Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Харківські програмісти розробили безкоштовний мобільний екододаток

Опубліковано

У Харкові створили екододаток Clewo для допомоги у сортуванні, здачі відходів на переробку, а також в обміні добрих, але вже непотрібних речей для повторного використання (реюз). Про це повідомляє ecotown.com.ua з посиланням на Харьковские Известия

Як створювали?

Цифрового помічника розробили Єгор Куц, Олександр Герасимов, Ігор Чепурний, Дмитро Глазунов і Олег Бородай у вільний від основної роботи час.

Наразі Clewo вже доступний для завантаження в App Store і Play Market для пристроїв на Android та iOS.

 

Перед виходом додатку розробники провели бета-тест, для участі в якому зареєструвалися понад 500 користувачів з усієї Україні. Найбільш активними містами під час тестування виявилися Харків, Дніпро, Київ, Херсон, Івано- Франківськ та Краматорськ. Під час тестування перевірили розміщення об’єктів, комунікацію між користувачами і завершення “угод”.

Читайте також: В Одесі відкрилася перша сортувальна станція

Підтримав Харків

Після офіційного виходу додатку Харків залишається одним з міст-лідерів по кількості об’яв та користувачів. Автори Clewo кажуть, що в цьому заслуга місцевої екоспільноти, яка підтримала цифровий спосіб піклуватися про навколишнє середовище.

“Нам вдалося знайти Clewo застосування, про яке ми спочатку не думали – реюз, – зізнається Єгор Куц. – Для когось це спосіб заощадити і знаходити потрібні речі безкоштовно, а для нас важливо, що кожна річ, віддана на реюз, не потрапляє на звалища, а продовжує служити людям”.

Популярність реюза зростає постійно: тільки одна харківська Facebook-група для обміну непотрібних речей за три місяці виросла з 4 до 5 тисяч активних учасників. Таких груп реюзу або “віддам задарма” – десятки по всій країні, кажуть розробники.

“Тестування й постійне спілкування з екоактивістами і користувачами допомогли нам зробити Clewo зручним, – пояснює один з розробників Єгор Куц. – Ми переробили інтерфейс, щоб зменшити кількість кліків для найчастіших дій, розширили функціонал особистого кабінету, дали користувачам можливість додавати пункти прийому на карту, побудувати маршрут до викладеного об’єкта або пункту прийому”. 

У Clewo, кажуть розробники, всі основні функції для звичайних користувачів будуть завжди залишатися безкоштовними.

Принцип роботи

Принцип Clewo простий, нагадують розробники: один користувач сортує вторсировину, фотографує і викладає в додаток якийсь об’єкт. Інший користувач, який займається переробкою вторсировини або просто перевезенням, бачить у додатку цікавий для нього об’єкт, зв’язується з першим користувачем і вивозить вторсировину. Те ж стосується реюзу: хтось викладає вже непотрібну річ в систему, а інший користувач її забирає. Також на карту можна додавати пункти прийому скла, пластику, макулатури, які бачитимуть всі користувачі.

На думку розробників, додаток буде цікавий екоактивістам, свідомим споживачам, менеджерам офісів і ресторанів, переробникам і перевізникам вторсировини.

Завантажити застосунок можна тут:

iOS – https://apple.co/2PEKWJl

Android – http://bit.ly/2EyTScH

Технології

Турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники

Опубліковано

Турецька військова компанія Bayrak Makina, що виробляє бойові безпілотники Bayraktar, планує встановлювати українські двигуни на всі моделі своїх дронів

Про це пише espreso.tv з посиланям на заяву гендиректора Baykar Makina Халюка Байрактара.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – сказав Байрактар.

Наразі турецька компанія споряджає українським двигуном безпілотник останнього покоління Akinci.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат, який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – сказав Байрактар.

Гендиректор Baykar Makina також назвав стратегічним співробітництво України і Туреччини у сфері виробництва БПЛА.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці. Ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – додав Байрактар.

 

Нагадаємо, Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Головне фото: ua.news.

Читати далі

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі