

Суспільство
Хакери Anonymous «злили» базу даних Nestle через присутність на ринку РФ
Хакерська група Anonymous оприлюднила дані швейцарської компанії Nestlе, яка залишилася працювати на ринку РФ після вторгнення в Україну.
Про це хакери повідомили у своєму твіттері.
«Колектив Anonymous опублікував базу даних найбільшої у світі харчової компанії Nestlе. Витік 10 гб даних електронної пошти, паролів, бізнес-клієнтів Nestlе тощо», — повідомили хакери.
Базу даних можна знайти на вебсайті хакерського об’єднання.
JUST IN: The #Anonymous collective has leaked the database of the largest food company in the world, Nestlé. Leaked 10GB data of emails, passwords, Nestlé business costumers, etc. #OpRussia #boycottnestle #PullOutOfRussia pic.twitter.com/rvVkn0ygxj
— Anonymous TV 🇺🇦 (@YourAnonTV) March 22, 2022
Напередодні хакери Anonymous погрожували зламати компанії, які продовжують працювати на російському ринку після вторгнення в Україну.
Читайте також: Залізний тил. На Закарпатті художники створюють «пташок» для окупантів та пічки для ЗСУ
Хакери надали компаніям 48 годин, щоб подумати та покинути російський ринок.
Про Anonymous
Хакерська група Anonymous виникла у 2003 році. Група має розгалужену мережу по всьому світу без вибудованої вертикалі. Їхня структура схожа на цифровий «вулик». Хакерська група Anonymous не має постійного складу, але відома кібератаками на підтримку свободи слова.
Нагадаємо, міжнародна мережа хакерів The Anonymous оголосила кібервійну російській владі. Зокрема вони:
- зламали зв’язок «Роскосмосу» із супутниками,
- злили базу Міноборони Росії та оголосили війну особисто Путіну,
- «поклали» сайт ФСБ Росії.
- зламали сайт «Росатому», чиї робітники незаконно перебувають на Запорізькій АЕС.
Фото: twitter.com/YourAnonNews.
Суспільство

У квітні стартувала програма UK-Ukraine School Partnerships, що об’єднає 100 українських і британських шкіл навколо теми «Радощі читання». Її мета — розвиток мовних навичок, культурний обмін і співпраця між учнями та вчителями обох країн.
Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.
Що відомо про проєкт
Першу хвилю вже розпочали 15 українських і 15 британських шкіл. Загалом у 2025-2026 роках до участі залучать по 50 шкіл з кожної країни.
Партнерства передбачають спільні освітні проєкти тривалістю від 4 до 6 місяців із можливістю продовження. Школи отримають методичну підтримку від Британської Ради та Національного фонду грамотності Великої Британії.
Читайте також: Google запускає програму з ШІ для українських освітян: як доєднатися
Програма також дає можливість українським учням у Великій Британії зберігати зв’язок з українською освітою, а вчителям — підвищувати кваліфікацію.
Ініціатива є частиною Угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією, яку підписали у січні 2025 року. Програму реалізує Британська Рада в Україні спільно з МОН України за підтримки Міністерства освіти Великої Британії.
Нагадаємо, що вчителі зможуть автоматично створювати тести для учнів на платформі «Мрія».
Фото обкладинки: Freepik
Суспільство

Завдяки пасажирам, які купували «Бойовий чай» у потягах «Укрзалізниці», вдалося акумулювати 6 550 000 гривень. У межах проєкту УЗ «Залізно поруч» зібрали на три нові автомобілі для евакуації поранених з фронту.
Про це повідомили в УЗ.
Про результати збору
Нові авто отримала 54-та окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи. Ці спеціалізовані автомобілі використовуватимуть для евакуації поранених з лінії бойового зіткнення до стабілізаційних пунктів, а далі — до медичних потягів УЗ.
Передачу авто провели на території мультимодального залізничного термінального комплексу, символічно поєднавши підтримку фронту зі стратегічною логістикою. Загалом завдяки цій ініціативі військові отримали вже 12 машин.
Читайте також: Канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО)



Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

На території ВДНГ у Києві з’явиться терапевтичний сад — простір для зцілення, реабілітації та соціалізації людей, які постраждали від війни. Над проєктом працюють команди Big City Lab та PUPA.
Про це повідомила CEO Big City Lab Вікторія Тітова.
Для чого створюють сад
Сад стане місцем для внутрішнього відновлення через взаємодію з природою, адаптивний спорт, творчість і спільні практики. Простір створюють насамперед для ветеранів, людей із ПТСР, пацієнтів реабілітаційних центрів та їхніх родин.
Команда розробляла концепцію саду протягом п’яти місяців за участі психологів, психотерапевтів, ботаніків, ландшафтних архітекторів з ЄС і Великобританії, працівників шпиталів, волонтерів, ветеранів і членів їхніх сімей.
Читайте також: У Києво-Печерській лаврі встановили останній відреставрований хрест (ФОТО)

Новий сад складатиметься з:
- майданчика для тілесних практик, ерготерапії та адаптивного спорту;
- зони садівничої терапії;
- простору для арттерапії, лекцій, майстер-класів і групової роботи;
- індивідуальних зон відпочинку;
- окремої зони для дітей.
Проєкт реалізує ВДНГ спільно з Міністерством у справах ветеранів у межах Національної стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Вікторії Тітової