Технології
Фонд держмайна запустив сервіс автоматичної оцінки нерухомості
Фонд держмайна запустив єдину базу даних звітів про:
- оцінку з модулем електронного визначення оціночної вартості,
- сервісом послуги електронного визначення оціночної вартості,
- автоматичного формування відповідних електронних довідок.
Про це повідомили у пресслужбі Фонду.
Ознайомитися з базою можна на сайті evaluation.spfu.gov.ua.
Як повідомила прес-служба фонду, електронна довідка про оціночну вартість об’єкта діє протягом 30 календарних днів від дня її формування.
Навіщо потрібна Єдина база?
У Фонді нагадають, що для розрахунку доходу платника податку – фізичної особи від продажу або обміну нерухомого майна, та доходу, отриманого в результаті прийняття у спадщину чи дарунок майна, необхідно визначити оціночну вартість об’єкта нерухомості або ринкову вартість об’єкта нерухомості.
Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка
Зазначається, що для визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості Єдиною базою даних звітів про оцінку формується електронна довідка про його оціночну вартість (е-довідка), яка є чинною впродовж 30 календарних днів з дня її формування Єдиною базою даних звітів про оцінку.
Якщо особа не погоджується з результатами автоматичного визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості, вона має право звернутися до суб’єкта оціночної діяльності (оцінювача) з метою визначення ринкової вартості такого об’єкта.
«Суб’єктом оціночної діяльності (оцінювачем) складається звіт про оцінку майна, який зареєструється в Єдиній базі. Зареєстрований звіт про оцінку майна чинний протягом 6 місяців з дати оцінки», – додали у Фонді.
Доступ до Єдиної бази даних звітів про оцінку здійснюється за допомогою особистого електронного підпису чи через ID.GOV.UA.
Читайте також: Вісім підприємців отримали гранти від Українського фонду стартапів
Для використання бази всі суб’єкти оціночної діяльності мають зареєструватись в ній за електронною печаткою та зареєструвати своїх оцінювачів. Нотаріуси також мають зареєструватись для формування витягів з бази.
Відомо, що запуск модуля автоматичної оцінки став можливим завдяки сприянню міжнародних донорів. Раніше його впровадження планувалося на 1 липня 2020 року, проте було перенесене через брак державного фінансування.
Нагадаємо, в Україні запустили онлайн-сервіс юридичної перевірки нерухомості.
Як ми повідомляли раніше, сервіс відкритих даних Opendatabot став безкоштовним для всіх українських підприємців.
Головне фото: epravda.com.ua.
Коментарі