Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

Харківська художниця створює мозаїки з розбитого обстрілами скла (ФОТО)

Опубліковано

Харківська художниця Валентина Гук, відома під псевдонімом «Сонце», перетворює уламки розбитого скла на унікальні мозаїки.

Про це повідомляє медіа «Люк».

Як все почалося

Ракета влучила поруч із будинком мисткині. Балкон вибуховою хвилею був сильно пошкоджений, а уламки скла стали основою для першої мозаїки, яку Валентина зберігає вдома, адже вона стала найціннішою для неї. Це була перша, але не остання робота, яка змусила задуматися про великий проєкт.

Мозаїки на вулицях Харкова

З часом ідея переросла в проєкт створення вуличних мозаїк, і Валентина почала консультуватися з друзями, що працювали з подібними матеріалами. Оскільки роботи планувалося розміщувати на вулицях, вони повинні були бути водостійкими. Перша вулична мозаїка з’явилася на вулиці Мироносицькій, а потім — й на інших вулицях міста.

Читати також: Вийшов тизер фільму «Киснева станція» про дисидента і політика Мустафу Джемілєва

Сьогодні художниця активно збирає уламки скла. Друзі та знайомі вже знають, що будь-яке скло, яке залишилося після вибухів, для неї — справжня знахідка.

«Ало, ми тут біля будинку, скла багато, тобі не треба?» — питають її близькі.

Валентина вважає, що її роботи — це «лікуючий акт» для міста. Вона збирає уламки скла, яке розбилося під час обстрілів, і повертає їх на місце у вигляді мистецтва.

«Відчувається дуже цікаво, коли ти взяв уламки і повернув їх додому», — каже художниця.

Серед її робіт є мозаїки, розташовані біля Палацу праці. Всі уламки скла для них зібрані саме в дворах цього будинку.

Мозаїки для фронтових міст

Наразі в Харкові можна побачити чотири роботи Валентини, зокрема на фасаді книгарні Vivat, у кав’ярні Makers в Ізюмі та на інших локаціях. Одна з робіт присвячена пам’яті військового, який загинув. Валентина зізнається, що мріє створити хоча б одну мозаїку для міста, близького до фронту.

Нагадаємо, що українські мистецькі школи отримають 100 фортепіано від німецької компанії.

Фото: медіа «Люк».

Культура

Український фонд «Бібліотечна країна» нагородили британською премією

Опубліковано

Благодійний фонд «Бібліотечна країна» отримав премію Public Library Champion Award 2025. Цю нагороду щороку вручає британська організація Libraries Connected. Переможцями стають ті, хто активно підтримує публічні бібліотеки на національному й міжнародному рівні.

Про це повідомили на сторінках благодійного фонду.

Церемонію нагородження провели10 червня у Кенілворті (графство Уорвікшир, Велика Британія). На заході виконавча директорка «Бібліотечної країни» Люсьєна Шум виголосила: «Ця нагорода — визнання стійкості та здатності діяти в найважчі часи всієї бібліотечної спільноти України, символ спільної боротьби за свободу, людяність і знання. Щиро дякуємо британському народові за підтримку, солідарність і віру в силу культури».

На сторінці балгодійного фонду підкреслили, що ця премія стосується всієї бібліотечної спільноти України, яка щодня працює попри виклики, зберігаючи силу культури, знання й людяності.

Читайте також: Бойовий медик передасть увесь прибуток від продажу власної книги на «Русоріз» (ФОТО)

Про фонд та організаторів

Фонд «Бібліотечна країна» — ініціатор міжнародної програми «Бібліотеки-посестри», у межах якої вже 45 пар бібліотек з України та Великої Британії співпрацюють у галузі культури, освіти, сталого розвитку та підтримки громад. У 2025 році Libraries Connected також подарували Україні бібліобус для обслуговування постраждалих і деокупованих територій.

Libraries Connected — національна мережа публічних бібліотек Англії, Вельсу, Північної Ірландії та територій під британським суверенітетом. Організація працює з 1996 року і підтримує розвиток бібліотек як відкритих культурних, освітніх і громадських просторів.

Нагадуємо, що під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук сторінка «Бібліотечної країни»

Читати далі

Культура

«Правічні»: на Google Arts & Culture створили виставку про дерева в українській культурі

Опубліковано

Музей Івана Гончара та WWF-Україна презентували нову онлайн-виставку «Правічні», яка досліджує образ дерев у традиційному українському мистецтві. Вона доступна на платформі Google Arts & Culture в межах міжнародного проєкту World Wide Wood.

Про це повідомили у музеї.

У виставці поєднали фотографії експонатів 18-20 століть зі збірки музею з інформаційними матеріалами WWF про праліси — старовікові ліси, які є унікальною частиною природної спадщини України. Мета проєкту — показати тісний зв’язок між людиною, природою та культурою, а також привернути увагу до збереження довкілля як важливої частини національної ідентичності.

«Коли ми порушуємо питання збереження лісів, ми говоримо і про збереження себе. Старовікові ліси — природний спадок, який, як і культурна спадщина, наразі критично потребує охорони. Цією виставкою ми розповідаємо про ліси не через сухі факти та цифри, а через емоцію, памʼять і мистецтво. Сподіваюсь, це дасть глядачам відчуття глибшого зв’язку з природою», розповіла кураторка проєкту й комунікаційниця WWF-Україна Юлія Новосельцева.

Нагадаємо, що у Києві вперше виставлять експонати, які безпосередньо пов’язані з Пилипом Орликом (ФОТО).

Раніше ми писали, що музей Івана Гончара зацифрував 100 вишитих сорочок з усієї України: де переглянути (ФОТО).

Фото обкладинки: Яна Толмачова

Читати далі

Культура

Американський музикант Brother Hill виступив перед бійцями 3-ї ОШБр на передовій

Опубліковано

Фолкмузикант з Огайо Brother Hill завітав до підрозділу батальйону безпілотних систем 3-ї окремої штурмової бригади, де виконав кілька пісень для українських військових.

Про це повідомили в Хорунжій службі 3-ї окремої штурмової бригади.

«Це не був концерт у класичному сенсі. Музика, спів та спілкування з бійцями — як жест підтримки та поваги. Для наших побратимів, які щодня невпинно працюють та знищують ворога, цей вечір став можливістю на годину вийти з ритму бойової рутини»‚ — написали у бригаді.

Brother Hill підтримує Україну з перших днів повномасштабного вторгнення. Разом із соратниками він організував благодійні концерти у США, зібрав понад 80 тисяч доларів для допомоги українським військовим і неодноразово приїжджав в Україну з гуманітарною місією.

Його візити на фронт — це не тільки передача необхідного спорядження, а й спосіб нагадати бійцям, що за них вболівають і вірять у їхню боротьбу по всьому світу.

Читайте також: Бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО)

Нагадаємо, що бійці Третьої штурмової провели турнір у пам’ять про полеглого командира Янича.

Фото: інстаграм Хорунжої служби 3-ї ОШБр

Читати далі

Шопочитати

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...