Культура
Українському гурту DakhaBrakha присвоїли найвищу нагороду Франції в галузі культури

Учасники українського етногурту DakhaBrakha стали Кавалерами Ордена Мистецтв і Літератури у Франції. Ця нагорода — одна найголовніших відзнак серед чотирьох міністерських орденів Французької Республіки.
Про це повідомило посольство Франції в Україні.
Під час концерту DakhaBrakha в Києві посол Франції в Україні Гаель Весьєр нагородив солістів Марка Галаневича, Ніну Гаренецьку, Ірину Коваленко та Олену Цибульську Орденом мистецтв і літератури, найвищою нагородою в галузі культури, за видатний внесок в українське мистецтво в Україні та світі.
Читайте також: У Львові продали стрази з рукавичок Майкла Джексона, щоб допомогти дітям після поранень
Посол відзначив роль гурту в збереженні та поширенні української ідентичності, а також конкретний вклад музикантів в український спротив. Усі кошти, зібрані під час концерту, скерують на підтримку армії.
На концерті, який відкрили хвилиною мовчання, гурт виконав композиції, присвячені українським військовим. Учасники DakhaBrakha привернули увагу до депортації українських дітей росією.


Нагадуємо, що українці у Франції вшанували Анну Київську — доньку Ярослава Мудрого (ФОТО).
Фото: Ambassade de France en Ukraine
Культура

Анастасія Дробоцька, учениця 7-В класу Тернопільської спеціалізованої школи №3, виборола золоту нагороду на 45-му Міжнародному конкурсі пісні і танцю, що проходив у польському місті Конін.
Про це повідомили в Тернопільській міській раді.
У конкурсі брали участь представники з різних європейських країн. Анастасія не лише потрапила до фіналу, а й отримала запрошення виступити на гала-концерті, представляючи Україну та Тернопіль.
Юна вокалістка професійно займається в Art school Triumf під керівництвом Анастасії Сичової, навчається у школі-майстерні фестивалю «Червона рута» й опановує фортепіано в музичній школі №1 імені Василя Барвінського.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Уже у вересні Анастасія представить свій талант у фіналі фестивалю «Червона рута-2025» у Львові як наймолодша фіналістка за 55 років історії конкурсу.

Нагадаємо, що українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США.
Фото: сайт Тернопільської міської ради
Культура

Українські митці здобули відразу кілька нагород на одному з найпрестижніших анімаційних фестивалів світу — Festival international du film d’animation d’Annecy, що проходив з 8 по 15 червня у французькому місті Ансі. Цей форум вважають провідною подією у світі анімації, яка щороку збирає найкращі проєкти з усього світу.
Про це повідомили в Держкіно.
Визнання української анімації
Цьогоріч українці отримали визнання одразу в кількох конкурсних і професійних секціях. Повнометражна документальна стрічка «Червона зона» режисерки Ірини Цілик перемогла в категорії Ciclic Prize, отримавши грант у розмірі 25 тисяч євро та двомісячну резиденцію у французькому місті Вандом.
Анімаційний короткий метр «Катерина» Марії Янко здобув ARTE France Prize. Стрічку попередньо закупив один із провідних європейських телеканалів ARTE для показу в авторській програмі Court-circuit.
У категорії Immersive Experiences український проєкт «Damned» Наталії Великанової виборов нагороду Weird Market Prize і отримав запрошення до участі в іспанському фестивалі Weird Market у Валенсії.
Читайте також: На Волині відновили вишиванку 19 століття: завдяки їй у Канаді збиратимуть гроші для ЗСУ (ФОТО)
Водночас VR-проєкт «Fragile Home» авторства Ондржея Моравеца і Вікторії Лопухіної отримав головну нагороду у VR-конкурсі — Cristal for the Best VR Work — за імерсивну історію про трансформацію дому в зону небезпеки.
У межах індустріального пітчингу Black Sea Animation Projects, присвяченого проєктам із країн Чорноморського регіону, Україну представила стрічка «Frescoes of Memory» режисерки Олександри Джиганської — особисту історію про памʼять, приналежність і спогади.
Національний український стенд на фестивалі організувала Українська кіноасоціація за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Французького інституту.
Нагадаємо, що анімація «Я померла в Ірпені» перемогла на кінофестивалі в Інсбруку.
Фото обкладинки: сайт Держкіно
Культура

Працівники Київської митниці зберегли від вивезення 27 посріблених предметів від польських майстрів — дзеркала, скриньки, посуд з кавових та чайних сервізів, горіхокол та дверний молоток. Усе це виявили під час перевірки міжнародного експрес-відправлення з Рівного до Польщі.
Про це повідомила пресслужба Київської митниці.
Побутові речі від польських майстрів
За оцінкою фахівців Національного музею історії України, усередині посилки — цілісна колекція унікальних побутових речей з посрібленням, створених польськими майстрами у другій половині 19 — на початку 20 століття.
Усі предмети виготовили на легендарних фабриках: Fraget,Norblin & Co Warszawa, Bracia Henneberg, Roman Plewkiewicz &Co, Fabryka Wolska pod Warszawa та інших, що працювали у Варшаві у часи Королівства Польського.
Читайте також: Українські митники виявили цінні артефакти про Тараса Шевченка (ФОТО)
У колекції були:
- чотири предмети від Fraget — бренду, що став синонімом якості,
- п’ять — від Norblin & Co Warszawa;
- шість — від Bracia Henneberg, знаної своїми дзеркалами.
Митники зазначили, що під час вивезення посилки не було спеціального свідоцтва. Стосовно громадянина, який відправляв культурні цінності за кордон склали протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.
Про виробників
Fraget — варшавська фабрика, чиї вироби прикрашали столи в Києві, Одесі, Вільно та Тифлісі.Конкурент Norblin & Co Warszawa представив світу сплав «веріт» — технологію, яка змінила підхід до посріблення, а Bracia Henneberg славилися своїми дзеркалами.




Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото надала пресслужба Київської митниці