Суспільство
Історія військового, чий будинок у Сирії знищила Росія (ВІДЕО)
Будинок у Сирії, де виріс Хасан, було знищено, а його батьки насилу врятувалися. Україна стала для чоловіка другим домом, але й сюди прийшли росіяни. Хасан захищав нашу державу з 2014 року, а з початку повномасштабного вторгнення служить санітарним інструктором.
Історію військового сирійця розповідає ШоТам.
Хасан познайомився з «русскім міром» ще в Сирії. Перший будинок, який було розбомблено в Сирії, це був їхній сімейний будинок. Тепер чоловік мститься російському ворогу в Україні та захищає від нього свій дім і чотирьох дітей.
«Що росіяни дійшли до наших дітей – це дуже жахливо. Тому що з розповідей моїх батьків, я з дитинства знав, як це відбувається. І не хотілося б, щоб мої діти це бачили», – Хасан, інструктор 14-ї окремої механізованої бригади.
Хасан переїхав до України ще до початку подій у Сирії – з 1999 року навчався тут на стоматолога. Одружився з українкою, оселився на Волині і мріяв про спокійне та мирне життя.
Але спочатку Росія ледь не вбила його батьків, які насилу врятувалися з Сирії. А потім почала війну на сході України. Вже у 2014-му Хасан розумів, чого чекати українцям…
«Вона де є, там і біда. Скільки людей у нас загинуло – мільйони. Скільки людей у нас стало біженцями по всьому світу: куди не глянеш у Європі, самі сирійці. Наше майно все під нуль», – розповідає чоловік.
Хасан отримав навички вояка ще в дитинстві, адже навчався у військовій школі в Дамаску. В Україні він став до лав батальйону «Айдар» та захищав Луганщину.
На фронті він побачив, що військовим не вистачає вміння надавати першу допомогу при пораненні. Тому після повномасштабного вторгнення вирішив навчати саме цьому.
Дивіться відео: В Україні створили розмальовку, яка просуває репресованих українських митців
«Коли поранено побратима або коли ти сам поранений, і ти стоїш, склавши руки, не можеш сам собі допомогти – це проблема», – каже Хасан.
Чоловік вимогливий до військових і сам працює без перепочинку, аби отримати результат – врятовані життя на фронті.
«У нас є кількість бійців, яких ми врятували. Багато з них із Бахмутського напрямку. Хлопці, коли приїжджають із позицій, то кажуть: “Слава Богу, ми зробили так, як ти сказав. Воно вийшло”. Для мене це радість», – Хасан, інструктор 14-ї окремої механізованої бригади.
Чоловік живе в Україні понад 20 років і спостерігає, як змінилися українці за цей час.
«Чи змінилися з 1999 року? Кардинально, на 180 градусів. Не було цієї дружності. Не було цього духу. Зараз приїжджаєш на позиції, радієш, коли бачиш їхній дух, як вони це роблять. Залізний кулак, залізне серце, можу сказати. Що б не трапилося, мають великий дух», – каже Хасан.
Тим часом його батьки повернулися у Сирію і разом із родиною з нуля відбудовують рідну оселю. А Хасан мріє жити у вільній та мирній Україні, тож робить усе для перемоги.
«Плани короткі – перемога. Святкувати Перемогу з усіма моїми побратимами, яких знаю. А їх уже тисячі, слава тобі, Господи. І щоб усі повернулися додому живі та здорові. І ми повернулися всі до своїх родин після перемоги», – Хасан, інструктор 14-ї окремої механізованої бригади.
Раніше ШоТам розповідав, як героїчний командир десантників зі Львівщини б’ється за Луганщину.
Також ми розповідали, як підтримка однієї жінки на фронті переросла у найбільший фонд допомоги захисницям.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ