Суспільство
Громада на Донеччині створила власний туристичний путівник
У Лиманській громаді на Донеччині підготували путівник для туристів за грантом від Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Проєкту USAID.
До путівника увійшла інформація про зони відпочинку, рекреаційні ділянки, заказники. Також у ньому позначили місця, де можна відпочити на берегах річок, озер, інших водойм.
Лиманська громада складається із 40 населених пунктів, у більшості сіл та селищ, з центром у місті Лиман.
Лиманщина має близько 200 баз відпочинку, на території є водні ресурси — Блакитні озера, річку Сіверський Донець, вихід на Оскільське водосховище, ліс, заповідник, заказники, Національний природний парк “Святі Гори”, цікаві туристичні об’єкти — страусину ферму та дендропарк.
Читайте також: Збираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження
У путівнику є краєзнавча інформація про Лиманську громаду, розповіді про традиційні промисли жителів цього краю – бджільництво, лісництво, рибальство, грибний промисел, вирощування полуниці, розведення тварин. Також є контакти підприємців – власників баз відпочинку, готелів, виробників місцевих смаколиків, оренди транспорту, місць активного відпочинку та розваг.
500 примірників путівника планують роздати по селах громади, гідам, які організовують тури, туристичним агенціям, також презентуватимуть гостям, які відвідують Лиманщину.
Читайте також: Збираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження
Завантажити путівник та ознайомитися із цікавими туристичними місцями у Лиманській громаді можна за посиланням.
Нагадаємо, на Івано-Франківщині запустили новий гірський маршрут до лікувального джерела.
Як ми повідомляли раніше, на Рівненщині звели парк історичної реконструкції «Оствиця».
Усі фото: facebook.com/ERAUkraine.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі