

Суспільство
Кіберспорт в Україні офіційно визнали видом спорту
Кіберспорт визнали офіційним видом спорту в Україні – таке рішення прийняли 7 вересня на засіданні Комісії з визнання виду спорту в Україні.
Про це у Facebook повідомив заступник міністра цифрофої трансформації Олександр Борняков, передає Економічна правда.
Як він зазначив, кіберспорт – це вже давно не просто “стрілялки”, а фундаментальний елемент сучасної цифрової культури. Ним захоплюються близько 600 мільйонів людей, серед яких і мільйони українців.
“В Україні висока культура кіберспорту та сильні гравці. Наші команди регулярно перемагають на різноманітних турнірах по всьому світу. Ця індустрія вже давно перетворилась в справжній бізнес, який приносить багато користі та можливостей як локального, так і світового масштабу”, – написав заступник міністра.
Також зазначається, що проведення змагань, розвиток інфраструктури та розробка ігор може значно поповнювати бюджет країни та відкриватиме нові можливості та перспективи.
Читайте також: У Києві з’явиться потужний центр розвитку кіберспорту
Що таке кіберспорт?
Кіберспорт, або eSports — це загальна назва для змагань з відеоігор. Змагання проводяться з різних дисциплін: League of Legends, Dota 2, Overwatch, Counter-Strike: Global Offensive та ін.
За даними аналітичної компанії ігрової індустрії Newzoo, у 2019 р. глобальний дохід кіберспорту сягне 1,1 млрд доларів США, а загальний обсяг аудиторії зросте до 454 млн глядачів. Один лише призовий фонд найбільшого турніру з Dota 2, The International 2019, складав близько 25 млн доларів.
Фото: pravda.com


Суспільство

Традиційному відпочинку в Карпатах кинули виклик, тепер відпочивальники мають можливість помилуватися краєвидами під час польоту на повітряній кулі.
Про це пише Діло.
“Це не типовий політ на повітряній кулі в рамках години, а Ваше з нами досягнення, до якого потрібно бути готовим і морально, і фізично. Ми – сім’ї повітроплавців та власники куль, досвід і досягнення яких без проблем можна відстежити у соцмережах і державних реєстрах України” – розповідають організатори на своїй сторінці у Facebook.

Запланований переліт над Карпатами здійснюватиметься уперше і нині не виконується на постійній основі. Для польотів є дві кулі, у кожній може бути дві людини та пілот. Організатори зазначають, що пілоти мають високу кваліфікацію та досвідченість.
Також, запевняють, що зважаючи на їхній багаторічний досвід у цій справі, а також обладнання та можливості – політ буде максимально безпечним.
Читайте також: Роблять килимки та віддають на благодійність: як у соціальному магазині «Ласка» дають друге життя старим речам
Розпочинатимуть політ з села Кваси, пролітатимуть на Говерлою і летітимуть до кінцевої точки – села Верховина. Вартість такої мандрівки 10 000 з однієї людини.
Нагадаємо, з’явився сайт для популяризації України у світі.
Як ми повідомляли раніше, експерти визначать 50 найкращих для відвідування місць в Українських Карпатах.
Усі фото: dilo.net.ua.
Суспільство

На території Нікольського та Мангушського районів Донецької області планують побудувати вітрову електростанцію потужністю 800 МВт.
Про це пише Meteoprog.ua.
«Передбачається встановлення 160 вітроенергетичних установок одиничною потужністю 5-5,6 МВт на ділянці площею 134,3 га/ Орієнтовний термін експлуатації ВЕС становить 20 років», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: На Сумщині інвестують 1 млрд євро в вітропарк з виробництвом водню
Відомо, що заявку у реєстр з оцінки впливу на довкілля майбутньої ВЕС подало ТОВ «Вінд Фарм», яке належить естонській приватній компанії «Грінфанд ОУ».
Будівництво об проєкту заплановано на 2022-2026 роки.
Читайте також: Китайська компанія планує збудувати на Донбасі вітропарк за 1 млрд доларів
Нагадаємо, на Запоріжжі будуватимуть найбільшу в Європі берегову вітрову електростанцію.
Як ми повідомляли раніше, у Вінниці збудують багатоповерхівку з парком і вітростанцією на даху.
Головне фото: alternative-energy.com.ua.
Суспільство

На Дніпропетровщині придбали 47 автомобілів для амбулаторій сімейної медицини. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.
Зазначається, що на нових машинах до пацієнтів виїжджатимуть лікарі сільських медзакладів.
«Транспорт, на якому дільничні лікарі можуть своєчасно дістатися пацієнтів – життєва необхідність. Тому розширюємо автопарк амбулаторій. Цього разу – майже на півсотні машин», – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
Читайте також: На українській трасі встановили першу сонячну електростанцію для освітлення дороги
Автомобілі – французькі Peugeot Rifter. Нові машини отримали амбулаторії в 15 об’єднаних громадах та 6 районах.
«Амбулаторії нашого Центру отримали цілих шість машин. Вони замінили старенькі УАЗики, так звані «таблетки». Ці авто вже давно відслужили своє, – зазначила головна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги Раївської сільради Інна Шарамок. – Ми обслуговуємо велику територію, де проживає дуже багато стареньких. Вони не можуть дістатися до амбулаторії, тож чекають на сімейного лікаря вдома. Він і огляне, і зробить ЕКГ, і кров на аналіз візьме. Тож нові машини – гарна підмога».
Читайте також: На Вінниччині запрацювала нова амбулаторія сімейного типу (ФОТО)
Машини придбали коштом держсубвенції. Витратили майже 23,5 млн грн.
Фото: 34.ua
-
Суспільство7 години тому
Оголосили прийом проєктів документалок на Ukrainian Doc Preview: що пропонують
-
Суспільство23 години тому
Буковинську Маланку хочуть внести до списку ЮНЕСКО
-
Суспільство20 години тому
Прикордонники отримали нові паливозаправники (ФОТО)
-
Суспільство19 години тому
У Вінниці готуватимуть офіцерів запасу за профілем бойового застосування безпілотників