Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

За 2024 рік Міноборони кодифікувало близько 40 зразків стрілецької зброї та гранатометів

Опубліковано

Торік Міноборони кодифікувало й дозволило використовувати близько 30 видів стрілецької зброї та майже 10 зразків гранатометів. Озброєння створювали в Німеччині, Чехії Бельгії, США та інших країнах, зокрема й в Україні.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Що відомо про нові зразки озброєння

Серед кодифікованих зразків є пістолети, кулемети штурмові та снайперські гвинтівки. Також відомство дозволило використовувати українську гвинтівку-дробовик, якою можна вражати не тільки ворожу піхоту, але й дрони.

У міністерстві вказують, що зброя західного виробництва у порівнянні з радянськими чи російськими зразками ефективніша та зручніша, а також «вирізняється значно вищою культурою заводського виконання».

Читайте також: У Києві презентували книгу про героїв Нацгвардії України

«Нові інструменти війни у руках наших воїнів — це більше можливостей на полі бою. Сучасна стрілецька зброя та гранатомети від провідних світових виробників озброєння та вітчизняних зброярів дозволяють нашим воїнам стріляти точніше, вражати ворога на більших відстанях», — зазначив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

Усі гранатомети, що Міноборони кодифікували протягом 2024 року, мають натівські калібри 40 і 84 мм. До них належить продукція європейських і американських збройових концернів. Серед українських зразків, які допустили до використання в Силах оборони, є ручний гранатомет і підствольний гранатомет калібру 40 мм.

Нагадаємо, що торік Міноборони кодифікувало майже 30 зразків спецтехніки.

Раніше ми писали, що Україна планує інтегрувати ППО у систему NASAMS.

Фото: сайт Міноборони

Військо

Росіяни вигадують фейки про «самообстріли» дронами (ВІДЕО)

Опубліковано

Російська пропаганда активно штампує фейки про «самообстріли» українців дронами. Ця брехня легко заходить, адже для багатьох безпілотники залишаються чимось складним і незрозумілим. Ворожі вкиди, що нібито українські військові самі обстрілюють цивільних, неодноразово викривав виробник дронів Сергій Охотнік.

Маючи неабиякий досвід з безпілотними системами, він доводить, що всі ці історії про «самообстріли» — цілковита нісенітниця. Чому подібні фейки так грають на руку росіянам та як їх розпізнати, дивіться в новому епізоді проєкту «Мій персональний фейк».

Фото обкладинки: скриншот з відео Факти ICTV

Читати далі

Військо

В Україні створюють перший жіночий екіпаж для перехоплення безпілотників

Опубліковано

427-й окремий полк безпілотних систем «РАРОГ» оголосив про набір першого жіночого екіпажу. Охочих приєднатися обіцяють навчити перехоплювати російські дрони.

Про це повідомили у фейсбуці військової частини.

«Спробуй себе в екіпажі-перехоплювачів БпЛА — поруч служитимуть посестри зі спільними цінностями та внутрішнім стержнем!» — закликають у полку «РАРОГ». Як зазначають у вимогах до вакансії, попередній досвід керування безпілотниками не є обов’язковим.

Для перехоплювачок дронів назвали такі обов’язки:

  • виявляти та знищувати противника у повітрі;
  • обслуговувати й готувати до використання закріплене озброєння;
  • виконувати бойові завдання у складі підрозділу;
  • освоїти обрану спеціальність;
  • брати участь у навчаннях та бойових діях;
  • дотримуватися військової дисципліни.

Для відгуку на вакансію потрібно заповнити форму.

Читайте також: У ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням

Про «РАРОГ»

427-й окремий полк безпілотних систем «РАРОГ» — підрозділ Сухопутних військ ЗСУ, який спеціалізується на застосуванні FPV-дронів, аеророзвідці, патрулюванні, коригуванні вогню за допомогою безпілотників.

Полк використовує великі дрони мультироторного типу «Вампір», «Кажан», Р-18, «Немезіс», «Хевішот». Ці безпілотні системи виконують завдання дистанційного мінування, бомбардування противника, а також доставку провізії та боєкомплекту піхоті. 

Нагадуємо, що у Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів».

Фото обкладинки: фейсбук сторінка 109-ї окремої бригади Сил тероборони ЗСУ

Читати далі

Військо

У ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням

Опубліковано

Міністерство оборони України кодифікувало та дозволило до експлуатації FPV-комплекс «Світловод» з оптоволоконним управлінням. Безпілотник здатен доставляти бойовий заряд на десятки кілометрів і розгортається у бойове положення за кілька хвилин.

Про це повідомили в Міноборони.

Особливості нового дрона

FPV-дрони комплексу створили на міцній рамі, оснащені потужними двигунами та легкими акумуляторами великої ємності. Вони використовують оптоволоконний канал управління та здатні доставляти бойове навантаження на десятки кілометрів.

Читайте також: У ЗСУ формують перший жіночий екіпаж для перехоплення ворожих дронів

Залежно від комплектації безпілотники можуть обладнати денними або нічними камерами, а також системами автоматичного виявлення та розпізнавання цілей. Перевагою комплексу є швидкість розгортання: «Світловод» готовий до бойової роботи за кілька хвилин.

З початку 2025 року до експлуатації в українському війську допущено понад 60 зразків безпілотних авіаційних систем із оптоволоконним каналом управління.

Нагадаємо, що на озброєння ЗСУ офіційно прийняли дрон «Волиняка», який уражає важкоброньовану техніку.

Фото обкладинки: сайт Міноборони

Читати далі

Шопочитати