Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Історія Данила, який під час війни почав шити білизну для жінок

Опубліковано

Данило Кашпур шиє жіночу білизну. Він уже має улюблені стринги та говорить з покупцями їхньою мовою — про менструацію та зручні трусики, про великі груди й незручні кісточки. 

Коли він зрозумів усі секрети жіночого тіла та чому вважає, що чоловік може краще пошити комфортну білизну для жінки, читайте у відвертій розмові з ШоТам

Моя перша «бавовна»

Ще в студентські роки я працював продавцем у магазині одягу для спортивного танцю. На третій рік роботи захотів мати свій бренд і започаткував «Enjoy dance». А ще за кілька років вирішив, що хочу шити жіночу білизну, і ми з дружиною створили бренд «Enjoy.comfort». 

Від початку ідея шити жіночу білизну була моя, а не дружини. Чому саме білизна, а не спідниці чи штани? Бо вона треба всім і завжди. Жінка може вийти у світ без спідниці, але не без трусів. Я мріяв про формат сексуальної білизни, але почалася війна. Ми змінили спрямування — вирішили, що зараз людям потрібен комфорт, та обрали бавовняний сегмент. 

Тоді моя дружина Марина розробляла лінійку, а я шив. Згодом почав приміряти все на жінках, бачив недоліки — де що не так сидить — і зрозумів, чому білизна може бути комфортною або ні. 

Улюблені труси — без «канатика в попі»

Когось дивує, що чоловік шиє жіночі труси, але я «шарю». Моє ставлення до жінок було завжди з розумінням. Дружину я почав розуміти, коли вона була вагітна — почав розбиратися в усьому: чому такий ліфчик, а не такий, де має застібатися, чому краще бралет, а не на кісточках. Остання ситуація — на Арт-заводі був пікнік, і ми були представлені на маркеті. Підійшли дві дівчини, і між ними відбувся діалог: 

— Візьму собі труси на «ці дні».

— Що за «ці дні»? 

А я стою поруч і кажу: «Місячні». Дівчині стало ніяково. Але я ж розумію, які труси треба на місячні — широкі ластовиці, щоб прокладка не виглядала та не протікала. 

До речі, моя улюблена модель — це стринги, бо ними задоволені всі. Я завжди, коли їх продаю, то кажу дівчатам, що не буде «канатика в попі», і вони одразу розуміють, про що я. 

Білизна війни – комфорт у бомбосховищі

Рости як бренд складно. Марина моя займається контентом, і тяжко під час війни подавати людям дівчачість і ніжність, бо ця лінійка довоєнна, коли дівчина має поряд чоловіка, немає тривог, бомб і всього цього. Потім усе змінилося. Був один коментар до товару — дівчина купила ліфчик і написала: «О, в ньому буде класно в бомбосховищі — нічого давити не буде». 

Нам треба подавати й продавати жіночність, а не сексуальність, тому ми про жінок і для жінок. Треба, щоб їм було комфортно. Від того й назва наша — «Насолоджуйся комфортом». 

До речі, про мій комфорт — я люблю шити наодинці. Як правило, це після восьмої вечора. Я працюю на своїй хвилі з максимально гучною музикою, щоб стіни тряслися — тоді класно зосереджуюся на роботі. 

Соціальна орієнтація 

Звісно, що ми допомагаємо країні: ми віддаємо нашу білизну волонтерам, надаємо для розіграшів, проводимо розіграші на своїй сторінці в Instagram. На ярмарках ми продаємо білизну за донат: трусики — від 50 грн, ліфчики — від 150 грн. 

На початку війни наше виробництво не працювало, і я ходив до знайомої в ательє шити білизну для хлопців у госпіталях. Там волонтерили сім дівчат і я один хлопець.

Але я не можу сказати, що достатньо роблю для держави, на жаль. Чомусь завжди почуваю себе винним, що я не на фронті. З іншого боку, це дискусія — а хто тоді цим буде займатися? Ну хтось скаже, що є купа жінок, які можуть шити жіночі труси. Так, хтось може, але жінка не зробить це так, як зробить чоловік.

Суспільство

ДСНС отримала три піротехнічні автомобілі від Словенії (ФОТО)

Опубліковано

Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.

Про це повідомляє ДСНС.

Призначення техніки

Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.

Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі

Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».

Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.

Фото: ДСНС.

Читати далі

Суспільство

Землю ботанічного саду ім. Гришка у Києві захистили від забудови

Опубліковано

Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.

Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.

Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.

Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).

Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.

Читати далі

Суспільство

Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024

Опубліковано

Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.

Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.

Церемонія в Музеї данського спротиву

Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.

Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів

Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:

Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.

«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу»,підкреслила Скрипник.

Що відомо про премію Freedom Award

Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.

Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.

Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство2 тижні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство3 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...