Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

Гурт Vivienne Mort зібрав мільйон гривень для медиків «Азова»

Опубліковано

Український гурт Vivienne Mort завершив благодійний тур «Фата», зібравши мільйон гривень на медичну евакуацію військових. Кошти спрямують на переобладнання кейсеваків для бойових медиків 1-го корпусу НГУ «Азов».

Про це повідомили в гурті.

Тур Vivienne Mort тривав з 17 по 26 травня та охопив вісім міст: Житомир, Рівне, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький, Вінницю та Київ. Під час концертів гурт презентував новий альбом «Фата», який складається з 13 пісень, об’єднаних єдиним задумом.

Під час презентації альбому у 2024 році Vivienne Mort зібрав в Україні 500 тисяч гривень для Головного управління розвідки на закупівлю катерів. А в межах європейського туру гурт передав 1 573 000 гривень на закупівлю ударних морських дронів Magura V5.

Читайте також: Українському гурту DakhaBrakha присвоїли найвищу нагороду Франції в галузі культури

Довідка

Vivienne Mort — український інді-рок-гурт, заснований у 2007 році вокалісткою, авторкою та композиторкою Даніелою Заюшкіною. Гурт відомий своїм глибоким ліризмом, концептуальними альбомами та увагою до сценічної атмосфери.

Гурт має у своєму доробку три повноформатні альбоми («Театр Pipino», «Досвід», «Фата») та кілька мініальбомів, серед яких «Єсєнтукі LOVE», «Готика», «Filin» і «ROSA».

Гурт активно гастролював в Україні та Європі, а також брав участь у національному відборі на «Євробачення».

Нагадаємо, що гурт Ziferblat зібрав кошти на два «ЗМІЇ» для розмінування (ФОТО)

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Vivienne Mort

Культура

Український мюзикл «Тигролови» представили на Бродвеї у Нью-Йорку

Опубліковано

У студії Open Jar на Бродвеї відбулася презентація українського мюзиклу «Тигролови» (The Hunters and the Hunted) у форматі драматичного читання. Мюзикл створили на основі однойменного роману Івана Багряного.

Про це повідомили в «Суспільне Культура».

Створення мюзиклу

Українська премʼєра мюзиклу відбулася в червні 2023 року в Київському театрі оперети. Над проєктом працювали Кирило Бескоровайний, Антон Гуманюк і Богдан Решетілов. Режисеркою читання стала Ліза Рафферті, а за музичний супровід відповідав піаніст Руслан Рамазанов. У програмі прозвучали 11 англомовних пісень і фрагменти діалогів.

Мюзикл розповідає історію молодого інженера-авіатора Григорія Многогрішного, який тікає з радянського ешелону смерті в сибірську тайгу. Його рятує українська родина Сірків — мисливці на тигрів. Григорій знаходить прихисток, кохання і силу протистояти переслідуванням радянського режиму.

Читайте також: «Людяність не має кордонів»: Орландо Блум вийшов в етер BBC One Show із браслетом UNBROKEN (ВІДЕО)

Про виступ на Бродвеї

Проєкт має на меті не лише представити українську культуру, а й донести правду про українське минуле. Співавтор мюзиклу Кирило Бескоровайний зазначив:

«Цей проєкт важливий не лише як художній твір, а як спроба донести до світу правду про українське минуле, яка досі недостатньо відома через десятиліття російської й радянської дезінформації».

Професор Гарварду Стю Стюарт, коментуючи проєкт, підкреслив силу послання — «Сміливі завжди мають щастя».

Нагадаємо, що в США прочитали щоденники Ірини Цибух та зібрали 50 тисяч доларів для «Госпітальєрів» (ФОТО).

Фото: сайт «Суспільне Культура»

Читати далі

Культура

«Баловство» на сцені: продюсери «Нашебачення 2025» відповідають на хейт щодо креативних зборів

Опубліковано

7 травня у Києві відбулося «Нашебачення 2025: Повернення легенди» — другий пісенно-донатний конкурс від гурту Badstreet Boys. Формат, що з’явився як жарт над традиційними музичними конкурсами, цього року перетворився на повноцінне культурне явище.

Шоу подивилися понад 1500 глядачів наживо та більше 100 тисяч онлайн. Але головне — глядачі задонатили понад 5 мільйонів гривень для українських військових.

З нагоди такого успіху організатори шоу — продюсери Юра Карагодін і  Сеньйор Єжу — вирішили відповісти на хейт, який з’явився в коментарях після події, та зробили це у своєму фірмовому стилі — з гумором і фактами.

1. «Навіщо робити ціле шоу — люди повинні донатити просто так»

Юра Карагодін

Звісно, повинні. Звісно, багато з тих, хто надонатив нам ці 5 мільйонів, так і роблять. Звісно, що іноді, коли потрібно було залучити увагу до свого збору, ми вмикали свої найкращі скіли. У нашому випадку це розважати, смішити. Так і з’явилися наші пісенні збори, а згодом і «Нашебачення». 

Сеньйор Єжу

Можна сформулювати: люди донатять просто так, ми влаштовуємо шоу просто так. Ми вважаємо, що всі, хто продовжує активно закривати банки на потреби Сил оборони, заслуговують іноді отримати в нагороду приємний вечір і гарний настрій.

2. «Чи вважаєте ви формат саме розважального шоу окей під час війни»

Юра Карагодін

Ми живемо у війні більш ніж 10 років, понад 3 — у повномасштабці. Звісно, що за ці роки кожен українець та українка мали різні моменти життя: тривожні, гіркі, але й радісні та веселі. Та й ми б усі зʼїхали з глузду, якби не шукали щось гарне в цьому житті з усіх сил.

Тож так, ми вважаємо, що формат розважального шоу — це ок. Тим більше, сміх — один з універсальних способів, який допомагає пережити будь-що. Віталій Козловський — другий з таких універсальних способів.

3. «Мабуть, на концерт витратили більше грошей, ніж люди надонатили»

Сеньйор Єжу

Ні, не більше. Усі затрати нам покривали спонсори, які й самі до того ж донатили сотнями тисяч. Деякі кошти, які ми витратили, ще будемо відпрацьовувати концертами Badstreet Boys. Уся команда працювала дуже включено, багато хто — без оплати або із суттєвою знижкою. Ну й донат вийшов непоганий, тож тут придратися нема до чого. Mic drop.

Badstreet Boys під час виступу на «Нашебаченні 2025».

4. «Якось несерйозно — ніби артисти, а балувалися на сцені. Хіба не можна було зробити нормальний концерт?»

Юра Карагодін

У сенсі «балувалися»?!! Ану, хто це питає? Так, ви, ви! Встаньте зараз перед дзеркалом і спробуйте повторити танець Козловського з «Пінаколади». Ну що, вийде це зробити, «балуючись»? Отож!!! Або заспівайте, як Олег у дуеті з Анною Добриднєвою. Вийшло? Або подивіться в очі ВУЗВ і скажіть, що їхня легендарна «Штольня» — «баловство». Ну от, бачите, — усе дуже серйозно.

 

Віталій Козловський співає «Пінаколаду».

5. «Якийсь абсурд вийшов. У вас був сценарій?»   

Сеньйор Єжу

Ні, все було цілковитою імпровізацією. Ми гадки не мали, що буде відбуватися за секунду, бо просто зібралися за 15 хвилин до початку концерту випадковою компанією — а там вже як буде. Повний сценарій був лише в Дяді Жори на планшетці. 

6. «Ну так, прості люди донатять, а чиновники й бізнеси — ні».

Юра Карагодін

Та всі донатять, і це правильно. Наприклад, цьогоріч нашим стратегічним партнером виступила мережа мультимаркетів «Аврора». Також нашими спонсорами та партнерами цього року були Comfy, Ant Hill, Brain Talk, Monobank, Bolt, Kiss My Apps. Інформаційними партнерами стали Megogo, Atlas Weekend, Hit FM, «ШоТам». Усі вони або надали гроші, або безкоштовно надали послуги, або задонатили, або все разом. Також, якщо передивитесь стрім, то побачите, що представники бізнесів донатять у прямому ефірі. Тож бізнеси включені — у нас є докази.

Даня Повар та Тарас Панасенко.

Читайте також: «Аврора» відкриває літню бізнес-школу для майбутніх лідерів

Фото: організатори «Нашебачення 2025»

Читати далі

Культура

Фільм українського режисера та військового змагатиметься за головний приз на фестивалі в Карлових Варах

Опубліковано

Документальна стрічка «Дівія» українського режисера та військового Дмитра Грешка увійшла до основного конкурсу Crystal Globe Competition на престижному Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах. Світова премʼєра фільму відбудеться під час фестивалю, який триватиме з 4 по 12 липня.

Про це повідомили в «Суспільне Культура».

Про стрічку

«Дівія» — це фільм-спостереження, що досліджує наслідки російської агресії для української природи. У центрі стрічки лежить образ втрати та болю, який символізує знищення унікального природного середовища.

«Під час зйомки фільму в мене крутилась думка в голові, аналогія, що імперіалістична загарбницька політика Росії схожа на поведінку ракових клітин в тілі людини, які захоплюють ресурси організму, призводячи до знищення його всього. Ця ідея і лягла в основу фільму», — пояснює режисер Дмитро Грешко, який наприкінці 2024 року вступив до лав ЗСУ.

Назва стрічки походить від слов’янської богині природи — уособлення життя, що зараз опинилося під загрозою. Зйомки тривали з весни 2022 року як біля лінії фронту, так і в заповідниках, на деокупованих територіях Київщини, Чернігівщини, Харківщини, а також у Миколаївській, Запорізькій та Херсонській областях. Важливим епізодом стало документування наслідків підриву Каховської ГЕС — затоплені землі, порятунок тварин і людські трагедії.

У фільмі також використали архівні кадри довоєнної природи від проєкту Ukraїner, зокрема з Криму й національного парку «Олешківські піски». Стрічку створили в копродукції з Польщею та Нідерландами.

Читайте також: У Нью-Йорку створюють першу в історії оперу про депортованих українських дітей (ВІДЕО)

«Ми створювали наш фільм впродовж трьох років і радіємо, що прем’єра відбудеться у Карлових Варах. Хочемо поділитись зі світом нашою стрічкою та звернути увагу на проблеми екології та глобальну проблему того, як війна знищує природу», — зазначила продюсерка Поліна Герман.

Музику до «Дівії» написав дворазовий лауреат премії «Ґреммі» Сем Слейтер, відомий за роботами над «Чорнобилем», «Джокером» і Battlefield 2042. Звук забезпечували Василь Явтушенко та Михайло Закутський.

Фільм стане одним з голосів України на одному з найвпливовіших фестивалів Центральної Європи, що має статус «А», поряд із Каннами та Берлінале. Фестиваль заснували у 1946 році.

Нагадаємо, що Українському гурту DakhaBrakha присвоїли найвищу нагороду Франції в галузі культури.

Фото: кадри із фільму «Дівія», сайт «Суспільне Культура»

Читати далі

Шопочитати