

Економіка і бізнес
Інвестиції €12 млн: польська компанія планує звести на Львівщині нафтобазовий комплекс
Компанія «Унімот Україна», що є дочірньою організацією польської мультиенергетичної компанії «UNIMOT S.A.», має намір збудувати на території Львівщини нафтобазовий комплекс.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної адміністрації.
«UNIMOT S.A.» є одним із найбільших незалежних постачальників палива, скрапленого та природного газів, а також електроенергії на польському ринку.
Як розповіли представники компанії на ринку нафтопродуктів працюють з 1992 року, більша частина акцій компанії – сімейна справа. Компанія перебуває в міжнародній асоціації «AVIA International» (включає більш як 3,2 тисячі АЗС в Європі) і розвиває мережу АЗС під брендом «AVIA» на території Польщі і України.
Мета проєкту
Основними завданнями ТОВ «Унімот Україна» є розвиток на українському ринку мережі заправних станцій під зазначеним брендом, а також здійснення поставок якісного палива, як для забезпечення АЗС «AVIA», так і для інших українських споживачів.
Відтак, з метою диверсифікації джерел постачання палива на український ринок, з урахуванням наявного у компанії досвіду роботи на польському ринку, ТОВ «Унімот Україна» має намір збудувати в західному регіоні України нафтобазовий комплекс – термінал нафтопродуктів.
Читайте також: На Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу
Його завдання – забезпечити приймання цистерн з паливом по вузькій залізничній колії, для подальшого зливу, зберігання і відвантаження українським споживачам автомобільним і залізничним транспортом.
Під час зустрічі із обласною владою представники компанії проговорили дорожню карту майбутнього проекту. Інвестиції першої черги в об’єкт – 12 млн євро, проєкт дозволить створити чотири десятки робочих місць.
Натомість другу чергу нафтового терміналу реалізують за умови змін до законодавства, які сьогодні вже розглядають у Верховній Раді. А це ще додатково 10 млн євро інвестицій та 20 робочих місць. Об’єм резервуарного парку – 54 000 м3.
Нагадаємо, американська компанія Westinghouse допоможе побудувати два блоки Хмельницької АЕС.
Фото: loda.gov.ua.
Економіка і бізнес

У першій серії нашого проєкту «Руйнуємо міфи про ЄС», який виходить у партнерстві з Фондом імені Гайнріха Бьолля, аналітикиня Єлизавета Ткаченко розкаже, чому українцям таки рано прощатися з гривнею.
Фото обкладинки: скриншот з відео
Економіка і бізнес

Україна отримає додаткові 200 мільйонів євро від Франції для реалізації проєктів з відновлення та економічної інтеграції. Кошти спрямують на відбудову інфраструктури, підтримку бізнесу та розвиток стратегічних секторів економіки.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Нові домовленості уклали під час зустрічі української делегації з прем’єр-міністром Франції Франсуа Байру в Парижі.Також Франція надасть експортні гарантії на 1,5 мільярда євро для страхування інвестицій французьких компаній в Україні.
Сторони також домовилися про підготовку спільного засідання урядів і нові угоди у сферах оборонної промисловості, критичної сировини та стратегічного партнерства. Україна та Франція домовляться зокрема про розвиток оборонного співробітництва, створення спільних підприємств і розширення торгівлі.
Читайте також: Для посилення бізнес-зв’язків Німеччина інвестує в український IT-сектор
Денис Шмигаль нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення Франція надала 2 мільярди євро прямої бюджетної допомоги, а також значну гуманітарну, енергетичну та військову підтримку, зокрема системи ППО, артилерію та бронетехніку.
Нагадаємо, що Німеччина надасть Україні п’ять мільярдів євро, зокрема для виробництва далекобійної зброї.
Раніше ми писали, що українському гурту DakhaBrakha присвоїли найвищу нагороду Франції в галузі культури.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Дениса Шмигаля
Економіка і бізнес

Унікальну технологію Віктора використовують й українські фермери та ресторатори, і закордонні компанії. Як підприємець розробив метод, завдяки якому навіть посеред пустелі в Дубаї виросли салат і тюльпани? Дивіться в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».
Фото обкладинки: відео ШоТам