Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ДСНС їхали пів години розбитою дорогою: на Миколаївщині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Кожен день ці чоловіки проживають, як і багато їхніх односельців — роблять свої хатні справи. Але якщо в громаді трапилася пожежа, вони надягають на себе форму рятувальників і беруться до гасіння.  

Для них це не робота, а радше покликання. Воскресенська громада — найвіддаленіша з усіх у Миколаївській області. Кругом степи, водойм майже немає, тож після обстрілів чи загорянь допомога потрібна тут і зараз, а працівники ДСНС мають подолати понад 14 км, аби туди дістатися.

Як у громаді організували добровільну пожежну команду, розповідає ШоТам.

Олег Подолінський

начальник місцевої пожежної охорони Воскресенської селищної громади

За півтора місяця команда загасила більше сотні пожеж

На виклики в громаду треба їхати десь пів години — і це до найближчого населеного пункту. До дальшого — понад 20 кілометрів розбитою дорогою. Тому для швидшого реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації селищна рада створила місцеву пожежну охорону, а в її складі — добровільну пожежну команду.

Так почали збирати небайдужих людей по селах громади. Добровольці не входять в основний склад пожежної охорони, але з ними підписують цивільно-правовий договір й вони повинні пройти навчання у навчально-методичному центрі ДСНС — курс триває майже чотири місяці. Там їм розказують про ази роботи в пожежній охороні, дають теоретичні та практичні знання. 

Командир цієї команди дуже досвідчений — він працював майже все життя в пожежній охороні, у нього за плечима понад 25 років роботи. Наразі тільки за півтора місяця добровольці під його керівництвом погасили вже більше сотні пожеж на території своєї громади.

Це працює так: ми підпорядковані ДСНС, і якщо виклик приходить від них, то виїжджаємо й після прибуття на місце пожежі передаємо їм інформацію. Якщо виклик був саме до нас, то ми звітуємо ДСНС про наш виїзд на місце.

Доброволець Валерій на чергуванні. Фото: ШоТам

80% загорянь у нас були на відкритій території, але якщо пожежа якась масштабна, наприклад, у житловому будинку, то обов’язково туди як додаткова сила виїжджає підрозділ місцевої пожежної охорони з кваліфікованими, професійними рятувальниками, і вже разом ми надаємо допомогу населенню.

Микола Моторний

тимчасовий в.о. Воскресенського селищного голови

Місцеву пожежну охорону створювали пів року

У нашій громаді Грейгарський старостат є найвіддаленішим, тож у випадку пожежі рятувальники просто не встигали вчасно приїхати й ліквідувати наслідки прильотів ворожих ракет чи загорянь, які часто відбуваються влітку та восени. Тому жителі цього старостату самі проявили ініціативу створення добровільної пожежної команди, і ми її підтримали.

Подібні думки в депутатів були вже давно — понад два роки, але саме 8 грудня 2023 на сесії селищної ради ми ухвалили це історичне рішення. Створення місцевої пожежної охорони та добровільної пожежної команди зайняло в нас довше, ніж пів року — ми відкрили комунальний заклад та розробили положення про її діяльність, яке надіслали на погодження до обласного ДСНС, а також працювали над юридичними питаннями, пошуком місця для підрозділів, шукали персонал і керівника.

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допоміг нам правильно розробити положення, пройти всі організаційні моменти. Без них ми б цей задум не реалізували. З Проєктом ми почали співпрацювати у вересні 2023 року — отримали від нього запрошення та з радістю його прийняли. Дуже пишаємося, що нашу громаду обрали партнеркою. 

Коментарі

Суспільство

У Києві відреставрують садибу Лапинської: її майбутній вигляд (ФОТО)

Опубліковано

Садибу Лапинської побудували на початку ХХ століття, вона є пам’яткою архітектури місцевого значення. Концепцію її реставрації схвалила Консультаційна рада при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.

Про це повідомили в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.

Про садибу Лапинської

Дім розташований у Шевченківському районі Києва біля історичної місцевості Афанасіївський Яр за адресою вулиця Олеся Гончара, 60.

Садибу створили з неоготичними рисами. Коли цей будинок збудували, він був найвищою спорудою Києва.

Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА
Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА

Читайте також: Дайвінг-реабілітація для ветеранів: на Київщині провели перше занурення (ФОТО)

Початок реставрації

«Активісти та мешканці неодноразово звертали увагу на необхідність її збереження, і ми раді повідомити, що роботи з реставрації розпочнуться вже незабаром. Дякуємо всім, хто долучився до збереження культурної спадщини нашого міста», — написали в КМДА.

Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА

Першим етапом стане ремонт фасаду, щоб відновити первісний вигляд цієї унікальної архітектурної споруди.

Нагадаємо, що у Києві завершується масштабна реконструкція McDonald’s біля вокзалу (ФОТО).

Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дайвінг-реабілітація для ветеранів: на Київщині провели перше занурення (ФОТО)

Опубліковано

У Броварах після теоретичних занять для ветеранів організували перше практичне заняття із зануренням з аквалангом.

Про це повідомили у Київській обласній військові адміністрації.

Перше заняття з пірнанням

«Це був перший досвід використання акваланга для ветеранів. Учасники мали можливість не лише випробувати нові навички, а й знайти емоційний відпочинок та позитивні враження в спільному процесі навчання», — написали в КОВА.

Група, яка вперше занурилася у воду, складається з восьми учасників. Під час теоретичних занять вони ознайомлювалися з правилами пірнання та екіпіруванням.

Читайте також: Бійці ГУР подолали маратон морської піхоти США: його присвятили захисникам України (ФОТО)

Фото: телеграм-канал КОВА

Організатори реабілітації

Дайвінг-реабілітацію ініціював Броварський міський ветеранський центр «ВЕТЕРАН PRO» у співпраці з Українським Інститутом Підводних Досліджень.

Нагадаємо, що ветерани можуть приєднатися до Державного оператора тилу: єдина система забезпечення ЗСУ

Фото: телеграм-канал КОВА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця випустила благодійну колекцію одягу до Дня залізничника: худі, шопери та листівки

Опубліковано

Благодійну колекцію «Об наші залізні бетон кришиться» Укрзалізниця випустила разом із центром реабілітації Superhumans. Усі кошти підуть на підтримку військових-залізничників, які отримали важкі поранення.

Про це повідомили в пресслужбі УЗ.

Що можна придбати

100% коштів від продажу речей підуть на протезування ветеранів-залізничників. З нової колекції можна купити:

  • футболки;
  • худі;
  • шкарпетки;
  • шопери;
  • наліпки;
  • патчі;
  • листівки.

Мерч можна придбати на вокзалах Києва та Львова у «Залізній крамниці», а також онлайн у магазині Superhumans.

Головна фраза колекції

«Фраза “Об наші залізні бетон кришиться” народилася після того, як на станції в Лимані після обстрілу бетонний міст упав на вагон, що витримав навантаження й залишився неушкодженим. Харківський митець Гамлет Зіньківський написав ці слова на вагоні, й вони стали символом міцності залізничників та всіх українців. Вислів ліг в основу дропу, де кожен обере своє особливе значення», — написали в УЗ.

Читайте також: «Потяг прибуває за розкладом»: 5 історій, які назавжди змінять ваше ставлення до залізничників

Фото: пресслужба УЗ

Залізничники, які стали на захист України

У компанії зазначають, що серед 13 тисяч працівників, які пішли у військо, 2217 воїнів повернулися додому. Із них багатьом необхідна реабілітація та протезування.

Нагадаємо, що Сеул допомагатиме Київщині розвивати транспортну інфраструктуру: деталі співпраці.

Фото обкладинки: Superhumans Center

Коментарі

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати ДСНС їхали пів години розбитою дорогою: на Миколаївщині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик ДСНС їхали пів години розбитою дорогою: на Миколаївщині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення
Відхилити
Дозволити сповіщення