Суспільство
Фотограф з Харкова став складачем вагонів та змінив життєві цінності (ВІДЕО)
Росіяни зруйнували його щасливе життя, де він був успішним фотографом… Але він не розгубився і взявся за роботу, де треба вибудувати не композицію у кадрі, а складний маневр для 1000-тонного потяга.
Як фотограф із Харкова Сергій Дубограй став складачем вагонів на Кіровоградщині, розповідає ШоТам.
Раніше він керував зйомками, а тепер – 100-тонними вагонами.
Сергій Дубограй – популярний фотограф із Харкова. 10 років він фотографував наречених та моделей. Війна змусила покинути рідне місто та виїхати на Кіровоградщину.
«До пострілів, танків, сирен ми уже звикли, а найстрашніше – це літак. Ти чуєш звук, це дуже страшно. І коли розумієш, що пролітає над домом… І цей вибух ракети, коли все трясеться…», — згадує Сергій Дубограй.
Коли переїхав, вуха звикали до тиші
Чоловік згадує, що коли переїхав до міста Новомиргород на Кіровоградщині, то 2-3 дні навіть не виходив із хати, бо вуха звикали до тиші.
У Новомиргороді Сергій з дівчиною оселились у старому порожньому будиночку. Чоловік одразу став на облік та почав шукати роботу.
Читайте також: Калімби з Азовського узбережжя. Українські майстри створюють унікальний музичний інструмент, що дарує спокій під час війни
Єдиним варіантом виявилось підприємство з видобутку титанової руди. Так Сергій із фотографа став складачем вагонів.
«Я ніби очі машиніста. Є поїзд і там, наприклад, 16 вагонів. У кінці вагонів я, і я очі машиніста. А щоб ви розуміли, кожен вагон – 100 тонн! Тобто десь 1200 тонн – і я керую ними. І це не маленька якась машина, що може розвернутись, тут немає права на помилку», — розповідає фотограф Сергій Дубограй, який став складачем вагонів.
Ідучи на першу зміну, Сергій хвилювався, як його прийме новий колектив, а вже на другій зміні нові колеги довели його до сліз.
«На другу зміну я приходжу… Для мене це був такий зворушливий момент, до сліз… Один приніс пиріжки, другий – консервацію, третій – картоплю, морковку… Ось тут тобі теплі речі… Я сидів і ридав, як дитина…», — Сергій Дубограй, професійний фотограф, який став складачем вагонів.
Нове життя показало інші цінності
Та містяни дають йому змогу не забувати і улюблену справу. Сергій уже відзняв у містечку 10 хрестин та 8 весіль. Влаштовував безкоштовні фотосесії для дітей і родин військових. Каже, Новомиргород показав йому інші цінності й інше життя.
«Я уже знаю, як саджати картоплю, як сапати, які є види соняшника… Як консервувати… Тут по-іншому вариться борщ!», — зізнається Сергій Дубограй.
Нагадаємо, шеф-кухар мішленівських ресторанів захищає Україну на передовій.
Також ШоТам розповідав, як чемпіонка, яка перепливла Босфор, вчить долати страх води у Коломиї.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: