Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ДСНС їхали пів години розбитою дорогою: на Миколаївщині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Кожен день ці чоловіки проживають, як і багато їхніх односельців — роблять свої хатні справи. Але якщо в громаді трапилася пожежа, вони надягають на себе форму рятувальників і беруться до гасіння.  

Для них це не робота, а радше покликання. Воскресенська громада — найвіддаленіша з усіх у Миколаївській області. Кругом степи, водойм майже немає, тож після обстрілів чи загорянь допомога потрібна тут і зараз, а працівники ДСНС мають подолати понад 14 км, аби туди дістатися.

Як у громаді організували добровільну пожежну команду, розповідає ШоТам.

Олег Подолінський

начальник місцевої пожежної охорони Воскресенської селищної громади

За півтора місяця команда загасила більше сотні пожеж

На виклики в громаду треба їхати десь пів години — і це до найближчого населеного пункту. До дальшого — понад 20 кілометрів розбитою дорогою. Тому для швидшого реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації селищна рада створила місцеву пожежну охорону, а в її складі — добровільну пожежну команду.

Так почали збирати небайдужих людей по селах громади. Добровольці не входять в основний склад пожежної охорони, але з ними підписують цивільно-правовий договір й вони повинні пройти навчання у навчально-методичному центрі ДСНС — курс триває майже чотири місяці. Там їм розказують про ази роботи в пожежній охороні, дають теоретичні та практичні знання. 

Командир цієї команди дуже досвідчений — він працював майже все життя в пожежній охороні, у нього за плечима понад 25 років роботи. Наразі тільки за півтора місяця добровольці під його керівництвом погасили вже більше сотні пожеж на території своєї громади.

Це працює так: ми підпорядковані ДСНС, і якщо виклик приходить від них, то виїжджаємо й після прибуття на місце пожежі передаємо їм інформацію. Якщо виклик був саме до нас, то ми звітуємо ДСНС про наш виїзд на місце.

Доброволець Валерій на чергуванні. Фото: ШоТам

80% загорянь у нас були на відкритій території, але якщо пожежа якась масштабна, наприклад, у житловому будинку, то обов’язково туди як додаткова сила виїжджає підрозділ місцевої пожежної охорони з кваліфікованими, професійними рятувальниками, і вже разом ми надаємо допомогу населенню.

Микола Моторний

тимчасовий в.о. Воскресенського селищного голови

Місцеву пожежну охорону створювали пів року

У нашій громаді Грейгарський старостат є найвіддаленішим, тож у випадку пожежі рятувальники просто не встигали вчасно приїхати й ліквідувати наслідки прильотів ворожих ракет чи загорянь, які часто відбуваються влітку та восени. Тому жителі цього старостату самі проявили ініціативу створення добровільної пожежної команди, і ми її підтримали.

Подібні думки в депутатів були вже давно — понад два роки, але саме 8 грудня 2023 на сесії селищної ради ми ухвалили це історичне рішення. Створення місцевої пожежної охорони та добровільної пожежної команди зайняло в нас довше, ніж пів року — ми відкрили комунальний заклад та розробили положення про її діяльність, яке надіслали на погодження до обласного ДСНС, а також працювали над юридичними питаннями, пошуком місця для підрозділів, шукали персонал і керівника.

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допоміг нам правильно розробити положення, пройти всі організаційні моменти. Без них ми б цей задум не реалізували. З Проєктом ми почали співпрацювати у вересні 2023 року — отримали від нього запрошення та з радістю його прийняли. Дуже пишаємося, що нашу громаду обрали партнеркою. 

Коментарі

Суспільство

Пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО)

Опубліковано

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» завершили першочергові протиаварійні роботи, які захистять сучасний лікувально-діагностичний корпус від зовнішніх впливів. Завдяки цьому медики зможуть безперебійно працювати навіть у холодну пору року.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Хто і що зробив

Роботи виконала будівельна компанія ТОВ «ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ» за фінансової підтримки благодійного фонду «Таблеточки».

У рамках протиаварійних заходів:

  • Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
  • Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
  • Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
  • Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Фото: «Охматдит»

Читати також: У Вінницькій області активісти планують відновити старовинний палац Кошарських (ФОТО)

Що це дає пацієнтам

За словами представників лікарні, завдяки цим роботам заклад зможе:

  • Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
  • Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
  • Стабільно працювати під час опалювального сезону.

Фото обкладинки: «Охматдит».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Львові побудують шість перехоплювальних паркінгів: для чого вони потрібні

Опубліковано

18 листопада затвердили проєкт будівництва шести перехоплювальних паркінгів на в’їздах до Львова. Це рішення стане важливим кроком у розвантаженні центральних районів міста та розвитку інфраструктури громадського транспорту.

Про це повідомив Керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Де облаштують паркінги

Для реалізації проєкту обрали шість ділянок:

  • Вул. Б. Хмельницького:
    9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху.
  • Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна:
    8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту.
  • Вул. Стрийська (біля іподрому):
    Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%.
  • Вул. Зелена:
    5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів.
  • Вул. Личаківська:
    5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад.
  • Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського:
    21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Фото: візуалізація від tvoemisto

Переваги для міста

Проєкт спрямований на зниження кількості автомобілів у центрі Львова, скорочення затримок у русі громадського транспорту та поліпшення доступності міських маршрутів.

Нові паркінги стануть основою системи «перехоплюй і їдь», що відповідає сучасним тенденціям розвитку сталої мобільності. Вони забезпечать зручність для мешканців та гостей Львова, зберігаючи при цьому історичний і екологічний баланс міста.

Читати також: У Львові відкрили пам’ятну дошку на честь 135-ліття першого очільника УНР (ФОТО)

Що таке перехоплювальні паркінги

Перехоплювальний паркінг — це спеціально облаштована авто- або велостоянка, зазвичай розташована на в’їздах до міста. Головна ідея такого паркінгу — дати можливість жителям приміських зон залишити свій транспорт і пересісти на громадський транспорт для поїздки до центру міста.

Як це працює?

Власник автомобіля залишає свій транспортний засіб на стоянці на весь день, а до центру чи інших частин міста їде громадським транспортом, маршрут якого інтегрований з паркінгом. На зворотному шляху авто забирається з паркінгу.

Нагадаємо, що на Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Харківщині будують підземне укриття для лікарні на 430 людей (ФОТО)

Опубліковано

На базі центральної районної лікарні в Близнюківській громаді Лозівського району триває будівництво великого підземного укриття для пацієнтів і медперсоналу.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Укриття для понад 430 людей

Підземне укриття зможе вмістити більше ніж 430 осіб. У його межах облаштують кабінети, операційний блок і палати інтенсивної терапії. За словами Олега Синєгубова, лікарня є ключовим медичним об’єктом громади, тому забезпечення її функціонування навіть під час обстрілів — пріоритетне завдання.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Сучасне обладнання та автономія

Близнюківська ЦРЛ уже отримала новітнє обладнання завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я. У лікарні працює сучасна лабораторія для проведення різних медичних досліджень, встановлено комп’ютерний томограф і дві кисневі станції. Також заклад оснащений автономними системами живлення, водопостачання та новою котельнею.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Читати також: Дитяча лікарня на Київщині співпрацюватиме з флорентійським медичним закладом «Мейєр»

Безпека під час війни

Будівництво укриття демонструє важливість безпеки пацієнтів і медиків у прифронтових громадах. Воно стане не лише захистом під час обстрілів, а й простором, де зможуть надавати медичну допомогу навіть у критичних умовах.

Близнюківська лікарня — це приклад поєднання безпеки, інновацій та турботи про здоров’я кожного мешканця громади.

Нагадаємо, що благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова.

Коментарі

Читати далі