Суспільство
Католицькі громади в Австрії придбали 12 «швидких» для України
Архиєпископ Відня Кардинал Шенборн та українські католицькі громади в Австрії придбали 12 автомобілів швидкої допомоги, які вже прямують в Україну.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Посольства України в Австрії.
Зазначається, що до збору коштів долучилися церковні українські громади міста Баден та Клагенфурт.
Після посвяти придбаних автомобілів кардиналом Крістофом Шенборном, на території України їх зустрічатиме греко-католицький архієпископ Святослав Шевчук. Згодом, автомобілі будуть розподілені по лікарнях, де вони зараз найбільше потрібні.
Читайте також: Чи є сенс хендмейдеру стартувати на Pinkoi, Bonanza чи Amazon Handmade?
Кожна машина швидкої допомоги також має переносний електрогенератор, які придбала українська громада Зальцбурга.
Під час церемонії посвяти авто розповіли історію маленького благодійника Міхаеля Кнаппа з міста Вольфсберг, який збирав кошти та передав для придбання автомобілів швидкої допомоги 1000 євро своїх заощаджень.
Нагадаємо, Австрія надасть Україні 5 млн євро на відновлення пошкоджених через війну трансформаторних підстанцій.
Також ми повідомляли, що Австрія передала українським рятувальникам 33 генератори загальною вартістю понад €90 тисяч.
Фото: facebook.com/ukremb.at.
Суспільство
Житловий комплекс із восьми будинків для соціально вразливих груп будують у Доманівській громаді. Наразі відкрили два будинки, іще шість — готують до будівництва.
Про це повідомили в Миколаївській ОВА.
Що відомо про житло
Будинки представили 24 січня. Житловий комплекс будують за сприяння фондів GAUFonden і Ramboll та за підтримки посольства Данії в Україні.
У будинках зможуть жити:
- медики;
- поліціянти;
- люди, які не мають власного житла;
- люди, які переїхали в громаду з інших населених пунктів.
Читайте також: «Давайте повертати містам їхні культурні обличчя». Як київська активістка рятує українську мозаїку
«Ці будинки дуже високої якості, результат чудовий. Цей проєкт дозволяє залишити людей у громаді, зберегти лікарів, поліцейських та інших фахівців, які переїхали з інших областей на Миколаївщину. Дякую партнерам за такий вагомий внесок», — зазначив начальник ОВА Віталій Кім.
Ключі від житла посол Данії передав голові громади Віктору Власюку. Загалом партнери з Данії планують створити 25 подібних будинків на Миколаївщині.
Нагадаємо, що в Миколаєві відкривають Українсько-данський молодіжний дім.
Також ми писали, що у Львові збудували перший будинок житлового комплексу для переселенців (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Миколаївської ОВА
Суспільство
У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.
Про це повідомляє ресурс Cheline.
Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.
Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я
Чому такий підхід зараз важливий
«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.
Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.
Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).
Фото: Valerii Sorokin.
Суспільство
Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.
Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»
Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни
Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.
«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.
Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта
Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.
Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.
Фото: ЗУАП.