Суспільство
Фабрику повидла у Львові перетворюють на незвичний арт-простір
У Львові в мікрорайоні Підзамче стартували роботи на Фабриці повидла – пам’ятці архітектури місцевого значення. Про це йдеться на сторінці Jam Factory Art Center у фейсбуці.
Як повідомляється, на території колишньої фабрики спиртових напоїв у Львові, більш відомої як Фабрика повидла, створять мистецький простір.
“Наш шлях від ідеї створення центру сучасного мистецтва у Львові до початку робіт тривав майже чотири роки. Сьогодні ці дві прості точки з’єднані між собою, і зараз ми можемо відповісти на те одне безкінечно повторюване питання: 22 листопада ми розпочали процес створення Артцентру Фабрика повидла”, – йдеться у дописі.
Завершальний етап реконструкції, реставрації та будівництва запланований на грудень 2021 року.
Що відомо про історичну будівлю?
Комплекс Фабрики спиртових виробів та підсолоджених трунків «Кронік і син» звели наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. За радянських часів у фабричних приміщеннях розташовувався винзавод «Укрголоввино» – тут привезене з Алжиру та Молдови вино розливали у пляшки. Протягом пізнього радянського періоду комплекс був перетворений на фабрику з виробництва повидла та вареного товару. Назву «Фабрика повидла» було придумано художниками, які почали використовувати будівлі в 2009-2010 роках.
Читайте також: На Львівщині подружжя відтворює давню техніку чорної кераміки
У 2015 році Фабрику повидла придбав австрійський меценат Гаральд Біндер. Він запланував створити тут некомерційний культурний простір, в якому експонуватимуть сучасне мистецтво, облаштують мистецьку резиденцію-майстерню, кафе, а також дворик зі сценою, де проводитимуть кінопокази та концерти.
Як виглядатиме Фабрика після реконструкції?
Проєкт реконструкції розробила компанія Atelier Stephan Rindler із Відня, яка перемогла на закритому конкурсі. У конкурсі також брали участь архітектурні бюро Baumhauer Gesellschaft із Берліна, Drozdov&Partners із Харкова, «Urban Куратори» з Києва та Зелемінь зі Львова.
Торцеву прибудову 1930-х років планують перебудувати. Натомість центральну будівлю і вежу реставрують. Прибудови не мають перевищувати 23,6 м.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі