Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кінофестиваль SUNNY BUNNY анонсував частину позаконкурсної програми

Опубліковано

Фестиваль кіно Sunny Bunny, присвячений ЛГБТКІА+ культурі, у 2024 році відбудеться з 19 по 26 квітня. Організатори вже анонсували частину позаконкурсних програм “Панорама” та “Нові барви”.

Про це повідомляє Суспільне.

Про програми

У “Панорамі” буде представлено сім фільмів на квір-тематику від визнаних режисерів та режисерок, які проявили себе на міжнародних кінофестивалях. Вона включить в себе твори з Франції, Бразилії, Великої Британії, США та Північної Македонії.

У програмі “Нові барви” презентуватимуться молоді квір-фільми з усього світу, і більшість з них будуть дебютними роботами.

Панорама

“Всі ми незнайомці” (All of Us Strangers), Ендрю Гейґ

Екранізація роману Таічі Ямади “Незнайомці” (1987) вже заробила собі звання одного з найбільш вагомих незалежних фільмів 2023 року, а видання The Guardian описало його як “емоційно зворушливий шедевр”.

Цей фільм був висунутий до шести номінацій на премію BAFTA, включаючи “найкращий британський фільм”.

“І ось прийшла любов” (Along Came Love), Катель Кіллевере

Фільм вперше було показано на Каннському кінофестивалі у 2023 році, де він отримав номінацію на Queer Palm.

Режисерка зізналася, що під час роботи над стрічкою частково надихалась особистою історією своєї бабусі.

“Правило 34” (Rule 34), Джулія Мурат

Стрічка отримала “Золотого леопарда” на кінофестивалі в Локарно у 2022 році. Це історія про подвійне життя студентки, яка вивчає право й фокусується та справах із захисту жінок, і одночасно відкриває для себе потаємний світ еротики та спокуси.

“Гість” (The Visitor), Брюс ЛяБрюс

Презентували фільм на “Берлінале-2024”. Він є вільною інтерпретацією класики “Теорема” від П’єра Паоло Пазоліні.

“Корінь зла” (The Origin of Evil), Себастьєн Марньє

Фільм було представлено на Венеційському кінофестивалі у 2022 році в програмі Orizzonti Extra. Крім того, він отримав номінацію на премію Saturn. Це трилер, що розповідає про жінку, яка відвідує нову родину свого батька. На Rotten Tomatoes стрічка має рейтинг 92%.

“Домогосподарство для початківців” (Housekeeping for Beginners), Ґоран Столєвскі

На Венеційському кінофестивалі 2023 року фільм був відзначений головною нагородою для фільмів ЛҐБТКІА+ – Queer Lion. Крім того, його було номіновано на премію Європейської кіноакадемії.

У стрічці розповідається історія жінки, яка неочікувано знаходить себе в ролі вихователки для двох дочок своєї партнерки, хоча ніколи раніше не мріяла стати матір’ю.

“Lil Nas X: Нехай живе Монтеро” (Lil Nas X: Long Live Montero), Зак Мануель, Карлос Лопес Естрада

Документальний фільм описує перший етап у кар’єрі репера Lil Nas X. Знятий у формі щоденника, він є відвертим портретом артиста, який, роздумуючи над питаннями ідентичності, сім’ї, очікувань і прийняття, розмірковує про своє місце у спадщині чорношкірих квір-виконавців.

Читати також: Київський музей запрошує на прогулянку садибою Грушевського

Нові барви

  • Британський мюзикл Chuck Chuck Baby, Дженіс П’ю
  • Драма про трансгендерну корейську жінку з Південної Кореї “Пава” (Peafowl), Сунґбін Баєн
  • Фільм про трьох квір-друзів у Канаді “Слабак” (Soft), Жозеф Амента
  • Пакистанський фільм “Королева моїх мрій” (The Queen of My Dreams), Фавзія Мірза про жінку, що робить камінгаут перед своїми батьками
  • Іспансько-болгарська квір-драма “Любен” (Liuben), Венці Костов
  • Фільм “Ельда та чудовиська” (Elda and the Monsters), Ніколас Герцоґ. Це історія про Ельду, що мріє стати рок-зіркою. Поза межами сцени Ельда більш відома під іменем вчителя Дієґо, що живе разом зі своєю родиною.

Про фестиваль

Фестиваль зʼявився як “Sunny Bunny” на “Молодості”, який є частиною фестивалю з 2001 року. “Молодість” був другим великим міжнародним кінофестивалем у світі після Берлінале та “Тедді”, який запровадив спеціальну нагороду для фільмів на тему ЛГБТКІА+. і запустити для цього спеціальну програму, яка потім перетворилася на “Sunny Bunny” як конкурс повнометражних ігрових фільмів і позаконкурсних показів документальних, короткометражних фільмів та квір-класики.

Нагадаємо, що стало відомо, які українські фільми покажуть на Канадському фестивалі документального кіно “Hot Docs”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрилась фотовиставка, присвячена зруйнованим вітражам Маріуполя

Фото: SUNNY BUNNY

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: