Суспільство
Історія 70-річного ютуб-блогера, який провів 100 днів у російському полоні (ВІДЕО)
70-річний Анатолій Гарагатий провів у російській катівні 100 днів, але не скорився окупантам. Тепер чоловік знімає відео на деокупованих територіях, щоб весь світ дізнався про наслідки «русского міра».
Історії незламних українців розповідає ШоТам.
Анатолій Гарагатий більш ніж 50 років віддав улюбленій справі – фото- та відеозйомці. Два роки тому чоловік відкрив свій YouTube-канал, де розказував про рідні Савинці на Харківщині та жителів селища. Коли 2 березня в селище заїхали російські танки, чоловік зняв це на відео й виклав в інтернет.
Анатолій фільмував усе, що відбувалося в Савинцях: розбиті будівлі, спротив односельців. Про це дізналися росіяни, прийшли до нього додому, забрали апаратуру, документи, а його самого заарештували.
«Відвезли до Балаклійського слідчого ізолятора, де я пробув рівно 100 днів. Як один з найзлісніших бандерівців-нацистів України. Людина в 70 років», – Анатолій Гарагатий, пережив катування від росіян
Росіяни хотіли, щоб Анатолій знімав відео, як добре живеться Балаклії під час окупації. Але чоловік відмовився, і тоді почалися тортури.
Читайте також: Підтримка та адаптація переселенців: прогалини, які необхідно ліквідувати
«Ідеш на допит і балакаєш українською: за кожне слово отримуєш електрошокером. Не те слово – електрошокер чи палиця. Мені 70, скільки потрібно разів тією палицею торкнутися, щоб залишитися отам?», – згадує чоловік.
Чоловік спав на підлозі та схуд на 10 кілограмів.
«Літо було, спека, у нас в камері була вологість 80%. І температура 35 градусів. Як ми там вижили, я не знаю. Збирали газетами воду, зі стіни відро води набирали», – розповідає Анатолій.
Невідомо, скільки ще чоловік би витримав у таких умовах, якби у вересні Балаклію не звільнили наші захисники. Після пережитого Анатолій продовжує спілкуватися з товаришами по камері.
Чоловік хоче знімати відео про деокуповані селища на Харківщині та викладати на YouTubе. Але оскільки росіяни забрали камеру, чоловік буде вдячний за будь-яку допомогу у купівлі. Адже головна мета його життя – донести всьому світові, що несе «русский мір».
«Що їм тут треба? Як вони можуть перемогти таких, як ми?!» – Анатолій Гарагатий, пережив катування від росіян.
Раніше ми розповідали, як учителька з Чернігівщини під обстрілами написала посібник із української мови.
До того ж ми розповідали, як український журналіст після полону навчає колег документувати воєнні злочини
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі