

Суспільство
ГеройCar передав воїнам ГУР спецавто, оснащене засобами розвідки за стандартами НАТО
Волонтерський проект ГеройCar передав українським розвідникам унікальний автомобіль, обладнаний технічними засобами для отримання оперативної інформації про пересування ворога на найбільш небезпечних для захисників України напрямках.
Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.
Автомобіль повністю укомплектований засобами розвідки за стандартами НАТО.
«Ми дуже пишаємось, що можемо допомогти з технікою. Робота ГУР полюбляє тишу, але про її результати говорять дуже голосно і з вдячністю. Для розвідників дуже важливі авто оснащені найновітнішими технологіями. Саме такий спецзасіб ми сьогодні передали ГУР МО України. Благодійний Фонд Руслана Шостака буде і надалі співпрацювати з ГУР та ЗС України», — сказав керівник проєкту ГеройCar Олександр Пугач.
Він додав, що в межах благодійної ініціативи для Сил безпеки та оборони України вже передали 270 автомобілів на суму понад 100 мільйонів гривень.
«Ми вдячні благодійникам за підтримку та допомогу. Кожен такий автомобіль робить свою справу та наближає перемогу», — зазначив представник ГУР МО України Євгеній Єрін.

Про проєкт
Проєкт налагодив постачання машин зі США, Європи та Кореї й може забезпечити ЗСУ будь-яким транспортом, але зараз є потреба у пікапах. Наразі постачаються саме Ford F-250 та Ford F-350.
Геройcar уже поставив сотні машин в рамках проєкту «Вартові неба» – мобільні вогневі групи протиповітряної оборони, які з кулеметами та ПЗРК захищають небо в центральній частині України та Києві. 3 автомобілі працюють на сході України.
У рамках платформи будь-який військовий чи цивільний може подати заявку на автомобіль. Далі заявку буде верифіковано в ЗСУ та розпочнеться процес збору коштів. Зазначається, що протягом 30 днів після закінчення збору, машина буде на фронті. Також проєкт бере на себе експлуатаційне обслуговування машин – ремонт та технічний огляд.
Нагадаємо, в Україні з’явилася єдина платформа для забезпечення ЗСУ автомобілями.
Раніше ми повідомляли, що розвідники ГУР МО отримали сім сучасних квадроциклів.
Фото: ГУР МО.
Суспільство

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.
Про це повідомили в УЗ.
18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:
- відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
- зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.
Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Чернігівська районна лікарня постраждала під час повномасштабного вторгнення від російських обстрілів. Французький фонд Mécénat Servier підтримав відбудову закладу, а в лютому 2025 року представник організації Філіп Мале відвідав лікарню в Чернігові.
Про це повідомили в UNITED24.
Фонд Mécénat Servier профінансував відновлення лікарні у 2023 році через платформу UNITED24. Зараз у закладі зробили новий третій поверх, замінили дах та всі вікна. Аби побачити результати першого етапу робіт, лікарню відвідав представник фонду Філіп Мале.
Скоро всі працівники закладу зможуть повернутися до своєї роботи у комфортних умовах, а пацієнти вчасно отримуватимуть допомогу.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
Чернігівська районна лікарня протягом 67 років приймала дітей і дорослих. Під час повномасштабного вторгнення частина будівлі сильно постраждала від російських обстрілів: зруйнований дах, вибиті всі вікна, пошкоджені двері та перекриття. У 2023 році французький фонд Mécénat Servier підтримав відбудову лікарні, переказавши кошти через UNITED24. У лютому 2025 року Філіп Мале, представник фонду, відвідав заклад та побачив результати першого етапу відбудови. Невдовзі всі медики зможуть повернутись до роботи в комфортних умовах, а пацієнти вчасно отримуватимуть допомогу. Дякуємо Mécénat Servier за підтримку! ____________________________ Chernihiv Hospital had been receiving patients for 67 years. During the full-scale war, part of the building was heavily damaged by russian shelling: the roof was destroyed, all windows were smashed, alongside the doors and ceilings. In 2023, the French fund Mécénat Servier supported the reconstruction of the hospital by transferring funds via UNITED24. In February 2025, Philippe Malet, representative of Mécénat Servier charity fund, visited the hospital and saw the results of the first stage of reconstruction. Soon, all medical staff will be able to return to work in comfortable conditions, and patients will receive timely assistance. Thank you, Mécénat Servier, for supporting Ukrainian medics!
Опубліковано United24 Четвер, 3 квітня 2025 р.
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що lонори UNITED24 профінансували відбудову медзакладу, знищеного авіабомбою (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery