Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
77515 77515

Суспільство

“Голосуйте! Ми прикриємо”: військові закликали українців йти на вибори

Опубліковано

Військовослужбовці долучились до соціально-інформаційного проекту “Голосуйте! Ми прикриємо” та закликали українців приходити на вибори. Проект презентував ветеран 95-ї бригади ДШВ, голова Ради ветеранів Володимир Лагута, повідомляє Мінветеранів.

Не за партії, а за внесок у розбудову країни

“Ідея створення проекту виникла давно, хотілось би донести свою думку – ми не агітуємо за якісь політичні партії, це право особисто кожного робити той чи інший свідомий вибір. Ми хочемо закликати, щоб люди віднеслись до цього дуже відповідально і все-таки змогли прийти на виборчі дільниці 31 березня і зробити свій внесок у розбудову країни”, – розповів Володимир Лагута.

Читайте також: “Завдяки тобі”: в Україні набирає обертів кампанія подяки військовим

У Мінветеранів кажуть, що ідея такої інформаційної кампанії виникла безпосередньо у самих військових і проект було реалізовано спільною ініціативною групою із залученням представників Міноборони, а сам інформаційний продукт підготував фотограф і письменник Сергій Лойко.

“Головна мета цього проекту – без політики. Проект має за необхідне закликати кожного громадянина нашої держави свідомо прийти на виборчу дільницю і проголосувати за наше майбутнє, за розвиток держави, за демократичні цінності. Ці ролики не мають жодного політичного забарвлення і не є виборчо орієнтованими”, – додають у Міністерстві.

«Голосуйте! Ми прикриємо!» Відбулась презентація соціально-суспільного проекту, мета якого нагадати українцям, що…

Geplaatst door Мінветеранів op Donderdag 14 maart 2019

25 відеороликів та фото

Для кампанії відібрали близько 25-ти роликів для демонстрації на телебаченні та в соцмережах, а також організатори підготували 25 фото із військовими для білбордів та сітілайтів.

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення надала рішення про те, що ролики “Голосуйте! Ми прикриємо” мають ознаки соціальної реклами, а тому надалі організатори звернуться до телеканалів та операторів зовнішньої реклами із проханням розмістити ролики та фотографії проекту.

Ззаначимо, очікується, що явка на виборах президента України 31 березня 2019 року буде на рівні 2014 року. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла керівник Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна. За її словами, явка буде приблизно такою, якою була в першому турі президентських виборів 2014 року – 59,5%.


Коментарі

Суспільство

Вийшов трейлер українського анімаційного серіалу «На краю Світів»: відео

Опубліковано

На екрани вийшов трейлер нового українського анімаційного серіалу «На краю Світів». Історія розповідає про родину, яка приїжджає на канікули до старого будинку в Запорізькій області, де зустрічає духів і містичних істот.

Про це повідомляють Patron The Dog.

Несподівані пригоди в загадковому будинку

Головні герої серіалу дізнаються, що не єдині мешканці дивного будинку. Кожної ночі будинок перетворюється на готель для міфічних створінь. Звичайні канікули несподівано перетворюються на пригоди, де персонажі стикаються з загадковими істотами.

Ідея серіалу та творчий підхід

Режисеркою «На краю Світів» стала Олександра Рубан, відома своїми анімаційними проєктами «Мавка. Лісова пісня» та «Пес Патрон». Вона зазначила, що серіал присвячений дитинству та тим часам, коли світ був наповнений радістю, пригодами та відкриттями.

«Коли маленькою я приїжджала на канікули до бабусі з дідусем, то все навколо для мене було великим: дерева, паркан, будинок. І весь світ для мене був дивовижним і захопливим. Дитяча фантазія наповнювала звичайний побут всілякими чудинками та несподіванками. Я в усьому бачила краплинку таємниць і магії», — ділиться Олександра Рубан.

фото: «На краю Світів»

Читати також: Які рекомендації МОН щодо викладання у школах у 2024/2025 навчальному році: деталі

Символізм та міфічні істоти

Особливу увагу творці серіалу приділили символізму, образам та талісманам. Спадковий будинок розміщений прямо у стовбурі величного дуба, а сигналом до прибуття духів є стара розпалена піч. Серед таємничих мешканців будинку герої зустрінуть Домовика, Лиха, Шишимору, Мотанку, Вія, Вовкулаку, Упиря, Троля та інших.

фото: «На краю Світів»

Саундтрек і прем’єра серіалу

Головний саундтрек «На краю Світів» створив галицько-донбаський гурт NAZVA. Пісня має однойменну назву та увійде до майбутнього документального альбому гурту про дім.

Прем’єра першої серії анімаційного серіалу «На краю Світів» відбудеться 13 вересня на YouTube-каналі Patron The Dog.

Нагадаємо, що у Луцьку відкрили кафе, 80% чистого прибутку якого йтимуть на громадські проєкти.

Фото: «На краю Світів».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА: фото повстанських табличок

Опубліковано

У селі Ощів Горохівської територіальної громади знайшли металеві таблички, які, ймовірно, належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА та використовувалися з 1943 року.

Про це повідомив Олег Дергай, директор Берестечківського народного історичного музею, виданню «Район.Історія».

фото: «Район.Історія»

На табличках містяться заклики до свободи та незалежності, зокрема, вони закликають боротися з радянськими та німецькими окупантами.

фото: «Район.Історія»

Як знайшли таблички?

Таблички випадково знайшли під час будівництва на одному з дворів, вони пролежали в землі на глибині 1,5 метра понад 80 років. Олег Дергай припустив, що ці таблички розміром 53 на 23 см використовували для нанесення текстів на стінах урядових установ. Це підтверджують цвяхи різних розмірів, призначені для кріплення.

фото: «Район.Історія»

«Для цього одна або декілька людей прикріплювали табличку в обраному місці, замальовували її фарбою та швиденько втікали», — зазначив Дергай.

Читати також: У Луцьку відкрили кафе, 80% чистого прибутку якого йтимуть на громадські проєкти

Що відомо про написи?

Написи на табличках виконані українською та російською мовами, адже деякі з них призначалися для росіян із закликами повалити більшовицьку владу та створити свою незалежну державу. Історик звернув увагу на особливості шрифту та граматичні помилки: замість російської літери «и» часто використовували українську «і», що свідчить про те, що людина, яка виготовляла трафарети, погано володіла російською мовою.

фото: «Район.Історія»

Пошкоджені або невдало написані літери зміцнювали алюмінієвими й мідними дротиками, а також металевими заклепками.

В якому стані знахідки?

Через довготривале перебування під землею частину написів важко прочитати. Директор музею власноруч спробував реставрувати таблички, які «свого часу мали досить велику силу».

фото: «Район.Історія»

Трафарети були загорнуті в домоткане полотно або мішковину, на що вказують залишки ворсу. Фарба на лицьовій стороні схожа на саморобну ґрунтовку для металу, яка змивається водою.

фото: «Район.Історія»

Зараз ці унікальні таблички стали експонатами Берестечківського народного історичного музею.

Нагадаємо, що Нацбанк і Superhumans Center запускають благодійну акцію для підтримки поранених військових.

Фото: «Район.Історія».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили маркетплейс з українськими товарами для дітей

Опубліковано

Батьки та діти тепер мають новий ресурс — маркетплейс Kashtanchik, що спеціалізується на товарах лише українських виробників.

Про це повідомляє Kashtanchik.

фото: Kashtanchik

На платформі представлено понад 20 тисяч товарів і послуг для дітей до 12 років від більш ніж 150 українських брендів і виробників. Користувачі можуть знайти широкий асортимент: одяг, взуття, аксесуари, текстиль, іграшки, меблі, декор, харчування, косметику, продукти гігієни, книжки та товари для творчості.

фото: Kashtanchik

Читати також: Фільм «Ля Палісіада» представить Україну на «Оскар»

Крім товарів, на сайті доступні послуги в сферах онлайн-освіти, творчого розвитку, догляду за дітьми, а також консультації психологів, логопедів і нутриціологів.

Для зручності користувачів платформа пропонує особистий кабінет, де можна переглядати історію замовлень, збережені товари та перевіряти статус замовлень. Доставка здійснюється як по Україні, так і міжнародно.

фото: Kashtanchik

Бренди і виробники, які бажають приєднатися до проєкту, можуть подати заявку на участь за адресою: info@kashtanchik.com.ua.

Нагадаємо, що український розробник створив сайт з дитячим контентом українською мовою.

Фото: Kashtanchik.

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: