![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/06/Znimok-ekrana-2024-06-04-o-3.31.39-pp.jpeg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/06/Znimok-ekrana-2024-06-04-o-3.31.39-pp.jpeg)
Суспільство
Харків у минулому: світлина з 1897 року. Історик опублікував архівне фото елегантної харківʼянки
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/06/447518527_25553371050974546_3825817088915398822_n.jpg)
Історія світлини
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/06/447399038_25553428617635456_5001822172512342961_n.jpg)
Читати також: Альбом Ukrainian Baroque номінували на премію REMA Awards
Акценти фотографії
Цінність цієї світлини полягає не лише у фігурі гарної пані, а й у тому, що вона позує не у фотоательє, як було звично для того часу, а у приватних апартаментах. Жінка зафіксована в той момент, коли делікатно торкається рукою краю свого капелюха. На грудях у неї середньої величини хрестик на ланцюжку, який, ймовірно, прикрашений дорогоцінними камінцями. Її нечисленна біжутерія включає тонкий браслет на правому зап’ястку та скромні сережки у вухах.
Поруч із жінкою стоїть столик ажурної форми зі світлою мармуровою стільницею, на якому розміщені різні вази з квітами. Позаду, під стіною, видно ще один столик із вазою або кришталевою кулею.
Це фото з давнього Харкова навіює контраст із сучасністю, коли місто переживає жорстокі бомбардування. Образ тієї красивої жінки, представниці тогочасної аристократії, дико дисонує з нинішніми реаліями.
Здається, дивлячись на цю фотографію, хочеться зазирнути в майбутнє, на 100-150 років вперед, і побачити, як змінилося місто і країна. Головне питання, яке виникає, – коли ми нарешті подолаємо агресію та зможемо жити в мирі, без загрози з боку жорстоких ворогів.
Нагадаємо, що Monobank подарував будинок 98-річній бабусі, яка під обстрілами вийшла з окупованого села на Донеччині.
Також ми повідомляли, що українці почали частіше їздити “Укрзалізницею”.
Фото: викладено Володимиром Славінським
Суспільство
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/452814674_879120014239295_8203558141619662140_n.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/452676036_879120060905957_3261875963164764234_n.jpg)
Суспільство
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-5.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-1-3.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-2-2.jpg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/imgbig-3-1.jpg)
Суспільство
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-5.59.45-pp-Velykyy.jpeg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-5.59.57-pp-Velykyy.jpeg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-6.00.10-pp-Velykyy.jpeg)
![](https://shotam.info/wp-content/uploads/2024/07/Znimok-ekrana-2024-07-26-o-6.00.18-pp-Velykyy.jpeg)
Хто працював над кліпом
- Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
- Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
- Текст пісні: Олег Прозоров;
- Виконавець: Олег Прозоров;
- Оператор: Олександр Левченко;
- Помічник оператора: Артем Дулько;
- Режисер: Олег Прозоров;
- Актор: Євген Лисак;
- Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
- Звукорежисер: Максим Кушнір.