Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
769284 e1559657173227 769284 e1559657173227

Суспільство

Кінострічку “Гуцулка Ксеня” відібрали до конкурсу японського кінофестивалю

Опубліковано

Фільм режисерки Олени Дем’яненко “Гуцулка Ксеня” відібрали до конкурсної програми ігрових фільмів кінофестивалю Mt. Fuji – Atami Film Festival в Японії. Про це повідомляють у Держкіно.

Серед 1200 кандидатів обрали “Гуцулку Ксеню”

“Цього року на розгляд відбіркової комісії фестивалю надійшло більше 1200 фільмів. До програми ігрового кіно відібрано п’ять фільмів, серед яких – «Гуцулка Ксеня»”, – йдеться у повідомленні.

Фестиваль проходитиме з 28 червня по 1 липня 2019 року в курортному містечку Аматі, яке називають «японським Голлівудом», біля підніжжя знаменитої гори Фудзі.

Читайте також: В Україні цього року створять 49 патріотичних фільмів

Про кінострічку

Фільм «Гуцулка Ксеня» знято за мотивами однойменного твору Ярослава Барнича.

Події кінострічки відбуваються у Карпатах у 1939 році. До Ворохти приїздить син родини емігрантів Яро (Максим Лозинський). Батько-мільйонер поставив йому умову успадкування грошей: хлопець має одружитися з українською дівчиною. Тож Яро вирушає на пошуки свого щастя. Він знайомиться з багатьма дівчатами, та по-справжньому полонити його серце змогла лише гуцулка на ім’я Ксеня (її зіграла Варвара Лущик).

Нагадаємо, в Україні вийшов каталог українських фільмів 2018-2019 років. Він містить інформацію про ігрові художні фільми: короткометражні; повнометражні, завершені виробництвом; повнометражні, що перебувають на стадії виробництва.

Коментарі

Суспільство

Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний культурний проєкт (ФОТО)

Опубліковано

Мережа Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний проєкт «Тримайся своїх сенсів». Він — про увагу до себе і взаємну підтримку, яка відображається у цитатах українських літераторів. 

Про це повідомили представники проєкту.

Яка ідея?  

Від 9 грудня і до кінця зими у закладах Lviv Croissants по всій країні гості мережі можуть знайти QR-коди з посиланням на добірку книг та цитати з них. Вони розміщені на фасадах, на фірмових стаканчиках та всередині пекарень.

Книжки з цього переліку були відібрані Сенсом і Lviv Croissants: це художні й нонфікшн книги українських авторів, які підтримують, надихають і допомагають знайти важливі сенси під час війни.  Це книги, які обіймають словом і нагадують, що кожен вартий тепла і турботи. 

Читати також: У Києві відкрили виставку з пінгвінами про українські полярні дослідження (ФОТО)

Зокрема, в цей період перехожих і відвідувачів Lviv Croissants зустрічатимуть цитати Каті Бльостки, Володимира Станчишина, Юрія Яновського, Євгенії Кузнєцової, Миколи Макаренка, Олени Моренцової-Шулик, Галини Лицур-Щадей та Марії Каменської.  

Про організаторів

Lviv Croissants — міжнародна франчайзингова мережа із широким асортиментом свіжовипечених круасанів з різними начинками. Мережа налічує понад 170 закладів в Україні, 11 у Польщі, один у Словаччині, один у Чехії та один в США. 

Сенс — мережа книжкових просторів, де люди обʼєднуються навколо книжок як спільної цінності. Сьогодні Сенс — це книгарня-кав’ярня на станції м. Арсенальна у Києві, книжковий простір на вул. Хрещатик і онлайн-книгарня. Сенс пропонує добірку творів сучасності та класики, регулярно проводить книжкові клуби, літературні презентації, дискусії та інші культурні події. 

Нагадаємо, що фільм про український ресторан увійшов до списку найкращих документалок CNN.

Фото: Lviv Croissants.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Вперше препарати для дітей можна придбати через програму «Доступні ліки»

Опубліковано

З початку 2025 року українці зможуть отримувати ліки для дітей у межах програми «Доступні ліки». Крім того, вперше в програмі з’являться препарати у вигляді крапель та мазей.

Про це повідомляє МОЗ

Список ліків, доступних за електронним рецептом, розширять на понад 30 нових діючих речовин. До переліку додадуть комбіновані засоби для лікування серцево-судинних, ревматологічних, неврологічних, очних та ендокринологічних хвороб, таких як гіпотиреоз і мігрень.

Читати також: На Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО)

Бюджет програми на 2025 рік складає 6,6 мільярдів гривень. Завдяки цьому нововведенню програмою зможуть скористатися ще щонайменше 500 тисяч українців.

Отримати ліки за електронним рецептом можна буде в аптеках, що мають контракт з НСЗУ. Уже у 2024 році до програми приєднаються всі аптеки, що розміщені в лікарнях, а у 2025 році планують додати аптеки по всій країні.

Нагадаємо, що до програми «Доступні ліки» додали майже 600 нових препаратів, 208 з яких — безкоштовні.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Потяги Кільцевої електрички в Києві їздитимуть щопівгодини: зміни в розкладі

Опубліковано

Кільцева електричка Kyiv City Express з 15 грудня змінює графік рейсів, який діятиме впродовж 2025 року.

Про це повідомили на сторінці Kyiv City Express.

Які зміни у розкладі руху

З 15 грудня для пасажирів додадуть потяги, які курсуватимуть кожні пів години. Раніше ці рейси скасували через роботи на Подільсько-Воскресенському мосту.

Також на маршруті їздитиме остання електричка зі станції Дарниця о 22:31 (через Райдужний) на Святошин, куди прибуватиме о 23:20.

«На практиці це означатиме, що з вокзалу до Троєщини можна буде виїхати прямим рейсом о 21:56, а з Почайни на Берестейську можна буде доїхати вже навіть після закриття метро», — написали в пресслужбі Кільцевої електрички.

Разом із цим Kyiv City Express змінить логіку нумерації рейсів, аби спростити орієнтування пасажирів у напрямках та маршрутах поїздів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» збільшила ліміт безплатного інтернету в потягах Інтерсіті.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Укрзалізниці»

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта2 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура3 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...