Суспільство
Громада на Чернігівщині отримала обладнання для телемедицини (ФОТО)
Менська громада на Чернігівщині отримала обладнання для телемедицини за сприяння Програми DOBRE.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Менської міської ради.
Шлях до реалізації цього проєкту був поетапним і тривав не один місяць. У громаді провели соціологічне опитування, за результатами якого саме медичні послуги були визначені в громаді пріоритетними.
Придбали телемедичне обладнання на загальну суму 1,2 млн гривень. На суму придбали 11 програмно-апаратних комплексів для телемедицини IDIS2G0 та два ноутбуки HP Laptop. З місцевого бюджету громади виділені кошти на проведення закупівлі 15 ноутбуків та іншої оргтехніки для обслуговування телемедичного обладнання.
Читайте також: «Відмовив бойовикам – обстріляли будинок». Історія майстра вишивки з Донеччини, який готується відкрити інклюзивну майстерню
Що це дасть?
Реалізація проєкту дасть змогу наблизити спеціалізовану медичну допомогу до кожного громадянина, який проживає у сільській місцевості, оскільки дозволить проводити консультування пацієнтів вузькими спеціалістами на відстані – із застосуванням телемедицини.
Обладнання допоможе:
- покращити якість та збільшити кількість діагностичних послуг для пацієнтів,
- створить умови для ранньої діагностики та профілактики серцево-судинних, онкологічних захворювань, цукрового діабету, що допоможе зменшити рівень ускладнень, а отже, знизить рівень інвалідизації населення, зменшить смертність населення.
Де буде нове обладання?
Розміщені програмно-апаратні комплекси для телемедицини будуть в 11 сільських медичних закладах громади: у фельдшерсько-акушерських пунктах Покровського, Кукович, Феськівки, Волосківець, Блистови та фельдшерських пунктах Лісок, Дягови, Величківки, Городища, Данилівки і Семенівки.
Читайте також: «Вакцинація рятує не гірше за молитву». Історія лікаря з Сум, який став священником та руйнує стереотипи серед вірян
Проєкт реалізовано в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).
Нагадаємо, на Полтавщині запустили телемедицину.
Як ми повідомляли раніше, на Харківщині будують онкологічний центр на пів тисячі ліжок.
Фото: facebook.com/MenskaMiskaRada.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі