Суспільство
Фото «Ореста» з Азовсталі – у топ-20 найкращих світлин року за версією The Guardian
Світлина колишнього бійця полку «Азов» Дмитра Козацького потрапила до переліку 20 найкращих фото 2022 року за версією британського видання The Guardian.
Про це йдеться у публікації The Guardian.
Йдеться про легендарне фото, яке Дмитро Козацький зробив на оточеній окупантами Азовсталі 16 травня – за кілька днів до виходу українських військових з території меткомбінату.
16.05.22 Азовсталь pic.twitter.com/WOPPkJa7Or
— Орест (@kztsky) May 16, 2022
«Страждання жителів міста стали однією з визначальних історій війни. Під час багатомісячної облоги міста загинули тисячі людей, місто майже повністю знищили. На металургійному комбінаті “Азовсталь” трималися останні осередки опору Маріуполя. У тунелях і складах заводу разом ховалися військові та сотні мирних жителів», – зазначають у The Guardian.
На цю новину у твіттері відреагував і сам «Орест».
«О, моя фотографія з Азовсталі увійшла в перелік найкращих фотографій року за версією The Guardian», – написав Орест.
О, моя фотографія з Азовсталі увійшла в перелік найкращих фотографій року за версією The Guardian pic.twitter.com/rGM1FCcKqQ
— Орест (@kztsky) December 28, 2022
«Орест» – колишній очільник преслужби полку «Азов». Військовий перебував на «Азовсталі» від початку оточення Маріуполя. Напередодні свого виходу з вщент розтрощеного заводу, він зняв фільм-прощання «Останній день на Азовсталі».
Дмитра називають «очима Азовсталі», адже його світлини з фортеці Маріуполя облетіли весь світ та показали, що насправді відбувається на оточеному окупантами заводі. Переглянути всі світлини українського захисника можна за цим посиланням.
Напередодні Дмитру Козацькому присудили спеціальну нагороду престижної польської премії Grand Press Photo 2022 за світлини з оточеного російськими військами Маріуполя.
Нагадаємо, 21 вересня стало відомо, що Україна повернула з російського полону 215 військових, із них 108 – це бійці полку «Азов». Зокрема, обміняти вдалося й Дмитра Козацького. 6 грудня Орест повідомив, що повертається на службу.
Фото: Дмитро Козацький.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі