Суспільство
Грузинський легіон ЗСУ знищив ворожу бронетехніку зі «Стугни» (ВІДЕО)
Українські військовослужбовці Грузинського національного легіону показали, як зі «Стугни-П» успішно влучають у бронетехніку російських загарбників.
Відео опублікували у твіттері Грузинського легіону.
«Це був один із найдовших пострілів Стугни», — йдеться у повідомленні.
У коментарях користувачі відзначили, що ворожа ціль знаходилася на відстані 5 км.
Читайте також: Від смартодягу до альтернатив російському софту. ІТ-кластер з Краматорська шукає нових клієнтів у Львові
Довідка
Грузинський національний легіон — військовий підрозділ, заснований 2014 року добровольцями, які брали участь у російсько-українській війні на боці України. Легіон інтегрувався у 25 батальйон «Київська Русь» 54-ї ОМБр (3-я рота). В історії України це перший випадок, коли до складу Збройних сил офіційно прийняті іноземці. Командир Легіону — Мамука Мамулашвілі.
Нагадаємо, українські гвардійці влаштували для окупантів атаку дронів на Харківщині.
Як ми повідомляли раніше, у Києві відкриється музей Грузинського національного легіону.
Фото: twitter.com/georgian_legion.
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі