Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні з’явилася єдина платформа для забезпечення ЗСУ автомобілями

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Проєкт «Геройcar» представив єдину платформу забезпечення транспортом Збройних Сил України.

Про це повідомили на сайті проєкту Геройкар.

Зазначається, що створення централізованої системи постачання та обслуговування машин у розрізі приватно-державного партнерства – найефективніший варіант вирішення завдання забезпечення ЗСУ автівками.

Ветеран-доброволець Олег Петренко відзначив, що за минулий рік для потреб ЗСУ в Україну було ввезено понад 60 тисяч автомобілів. Середній термін служби колісного транспорту на війні 2-9 тижнів.

«Відправляти машини на фронт необхідно постійно. Це запорука нашої перемоги. Але поставити машину військовим – мало. Її ще потрібно своєчасно обслуговувати, ремонтувати. Потрібно перевіряти потреби ВЧ у цих машинах», —наголосив Петренко.

 До популяризації платформи долучилися люди, які на власному досвіді знають, наскільки важливо бійцям на передовій мати надійні автомобілі пристосовані для бездоріжжя.

Амбасадором проекту став відомий український режисер Ахтем Сеітаблаєв, який з перших днів повномасштабного вторгнення пішов служити в ЗСУ.

Про проєкт

Керівник проєкту Олександр Пугач розповів, що проєкт налагодив постачання машин зі США, Європи та Кореї і може забезпечити ЗСУ будь-яким транспортом, але зараз є потреба у пікапах.

Наразі постачаються саме Ford F-250 та Ford F-350. За його словами, це дуже потужні машини із б-літровим дизельним двигуном.

Читайте також: Десять гривень – дрібниця? Ні, це авто для ЗСУ. Як закривати великі збори малими донатами – Ярослава Кравченко та ініціатива «Всі по 10»

«На такий пікап можна встановити будь-який ПЗРК чи кулемет. Вантажопідйомність кузова першої моделі 1,5-1,8 тонни, другої — до 2,5 тонни. На деякі машини, які ми передали на передову, вже встановили повноцінні зенітні установки, які важать 2,2 тонни. Машина чудово працює і виконує завдання», – наголосив керівник проєкту.

Геройcar уже поставив 19 машин в рамках проєкту «Вартові неба» – мобільні вогневі групи протиповітряної оборони, які з кулеметами та ПЗРК захищають небо в центральній частині України та Києві. 3 автомобілі працюють на сході України. Ще 10 автомобілів у дорозі. Для реалізації програми організатори планують передати 120 авто.

У рамках платформи будь-який військовий чи цивільний може подати заявку на автомобіль. Далі заявку буде верифіковано в ЗСУ та розпочнеться процес збору коштів. Зазначається, що протягом 30 днів після закінчення збору, машина буде на фронті. Також проєкт бере на себе експлуатаційне обслуговування машин – ремонт та технічний огляд.

Нагадаємо, винахідник з Тернопільщини продає унікальний позашляховик, щоб купити авто для ЗСУ.

Також ми розповідали, що Європейський Фонд Миру передав Україні вантажівки-позашляховики.

Фото: carforhero.com.

Суспільство

Німецькі БМП Marder прибули в Україну (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україну прибули німецькі бойові машини піхоти Marder.

Відео з випробування БМП опублікував у твітері міністр оборони України Олексій Резніков.

Він заявив, що Marder — чудовий приклад німецької якості.

«Marder – чудовий приклад німецької якості. Я сам випробував. З нетерпінням чекаємо скорого приручення Леопардів. Мені подобається, як вони ревуть! Був би щасливий, якщо б Анка Фельдгузен (посол Німеччини в Україні – ШоТам)змогла б до мене приєднатися. Зробімо це разом!», — написав він.

Читайте такожКепка окупанта – не експонат ? Ви не тямите в історії. Ось як формують музей війни одеські активісти

Також Олексій Резніков подякував людям Німеччини й міністру оборони ФРН Борису Пісторіусу.

Відзначимо, що Німеччина мала передати 40 бойових машин піхоти Marder.

Про БМП Marder

Marder розроблений у 1966-1969 рр. німецькою фірмою Rheinmetall AG. Машина вкрита бронею товщиною до 45 мм, бойова маса близько 35 тонн. Рухається зі швидкістю до 70 км/год.

БМП здатне перевозити 10 осіб, зокрема 3-х членів екіпажу, двоє з яких (командир та навідник) перебувають у башті, а механік-водій попереду корпусу зліва. БМП озброєна 20-мм гарматою Rh202 та кулеметом, протитанковим комплексом «Мілан» та оптичним прицілом.

Нагадаємо, в Україну прибули перші британські танки Challenger 2.

Раніше ми повідомляли, що Німеччина передала Україні інженерні машини і кулемети для танків Leopard 2.

Фото: tagesschau.de.

Читати далі

Суспільство

В Одесі вперше провели трансплантацію серця

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У ніч на 29 березня в Одеській міській лікарні №10 вперше провели трансплантацію серця.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської міської ради.  

Відомо, що операцію здійснювала бригада лікарів з Інституту серця МОЗ України на чолі з кардіохірургом Борисом Тодуровим.

Наголошується, що це надзвичайно складна операція, для якої потрібні досвідчені фахівці найвищого рівня, спеціально обладнана операційна з апаратом штучного кровообігу, а також швидкий підбір реципієнта.

Для проведення основного етапу операції у кардіохірурга є не більш як чотири години. Операція пройшла успішно. Донорське серце отримав чоловік віком 43 роки, який перебував у черзі на пересадку.

Читайте також: «Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

У міській раді Одеси подякували Борису Тодурову та його команді за оперативне реагування та врятоване життя пацієнта.

«Українські лікарі навіть у складних умовах воєнного стану несуть одужання та порятунок життя», — йдеться у повідомленні.

Борис Тодуров на своїй фейсбук-сторінці опублікував відео, на якому лікар розповідає про родину донора, яка погодилася на пересадку органів.

«Низький уклін родині донора за згоду на пересадку органів – ви врятували три життя!!!», — написав Тодуров.

Про лікарню

Одеська міська клінічна лікарня №10 є багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування та розвивається як кластерний заклад системи спроможних лікарень з надання допомоги пацієнтам, які потребують трансплантації органів. Заклад внесено до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, втілено заходи з організації регулярної трансплантації в складі сумісних мультидисциплінарних команд у співпраці з провідними закладами України.

Нагадаємо, у Житомирі вперше провели операцію з трансплантації серця.

Також в Україні провели третю успішну трансплантацію легень.

Фото: omr.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Запустили проєкт із відновлення популяції фазанів у лісах Буковини (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Буковині запустили експериментальний проєкт із відновлення популяції фазанів у природному середовищі.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Чернівецької обласної ради.

Зазначається, що уперше понад 70 птахів випустили в гірській місцевості на Путильщині – в угіддях Сергіївського лісництва Чернівецької області.

Птахів випустили на висоті понад 1000 метрів над рівнем моря. Цю локацію обрали спеціально, адже там хороша кормова база.

Відомо, що проєкт експериментальний, адже в лісах мешкають хижаки, які можуть загрожувати фазанам: рись, лисиця, вовк, куниця. Однак у природному середовищі надійним укриттям для птахів є чагарники або густа висока трава, де вони можуть сховатися від ворогів.

Читайте також«Це мої діти, як їх кинути?». П’ять історій порятунку тварин під час війни

Лісівники наглядатимуть за птахами. Для цього працівники єгерської служби встановили в лісових масивах 10 камер відеоспостереження.

Нагадаємо, на Львівщині ветеринар у себе на подвір’ї облаштував Центр реабілітації для птахів.

Також ШоТам повідомляв раніше, що покинутий окупантами пес служить у Нацгвардії та чергує на блокпостах.

Окрім того, бійці 28 ОМБр врятували сокола й назвали його Байрактаром.

Фото: facebook.com/oblrada.cv.ua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство5 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство6 днів тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство1 тиждень тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...