Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Суспільство

Екологічність – це модно. Як команда ШоТам випробувала на собі побутову (не) хімію

PR

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Команда ШоТам в партнерстві з компанією DeLaMark, яка займається виробництвом екологічної побутової (не) хімії, провели експеримент. Ми тиждень на власному досвіді випробовували різні побутові засоби: зубну пасту, засіб для миття посуду, відбілювач, рідину для прання і засіб для миття ванни. Для декого з нас справжнім викликом виявилось відмовитись від улюблених засобів, якими користувався роками.

У експерименті брали участь:

  Галина Мельник

Галина Мельник

Редакторка стрічки новин (тестувала  рідину для прання)

  Альона Токарєва

Альона Токарева

Редакторка продакшену (тестувала відбілювач)

 Діана Гулбіані

Діана Гулбіані

Журналістка (тестувала засіб для ванни)

 Артем Іпатов

Артем Іпатов

Head of Digital ШоТам, (тестував засіб для посуду)

  Сергій Колесніков

Сергій Колесніков

Головний редактор (тестував зубну пасту)

Довідка. DeLaMark – це перша компанія-виробник в Україні, уся продукція якої підтверджена міжнародним еко сертифікатом “Жива планета” та безпечна як для людини, так і для природи. До того ж, компанія робить багато соціальних проектів, а нещодавно розробила упаковки пральних порошків зі шрифтом Брайля (для незрячих людей). Засновник компанії, Олексій Веренікін, переконаний, що бізнес, який націлений лише на отримання прибутку, вже не має цінності.

 Олексій Веренікін

Олексій Веренікін

Засновник українського бренду побутової (не)хімії DeLaMark

Олексій каже, що більшість людей вважають, що DeLaMark – німецька чи португальська фірма. Але ні, це саме українці вже 10 років успішно займаються виробництвом побутової хімії та засобів особистої гігієни.

Десять років тому виробництво продукції його компанії зосереджувалось у невеликій кімнаті колишнього таксопарку, а Олексій був єдиним працівником офісу. Сьогодні цю українську побутову хімію купують і за кордоном. 

Шрифт Брайля на упаковці та можливість повернути використану тару

Ринок екопродукції росте. Та й люди стають більш свідомими в тому, що одягають, їдять, а також навчаються утилізувати відходи правильно. Сьогодні в Україні частка виробників екологічної продукції становить лише 2-5% від загальної кількості виробників побутової хімії. Розкажу трохи про “фішки” саме нашої компанії:

  • Єдині, хто має міжнародний еко сертифікат “Жива планета” повністю на всю продукцію.
  • Були першими в Україні, хто почав приймати тару від власних засобів в рамках проєкту “Поверни порожню тару”. Після використання продукції кожен може віддати компанії пусті пляшечки від засобів DeLaMark (зокрема тюбик від зубної пасти) на утилізацію. 
  • Ми є соціально-активні. DeLaMark перші в Україні, хто почав випускати побутову хімію та засоби гігієни зі шрифтом Брайля. До кінця року такий шрифт буде повністю на всій продукції.
  • Навіть в офісах компанія є екологічно свідомою: сортуємо відходи, не використовуємо одноразовий посуд, повністю відмовились від поліграфії (де це можливо) і доставляємо продукцію у паперових пакетах чи екосумках, які пошиті зі старих банерів. 

Чи може побутова хімія бути безпечною?

Все почалось з експорту безфосфатних пральних порошків з Японії, а вже через рік компанія вирішила зайнятись виробництвом власного аналогу в Україні. Зараз усі порошки для прання, чистячі-миючі засоби для дому, що виробляє компанія, складаються з екологічних та безпечних компонентів. 

“Це все наш технолог – Людмила Прокопівна. Вона робить просто неймовірні речі. При виготовленні кожного нового засобу ми спочатку створюємо фокус-групу з нашими керівниками направлення продажів. Далі аналізуємо запити наших клієнтів інтернет-магазину, щоб вони хотіли побачити у нас з продукції. Потім розробляємо склад продукції і далі тестуємо на фокус-групі та беремось за розробку”, – розповідає Олексій.

Сьогодні DeLaMark єдина українська компанія, яка має міжнародний екосертифікат “Жива планета” (згідно ISO 14024) на весь асортимент продукції (організація, сертифікат якої визнається у 65-ти країнах світу – авт.)

Як ШоТам експеримент проводив

Компанія ШоТам теж активно долучається до екологічних ініціатив. І тепер ми вирішили на собі перевірити ефективність екологічної продукції та розвінчати міти (слідкуємо за змінами в правописі, згідно яких слово “міф” тепер – “міт” – авт.) та усталені стереотипи. Компанія DeLaMark є лідером з виробництва екологічних засобів для дому, тому ми вирішили випробувати їх продукцію, а власника Олексія Веренікіна розпитали про переваги кожного засобу.

Міт 1. Екопродукція гірше справляється з плямами, ніж звичайна хімія

Тестуємо рідину для прання.

Галя – наша редакторка стрічки новин. Загалом у неї немає упереджень щодо екологічної продукції, дівчина постійно користується побутовою хімією закордонних екобрендів. Але от жирні плями VS еко засіб для прання? Тут закрались сумніви. 

“Я думала, що такий засіб може відіпрати лише незначні забруднення. А еко засіб виявився рідшим за звичайні, проте гарно пахнув. Я все одно ризикнула і закинула скатертину з кількома жирними плямами. На мій подив рідина впоралась на ура. І найголовніше – одяг після прання пахне чистотою, немає відчуття невиполосканої тканини чи липкості. Все чисте і свіже”.

Коментує Олексій Веренікін:

“Дійсно, чомусь люди вважають, що екологічні засоби для прання гірше впораються з плямами, ніж з мас-маркету. Але є певні стандарти, які перевіряють якість продукції. Для пральних засобів використовують 6 основних критеріїв: запах, колір, кислотність, миюча здатність, міцність, біорозпад. І за всіма показниками наш екологічний пральний засіб показує кращий результат, ніж звичайні засоби. І тут миюча здатність перевищується у 100%”.

Міт 2. Важкі забруднення відмиє тільки ядуча “хімія”

Тестуємо відбілювач.

Редакторка продакшену Альона Токарева вирішила скористатись екологічною продукцією, коли дізналась, що водорості у Дніпрі у такому обсязі через фосфати та фосфанати, які є у складі пральних та мийних засобів. І була переконана, що без підсилювачів засоби погано впораються з плямами, тому і не створювала ілюзій стосовно товарів бренду.  

Без замочування кинула до пралки кухонні рушники та килимок з ванної і додала рідину для прання та відбілювач. Спочатку трохи здивувала рідка консистенція прального засобу та брак піни у барабані, але відсутність фосфатів це виправдовує. Масні плями на мій подив було майже подолано! Килимок з ванної взагалі повернувся до свого початкового новонародженого стану 🙂 Трохи плям на рушнику все ж залишилось, але такого результату не було з жодним пральним засобом, що мені довелось використати. Витрати засобів такі ж, як і звичайних фосфатних та пінистих засобів”. 

Коментує Олексій Веренікін:

“Багато мам вже сказали дякую за наш кисневий відбілювач. Деякі вважають, що аби відбілити білизну обов’язково потрібні міцні хімічні засоби. Ні! Наш відбілювач врятував вже не одну річ, а входить туди лише закапсульований перекис водню із содою. Коли ця капсула потрапляє у воду та розчиняється у ній, утворюється активний кисень, який діє на забруднення. Відбілювач є повністю екологічним. А для того, щоб позбутися масних плям, речі потрібно замочувати і тоді відбілювач впорається з забрудненням”, – каже засновник.

Міт 3. Екозасоби жахливо пахнуть

Тестуємо засіб для ванни. 

Наша журналістка Діана Гулбіані спробувала відмити плитку у ванній засобом DeLaMark. Зазвичай для прибирання вона використовує засоби, які мають дуже сильний запах. 

“Всі вони мають їдкий запах, який я намагаюсь не вдихати. Ванну доводиться провітрювати після прибирання. Якось я пролила пів баночки Mr Muscle в ванній, а потім ще тиждень все навколо смерділо хімікатами. Засіб від DeLaMark пахне не хімікатами, але теж має доволі специфічний запах. Проте і швидко вивітрюється. З того, що помітила одразу: непогано відмиває шви між плитками”.

Коментар Веренікіна.

Всі звикли до того, що засоби прибирання, особливо для ванни чи кухні мають неймовірно їдкий запах. Хочеться прибирати в масці чи респіраторі. У DeLaMark прагнемо до того, аби запахи були мінімальними.  Якщо щось і додаємо у засоби – це або натуральні масла, або антиалергенні добавки. У засобі для ванни використана молочна кислота, яка у правильній пропорції дає непоганий результат. Запах самої молочної кислоти доволі специфічний, тому все ж таки доводиться перекривати його іншим запахом.

Міт 4. В Україні повно екологічної продукції 

Тестуємо засіб для посуду.  

Олексій каже, що досить часто стикається з грінвошингом (коли бренд лише вдає, що він – еко – авт.). Зараз виробники часто використовують написи еко/органік/біо, а насправді ніякого підтвердження цьому не мають. Особливо це стосується дитячої продукції. На екологічний товар обов’язково має бути сертифікат. І це не тільки папірець – має бути енергоефективне обладнання, екологічна політика підприємства, правильна упаковка, склад продукції та багато інших критеріїв.

Наш бос Артем Іпатов протестив дитячий засіб для посуду, адже має маленьку доньку, тому якість такої продукції є важливою. 

“Головним плюсом є те, що засіб не має агресивного запаху. В цілому, непогано пінилось, і ми вимили досить багато посуду та витратили небагато миючого. Не було жодних подразнень на шкірі рук. Доволі непогано”.

Міт 5. Екопродукція набагато дорожча 

Більшість українців вважають, що еко – це дорого. Але засновник DeLaMark Олексій радить дивитись на кінцевий результат. “Нашого порошку за 150 гривень вистачить на довше, ніж іншого порошку з мас-маркету, навіть якщо він дешевше. Те саме і з зубною пастою, наприклад. Її потрібно зовсім небагато, але головне – вона не дорога і не має ніяких шкідливих речовин.”.

Тестуємо зубну пасту

Зубною пастою скористалась майже вся команда ШоТам. Біг-бос Сергій Колесніков каже, що і на ранок відчував свіжість після вечірнього чищення зубів. Для нього спробувати екопасту було справжнім викликом, бо з самого дитинства він користується тільки одним брендом.

“Я дуже прискіпливий до цього засобу особистої гігієни. Користувався пастою від DeLaMark тиждень. По відчуттям протягом дня вона нічим не відрізняється від моєї улюбленої пасти: такий самий рівень свіжості, кислотності та відбілювання. Але коли почистив зуби звечора, то зранку було відчуття свіжості, і я ледве не забув почистити їх зранку. Плюсом є те, що немає хімічного і опалюючого відчуття під час чищення”. 

Суспільство

ППО України збила в небі 15 ворожих цілей за добу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Упродовж 17 травня українськими військами вражено 15 повітряних цілей окупантів: 11 безпілотників та 4 крилаті ракети.

Про це повідомили у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.

Зазначається, що протиповітряна оборона Сухопутних військ ЗСУ збила 10 ворожих безпілотників оперативно-тактичного рівня. Ще один безпілотник та чотири крилаті ракети знищили зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України.

Також 17 травня ударна авіація Повітряних Сил завдала ударів по ротно-тактичних групах окупантів, скупченню техніки, живій силі та складах боєприпасів ворога.

Дивіться відео: Обережно, заміновано! Дитячий мульт про небезпечні предмети від ШоТам

Нагадаємо, зенітні ракетні війська ЗСУ знищили ворожий штурмовик Су-25.

Як ми повідомляли раніше, ЗСУ із кулемета збили ворожий безпілотник, який «дирчав як мопед».

Фото: facebook.com/kpszsu.

Читати далі

Суспільство

Січеславські десантники знищили ворожий мінометний підрозділ (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські захисники розгромили мінометну секцію (штатний тактичний підрозділ армії — ред.) російських загарбників.

Відео оприлюднили на фейсбук-сторінці 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади.

«Палає мінометна секція  росармії! Десант працює, все буде Україна!», — йдеться у повідомленні українських воїнів.

Про бригаду

25-та окрема Січеславська повітрянодесантна бригада — військове з’єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Базується на Дніпропетровщині.

Бригада є унікальним з’єднанням десантних військ України — лише вона здатна десантуватися парашутним способом майже у повному складі, разом з технікою. Для цього у неї на озброєнні перебуває призначена для десантування з парашутом бронетехніка — БМД-1, БМД-2, БТР-Д, 2С9 «Нона».

Читайте такожСофт для богів війни та «вбивця» російських позицій «Валькірія». Як «Армія SOS» наближає нашу перемогу

Нагадаємо, десантники Січеславської бригади «підсмажили» БМП-1 окупантів.

Як ми повідломляли раніше, українські десантники показали знищення ворожого танка із Джавеліна.

Фото: facebook.com/dshv25opdbr.

Читати далі

Суспільство

Зі дзвіниці Михайлівського монастиря зазвучала мелодія «Ой, у лузі червона калина»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві зі дзвіниці Михайлівського Золотоверхого монастиря виконали мелодію «Ой, у лузі червона калина».

Відео у мережі оприлюднив Типовий Київ.

Як повідомили у Православній Церкві Україні, саме ця мелодія зазвучала на Михайлівській дзвіниці 24 лютого, о 4-й ранку, коли путін оголосив про початок війни. Легендарний гімн Українських січових стрільців тоді став першою, але дуже символічною відповіддю на дії росії.

Саме на дзвіниці Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря ще у 1998 році був встановлений перший в Україні стаціонарний карильйон з електронно-механічним керуванням. І так було запрограмовано, що о 4:00 та 16:00 щодня лунає мелодія «Ой у лузі червона калина…».

Читайте такожСофт для богів війни та «вбивця» російських позицій «Валькірія». Як «Армія SOS» наближає нашу перемогу

Ця народна пісня авторського походження була написана понад 100 років тому для театру, вона стала символом нашої визвольної боротьби, гімном Українських січових стрільців та підрозділів УПА. І з новими сенсами вона відродилася нині, під час російської війни у ХХІ столітті. «Ой у лузі червона калина» знову стала хітом серед українців та символом майбутньої перемоги.

Ця пісня знову підтримує дух українців, наше прагнення до волі, перемоги.

Нагадаємо, легендарний Pink Floyd уперше за 28 років випустив пісню на підтримку України.

Як ми повідомляли раніше, у Вінниці на вежі Артинова зазвучала мелодія «Ой у лузі червона калина».

Фото: wikipedia.org.

Читати далі