Естонія передає Збройним силам України всі свої 155-міліметрові гаубиці, повідомив Генеральний штаб ЗСУ у понеділок, 23 січня.
«Ми віддаємо всі наші 155 мм гаубиці Україні і хочемо в такий спосіб створити прецедент, щоб в інших країн не лишилося жодних виправдань, чому вони не можуть надати Україні необхідне озброєння для перемоги у війні», – сказав посол Естонії в Україні Каймо Кууск.
Як уточнює Генштаб, Естонія також передасть:
- десятки гаубиць калібру 155 мм FH-70 та 122 мм D-30;
- тисячі артилерійських снарядів калібру 155 мм;
- сотні протитанкових гранатометів М2 «Карл-Густаф» із боєприпасами;
- засоби підтримки артилерійських підрозділів.
Читайте також: Кепка окупанта – не експонат? Ви не тямите в історії. Ось як формують музей війни одеські активісти
Зазначається, що загальна військова допомога Україні становить понад 1% ВВП Естонії. Окрім того, Естонія продовжуватиме базову і спеціалізовану підготовку військовослужбовців Збройних сил України.
Нагадаємо, 19 січня стало відомо, що Естонія надає Україні рекордний пакет допомоги вартістю 113 млн євро, куди входять гаубиці, снаряди і протитанкова зброя.
Окрім того, Німеччина виділяє 1 мільярд євро на весняний пакет військової допомоги для України, що передбачає нові БМП, зенітні установки та комплекс ППО IRIS-T.
Раніше ми повідомляли, що Литва надає Україні пакет військової допомоги на близько 125 млн євро. куди увійдуть два гелікоптери Mi-8.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.