Суспільство
Харківщина отримала 150 терміналів Stralink для відновлення зв’язку
Деокуповані населені пункти Харківщини отримали 150 терміналів швидкого супутникового інтернету від Stralink для відновлення зв’язку.
Про це повідомили в телеграм-каналі Мінцифри.
Частину терміналів отримали мобільні оператори та інтернет-провайдери. Це дозволить оперативно відновити їхню роботу та відбудувати телекомунікаційну інфраструктуру.
«В Ізюмі, Балаклії, Куп’янську та ще 9 звільнених містах люди змогли знову зв’язатися з близькими. Також запрацювали 3 публічні точки WI-FI від Starlink в Ізюмі і одна в селі Діброва», – йдеться в повідомленні.
Решту терміналів отримала місцева влада. Завдяки цьому 24 міські та сільські ради координують відновлення територій, працюють з гуманітарними організаціями, комунальними службами, Укрпоштою та обласною владою.
«Раніше через відсутність зв‘язку вони могли спілкуватися тільки очно. Це дуже сповільнювало процес відбудови. Дякуємо уряду Польщі за постійну підтримку та допомогу з терміналами Starlink», – йдеться в повідомленні.
Про Starlink
Від початку повномасштабної війни Україна отримала тисячі пристроїв Starlink для використання на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури як гуманітарну допомогу. Вони забезпечують життєдіяльність країни там, де немає іншого звʼязку.
Також значну кількість пристроїв привезли самостійно різні компанії, організації, громадські об’єднання і просто громадяни. Так само – з метою забезпечити себе звʼязком у разі відсутності альтернатив.
Читайте також: «Наша ціль – розвал недоімперії». Активіст Роман Сініцин про війну, волонтерство, чортів та супутник для ЗСУ
Starlink – це пристрій індивідуального використання. Це не базова станція мобільного оператора, до якої можуть підключитися всі охочі й просто отримувати інтернет. Кожен пристрій належить комусь, і саме його власник визначатиме, як він буде користуватися цим інтернетом: самостійно чи поділиться із сусідом. Фактично – це як роздавати інтернет зі свого телефону: ви платите оператору за пакет послуг і можете поділитися інтернетом з людьми, які поруч із вами.
Нагадаємо, Польща передала Україні 5000 супутникових інтернет-терміналів Starlink.
Також ми повідомляли, що 15-річний львів’янин виготовив для військових універсальний генератор.
Фото: t.me/zedigital.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі