Суспільство
Історія 70-річного ютуб-блогера, який провів 100 днів у російському полоні (ВІДЕО)
70-річний Анатолій Гарагатий провів у російській катівні 100 днів, але не скорився окупантам. Тепер чоловік знімає відео на деокупованих територіях, щоб весь світ дізнався про наслідки «русского міра».
Історії незламних українців розповідає ШоТам.
Анатолій Гарагатий більш ніж 50 років віддав улюбленій справі – фото- та відеозйомці. Два роки тому чоловік відкрив свій YouTube-канал, де розказував про рідні Савинці на Харківщині та жителів селища. Коли 2 березня в селище заїхали російські танки, чоловік зняв це на відео й виклав в інтернет.
Анатолій фільмував усе, що відбувалося в Савинцях: розбиті будівлі, спротив односельців. Про це дізналися росіяни, прийшли до нього додому, забрали апаратуру, документи, а його самого заарештували.
«Відвезли до Балаклійського слідчого ізолятора, де я пробув рівно 100 днів. Як один з найзлісніших бандерівців-нацистів України. Людина в 70 років», – Анатолій Гарагатий, пережив катування від росіян
Росіяни хотіли, щоб Анатолій знімав відео, як добре живеться Балаклії під час окупації. Але чоловік відмовився, і тоді почалися тортури.
Читайте також: Підтримка та адаптація переселенців: прогалини, які необхідно ліквідувати
«Ідеш на допит і балакаєш українською: за кожне слово отримуєш електрошокером. Не те слово – електрошокер чи палиця. Мені 70, скільки потрібно разів тією палицею торкнутися, щоб залишитися отам?», – згадує чоловік.
Чоловік спав на підлозі та схуд на 10 кілограмів.
«Літо було, спека, у нас в камері була вологість 80%. І температура 35 градусів. Як ми там вижили, я не знаю. Збирали газетами воду, зі стіни відро води набирали», – розповідає Анатолій.
Невідомо, скільки ще чоловік би витримав у таких умовах, якби у вересні Балаклію не звільнили наші захисники. Після пережитого Анатолій продовжує спілкуватися з товаришами по камері.
Чоловік хоче знімати відео про деокуповані селища на Харківщині та викладати на YouTubе. Але оскільки росіяни забрали камеру, чоловік буде вдячний за будь-яку допомогу у купівлі. Адже головна мета його життя – донести всьому світові, що несе «русский мір».
«Що їм тут треба? Як вони можуть перемогти таких, як ми?!» – Анатолій Гарагатий, пережив катування від росіян.
Раніше ми розповідали, як учителька з Чернігівщини під обстрілами написала посібник із української мови.
До того ж ми розповідали, як український журналіст після полону навчає колег документувати воєнні злочини
Суспільство

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.
Про це повідомили в УЗ.
18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:
- відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
- зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.
Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Чернігівська районна лікарня постраждала під час повномасштабного вторгнення від російських обстрілів. Французький фонд Mécénat Servier підтримав відбудову закладу, а в лютому 2025 року представник організації Філіп Мале відвідав лікарню в Чернігові.
Про це повідомили в UNITED24.
Фонд Mécénat Servier профінансував відновлення лікарні у 2023 році через платформу UNITED24. Зараз у закладі зробили новий третій поверх, замінили дах та всі вікна. Аби побачити результати першого етапу робіт, лікарню відвідав представник фонду Філіп Мале.
Скоро всі працівники закладу зможуть повернутися до своєї роботи у комфортних умовах, а пацієнти вчасно отримуватимуть допомогу.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
Чернігівська районна лікарня протягом 67 років приймала дітей і дорослих. Під час повномасштабного вторгнення частина будівлі сильно постраждала від російських обстрілів: зруйнований дах, вибиті всі вікна, пошкоджені двері та перекриття. У 2023 році французький фонд Mécénat Servier підтримав відбудову лікарні, переказавши кошти через UNITED24. У лютому 2025 року Філіп Мале, представник фонду, відвідав заклад та побачив результати першого етапу відбудови. Невдовзі всі медики зможуть повернутись до роботи в комфортних умовах, а пацієнти вчасно отримуватимуть допомогу. Дякуємо Mécénat Servier за підтримку! ____________________________ Chernihiv Hospital had been receiving patients for 67 years. During the full-scale war, part of the building was heavily damaged by russian shelling: the roof was destroyed, all windows were smashed, alongside the doors and ceilings. In 2023, the French fund Mécénat Servier supported the reconstruction of the hospital by transferring funds via UNITED24. In February 2025, Philippe Malet, representative of Mécénat Servier charity fund, visited the hospital and saw the results of the first stage of reconstruction. Soon, all medical staff will be able to return to work in comfortable conditions, and patients will receive timely assistance. Thank you, Mécénat Servier, for supporting Ukrainian medics!
Опубліковано United24 Четвер, 3 квітня 2025 р.
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що lонори UNITED24 профінансували відбудову медзакладу, знищеного авіабомбою (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery