Суспільство
Норвезька і китайська компанії збудують на Херсонщині вітрову електростанцію
Норвезька компанія NBT і китайська електроенергетична компанія China Power домовилися про будівництво вітрової електростанції в Херсонській області з інвестиціями 450 млн доларів. Про це повідомляється на офіційному сайті Президента України.
Відповідно до проекту, вже до кінця наступного року вздовж північного узбережжя озера Сиваш буде споруджено 67 вітрових електроустановок загальною потужністю 250 МВт.
Яка буде користь від електростанції?
250 МВт електроенергії здатні забезпечити понад третину потреб області в електроенергії. А інвестиція в розмірі майже 450 млн доларів дозволить створити нові робочі місця, забезпечити надходження податків до бюджету. Загалом Норвегія має намір інвестувати близько 400 млн євро у сферу відновлюваної енергетики України.
Як розвивається вітроенергетика в Україні?
2018 рік демонструє найкращу статистику розвитку вітроенергетичного сектору України за попередні чотири роки. За перше півріччя 2018 року, за даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, було підключено до мережі і встановлено “зелений“ тариф на електроенергію, що генерується, новими вітроенергетичними об’єктами загальною потужністю 50.35 МВт, розташованими в Херсонській і Миколаївській областях. Йдеться про так звані зелені тарифи, за якими власники сонячних електростанцій продають електроенергію на оптовому ринку – і в них зобов’язані її купити. Розмір цих тарифів прописаний в законі “Про електроенергетику”.
За перші шість місяців 2018 року вітроенергетична галузь України виробила 568 млн кВт*годелектроенергії. Загальна встановлена потужність вітростанцій материкової частини країни складає 515.5 МВт, станом на 1 липня 2018 року.
Попит на електроенергію зросте
До 2035 року споживання електроенергії в Україні збільшиться на чверть – до 195 млрд кВт-год. Такі прогнози дає профільне міністерство енергетики. Одночасно застаріє частина об’єктів генерації, а значить знадобляться нові потужності. Зокрема, для закриття “дірок” необхідно побудувати як мінімум 15-17 ГВт вітрових і сонячних електростанцій.
Зміни у законодавстві
Напередодні Рада спростила процедуру отримання дозволів для будівництва вітроелектростанцій. Депутати ухвалили у другому читанні та в цілому закон щодо підвищення інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлювальної енергетики.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі