Суспільство
Француз відтворив у фото картину Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові»
Французький митець відтворив у фото картину українського художника Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові», пише ВВС.
Назва його роботи – «Здалеку чую відповідь козаків».
Емерік Луіссет розповів, що працював над проєктом рік. На знімку – бійці 112-ї бригади територіальної оборони.
А в центрі фото – Роман, військовий з острова Зміїний, що став автором крилатого вислову українців: “Русский военный корабль, иди на …”.
Ця історія нагадала Емеріку сюжет картини Рєпіна, де запорізькі козаки пишуть листа у відповідь османському султану на вимогу здатися без бою.
«Проте ця картина знаходиться в колекціях Державного Російського музею в Санкт-Петербурзі. У 2021 році, коли картину презентували в Парижі на ретроспективі Іллі Рєпіна в Petit Palais, виставку назвали “Малюємо російську душу”, забувши, що художник народився і виріс на Харківщині й звеличував у роботах українську ідентичність», – розповідає автор світлини BBC.
Читайте також: Розписує тарілки і… ракети! Художниця Юлія Коваль перетворює артефакти війни на артобʼєкти
Нагадаємо, у Львові відкрили найбільший арт-проєкт року «Модуль тимчасовості».
Також у Вінниці показали першу в Україні виставку картин зі стереоскопічним ефектом.
Фото: Emeric Lhuisset/Картина: Ілля Рєпін (Getty).
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі