

Суспільство
Холодноярівці відремонтували трофейний БТР із корабельною гарматою «Босфор» (ФОТО)
Військові 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» показали трофейну бронемашину, яку вони захопили біля Тростянця на Сумщині і яка тепер працює на знищення окупантів.
Фото захопленого бронетранспортера опублікували на сторінці бригади у фейсбуці.
Зазначається, що бронемашина потрапила до ЗСУ в робочому стані. Коли саме це сталося не уточнюється. БТР був обладнаний автоматичною гарматою «Босфор» — саме такі використовують на військових кораблях РФ.
«Бронемашина потрапила до нас саме у такому вигляді, як вона є. На ходу. Цікава машинка з автоматичною гарматою «Босфор» 30-міліметрового калібру. Саме така гармата використовується на російських військових кораблях. Тепер вона працює на нас!», – розповів офіцер Іван.
Читайте також: «З’являється багі з мінометом, відстрілюється й зникає в нікуди». Криворізькі інженери створюють мобільні автівки для ЗСУ
Він уточнив, що «Босфор» стріляє на відстань до 2 км бронебійно-трасуючими набоями та до 4 км осколково-фугасними зарядами.
«Дещо схожа на стандартну гармату БМП, але трохи інший механізм роботи. Відмінність полягає у системі охолодження гармати. Екіпаж – це командир, навідник, механік-водій та 8 бійців десанту», – розповів військовий.

Також у повідомленні зазначено, що, коли машину захопили, ворог встиг пошкодити деякі механізми. Їх згодом відремонтували.
«Це було важко, адже жодної літератури або інструкцій для цієї гармати ми ніде не знайшли. Тож довелося розбиратися самотужки. Тепер цей БТР вже на повну воює проти ворога, і, гадаю, ми ще зробимо багато добрих справ завдяки такому озброєнню!», – написав холодноярівець.
Нагадаємо, у Кривому Розі виготовили причіпну реактивну систему залпового вогню «Відьмак».
Також ми повідомляли, як ЗСУ захопили російську вантажівку, заповнену снарядами до РСЗВ «Град».
Фото: facebook.com/93OMBr.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ