

Суспільство
Google присвятив дудл “батькові гігієни рук”: чому це важливо
Google представив дудл, присвячений угорському лікарю Ігнацу Земмельвейсу і ретельному миттю рук. Лікар відомий тим, що запровадив стандарти дезінфекції рук при наданні акушерської допомоги.
Тема дуже актуальна сьогодні, адже саме миття та дезінфекція рук можуть першочергово урятувати людину від зараження коронавірусом Covid-2019.
Хто такий Ігнац Земмельвейс?
Земмельвейс народився 1 липня 1818 року і помер у психіатричній лікарні 13 серпня 1865 року. Лікар відомий введенням стандартів дезінфекції рук під час акушерської допомоги.
20 березня 1847 року Земмельвейс наполіг на тому, щоб всі лікарі, які приймали пологи, дезінфікували руки розчином з хлорованого вапна. Це дозволило знизити смертність серед жінок і новонароджених у сім разів.
Як мити руки правильно?
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ретельне миття рук є ключовим способом запобігання поширенню коронавірусу. ВООЗ рекомендує часте миття рук із милом і водою або використання дезінфікуючого засобу для рук на спиртовій основі.
Детальна інструкція від ВООЗ – як правильно мити руки:
1. Намочіть руки (температура води неважлива).
2. Видавіть мило і намильте руки.
3. Потріть долоні одна об одну і вспіньте мило.
4. Ретельно потріть тильну сторону кожної долоні і між пальцями.
5. Складіть руки в замок і поводите ними так, щоб потерти пальці.
6. Потріть великі пальці.
7. Потріть кінчики пальців об другу долоню.
8. Ретельно змийте мило.
9. Витріть руки паперовим рушником, особистим рушником або використовуйте сушилку.
10. Вимкніть кран рушником.
Дуже важливо, щоб руки після процедури були сухими, інакше є великий ризик, що на них осядуть віруси і бактерії.

Детальна інструкція від ВООЗ – як правильно обробляти руки антисептиком:
1. Налийте продукт в руки.
2. Потріть одну долоню об іншу.
3. Правою долонею розітріть тильну поверхню лівої кисті, переплітаючи пальці, і навпаки.
4. Переплетіть пальці, розтираючи долонею долоню.
5. З’єднайте пальці в замок, тильною стороною зігнутих пальців розтирайте долоню іншої руки.
6. Охопіть великий палець лівої руки правою долонею і потріть його круговим рухом, потім поміняйте руки.
9. Круговим рухом в напрямку вперед і назад зімкнутими пальцями правої руки потріть ліву долоню; поміняйте руки.
10. Після того як ваші руки висохли, вони в безпеці.
Українська тематика
Час від часу з’являється українська тематика дудлів. Так, 24 серпня Google долучається до вітань з Днем незалежності України.
Читайте також: Google присвятив дудл до 200-річчя з дня народження українського письменника та історика
Вшановуються також видатні українці або люди, які певним чином пов’язані з Україною: Микола Гоголь (1 квітня 2009), Іван Котляревський (9 вересня 2009), Наполеон Орда (11 лютого 2010), Юрій Кондратюк (21 червня 2012), Соломія Крушельницька (23 вересня 2012), Григорій Сковорода (3 грудня 2012), Енді Воргол (Андрій Варгола), Володимир Дахно (7 березня 2013), Володимир Вернадський (12 березня 2013), Владислав Городецький (4 червня 2013), Іван Нечуй-Левицький.
24 серпня 2014 року на честь Дня незалежності України дизайн святкового логотипу вперше розробив український художник. Ілюстратор Владислав Єрко виконав напис Google у вигляді фруктового саду з елементами українського прапора. Митець зазначив: «У дудлі до Дня Незалежності я хотів показати Україну як країну нових, чистих, вільних людей, країну миру й достатку, щасливу Україну. Символом цього є діти – ті, заради кого варто жити і будувати нову країну».
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.