Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фонд «Відродження» оголосив гранти для інтеграції переселенців у нових громадах

Опубліковано

Міжнародний фонд «Відродження» оголосив конкурс для відпрацювання моделей соціальної інтеграції внутрішньо переміщених людей до життя нової територіальної громади.

Про це пише Гурт.

Мета конкурсу

Мета конкурсу – сприяння соціальній інтеграції ВПО до життя у нових для них територіальних громадах, де вони планують залишитися на тривалий час або назавжди, а також запобігання та сприяння вирішенню конфліктів на рівні обраних територіальних громад, які можуть виникати.

До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення (ОСНи) та благодійні організації, які мають досвід практичної роботи із ВПО або медіації конфліктів у територіальних громадах. Учасники конкурсу можуть бути зареєстровані у будь-якому регіоні України.

Пріоритети конкурсу

Проєктна пропозиція може передбачати такі види діяльності (наведений перелік не є вичерпним):

  • здійснення заходів із соціальної інтеграції ВПО до життя в територіальних громадах України, де вони мешкають наразі та планують залишатися протягом тривалого часу, зокрема, із використанням інструментів місцевої демократії;
  • створення умов для використання потенціалу ВПО (їх знань, вмінь, навичок тощо) для потреб розвитку територіальних громад, де вони проживають;
  • запобігання та медіація конфліктів в обраних територіальних громадах, стороною яких є чи можуть стати ВПО, та здійснення заходів для мінімізації ризиків виникненню нових подібних конфліктів у майбутньому;
  • розробка, публічне обговорення та лобіювання проєктів місцевих нормативно-правових актів, які передбачатимуть покращення / створення умов для тривалого перебування ВПО у територіальній громаді;
  • надання ВПО правової допомоги, консультативних, інформаційних та інших видів послуг.

Учасники конкурсу мають передбачити поширення напрацьованої під час реалізації проєкту моделі соціальної інтеграції ВПО до життя у новій територіальній громаді, інформування громадськості про хід виконання проєкту та його результати, поширення кращого досвіду (історій успіху) серед територіальних громад через ЗМІ, Інтернет, нові медіа.

Терміни проєкту

Термін реалізації проєкту – до 9 місяців. Орієнтовний термін початку реалізації проєктів –
1 вересня 2022 р.

За підсумками конкурсу передбачається підтримати орієнтовно 8-10 проєктних пропозицій.

Діяльність за кожним проєктом має реалізовуватися у 1-2 територіальних громадах, обраних учасником конкурсу в межах певної області.

Перевага надаватиметься проєктним пропозиціям, які:

  • охоплюють якомога більшу кількість пріоритетів конкурсу;
  • подано учасниками конкурсу, що мають попередній досвід роботи із ВПО та медіації конфліктів у територіальних громадах;
  • будуть виконуватися у співпраці із органами місцевого самоврядування;
  • спрямовано на здійснення діяльності, яка окрім подолання конфліктів (за наявності таких в обраних територіальних громадах), передбачає здійснення комплексу заходів для запобігання конфліктів у майбутньому;
  • передбачають активне використання форм місцевої демократії для інтеграції ВПО до життя у громадах, в яких вони опинилися.

Читайте також: «Я не можу сказати: наберіть завтра, подумаємо». Як киянин на байку став Святим Миколаєм для наших бійців

Критерії, за якими буде здійснюватися оцінка проєктних пропозицій:

  • відповідність поданої проєктної пропозиції меті й пріоритетним напрямам конкурсу;
  • зрозумілість мети проєктної пропозиції, відповідність завдань та діяльності в межах проєкту його меті;
  • прогнозований вплив проєкту на досягнення позитивних змін, залучення органів влади й інститутів громадянського суспільства до досягнення цих змін;
  • спрямованість на подолання конфронтації між учасниками конфліктів;
  • комплексність підходів до вирішення проблем;
  • попередній досвід учасника конкурсу у проведенні діяльності, передбаченої проєктною пропозицією;
  • реалістичність виконання проєкту, наявність чіткого плану його реалізації, ефективність запропонованих механізмів реалізації ідей проєкту, визначеність очікуваних результатів;
  • врахування принципів гендерної рівності і недискримінації у планованій проєктній діяльності;
  • життєздатність проєкту після завершення його реалізації.

Фінансування проєкту

Загальний бюджет конкурсу – 3 218 039 гривень.

Оптимальний розмір гранту – 300 000 – 370 000 гривень.

Останній термін подання проєктних пропозицій – 13 липня 2022 року (15:00 за київським часом).

Оголошення результатів – до 5 серпня 2022 року.

Як податися?

Проєктну пропозицію з додатками слід зареєструвати на сайті МФВ, скориставшись сервісом «Електронний конкурс». Усі документи до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків не може перевищувати 8 Mb.

Завантажити аплікаційну форму можна тут.

Подати проєктну пропозицію тут.

Проєктні пропозиції, які будуть зареєстровані на сайті МФВ після 15:00 13 липня 2022 року за київським часом, не розглядатимуться. 

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам, приватним (фізичним) особам, а також суб’єктам господарювання, які мають на меті отримання прибутку.

В межах конкурсу не будуть підтримуватися проєктні пропозиції, які передбачають облаштування місць проживання для ВПО, організації їх харчування, надання медичних, соціальної та гуманітарної допомоги, придбання медикаментів тощо. Також за кошти гранту не можна буде здійснювати будівельні та ремонтні роботи.

  • Проєктні пропозиції, подані в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуться.
  • Подані на конкурс матеріали не повертаються і не рецензуються.
  • Про результати конкурсу всіх його учасників буде повідомлено електронним листом.
  • Остаточне рішення щодо проєктної пропозиції перегляду не підлягає.
  • Причини відмови в підтримці проєктних пропозицій не повідомляються.

У разі виникнення додаткових запитань можна звертатиися до 8 липня 2022 р. на електронні адреси lutsishina@irf.ua (Олена Луцишина, координатор Програми Демократична практика та orlovsky@irf.ua (Олексій Орловський, директор Програми Демократична практика).

Нагадаємо, в Україні запустили освітню платформу «Ментори в тилу», яка допомагає ЗСУ.

Фото: James/Unsplash.

Суспільство

Відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою

Опубліковано

Відомий український письменник, поет Андрій Любка написав книжку казок для малят у «співавторстві» з трирічною донькою. Книжка називатиметься “Казкето-Друкето”, ії вже здано у видавництво, для неї малюють ілюстрації.

Про це Любка повідомив під час творчого вечора в Києві, пише “Укрінформ”.

За словами письменника, книжка народилася з розповідей, які він розповідав доньці перед сном. За її реакцією він бачив, які герої і події подобаються дівчинці найбільше, тож і створив казки “не для засинання”.

Читайте також: У Британії українка створила арт-інсталяцію з речами із постраждалих від війни будинків

“Я разом із Уляною – так і буде зазначено: “Уляна і Андрій Любка”, – написали книжку таку для трирічних дітей”, – поділився літератор.

Нагадаємо, український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут

Опубліковано

Міністерство цифрової трансформації разом з ЛУН Місто в листопаді минулого року створили мапу, де можна легко й швидко перевірити, чи готовий ваш провайдер до можливих знеструмлень. Або знайти найближчого підготовленого й подати заявку на підключення. Відтепер мапа буде доступна по всій території України.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Мапа показує, чи може провайдер у конкретному будинку дати доступ до інтернету від 4 до 72 годин під час відключень. Її ми запустили разом із ЛУН Місто наприкінці минулого року. Спочатку карта була доступна для провайдерів Києва, Київської, Львівської та Одеської областей, а зараз — для всієї України.

Важлива перевага цієї карти — користувач може перевірити оцінки інших користувачів про те, чи працює інтернет під час знеструмлень протягом того проміжку часу, який зазначив провайдер. Рекомендую не тільки читати ці відгуки, а й залишати свої, щоб на мапі були тільки достовірні дані.  

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Через постійні російські атаки на енергоінфраструктуру в декількох регіонах відключають електрику, а доступ до інтернету має бути завжди, щоб елементарно залишатися на звʼязку.

Українці, обовʼязково подбайте про стабільний та стійкий інтернет вдома. Перевірте на мапі ЛУН чи спитайте в  провайдера, чи може він забезпечити вас інтернетом при знеструмленнях. Одна з найефективніших та найбільш стійких оптоволоконних технологій — xPON. Вона найдовше може вас забезпечити стійким інтернет-доступом“, — повідомив Федоров

Нагадаємо, Monobank оновив додаток Expirenza для любителів ресторанів, кафе та барів.

Фото: Михайло Федоров

Читати далі

Суспільство

В Україні можна вакцинуватися на залізничних вокзалах: перелік міст

Опубліковано

В Україні триває тиждень імунізації. До 28 квітня  дорослим і дітям можна буде безкоштовно вакцинуватися на залізничних вокзалах у дитячих точках «Спільно».

Про це повідомляє Unicef.

Де можна вакцинуватися

Пункти вакцинації уже працюють на залізничних вокзалах у:

Читайте також: Як організувати діяльність робочої групи в евакуації: досвід Соледарської громади

  • Києві,
  • Харкові,
  • Одесі,
  • середмістях Львова та Дніпра.

“Там можна отримати планові щеплення чи бустер від коронавірусу. Вакцинуватися можна щодня з 11:00 до 17:00 до 28 квітня”, – повідомили організатори.

Нагадаємо, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону.

Фото: БДМУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: