Суспільство
Екоспоживання: як працює «ремонтне кафе» в Івано-Франківську (ВІДЕО)
У цьому кафе старі стільці не викидають, а дають їм друге життя!
Для цього є 3D-принтер, лазер, фразер та інше суперсучасне обладнання.
Це не новий завод з європейськими інвестиціями – ремонтне кафе від Відкритого цеху «Парасолька» у Франківську.
Тут пропагують свідоме споживання і культуру використання старих речей.
Можна ремонтувати меблі, шити речі, робити посуд, переробляти пластик чи збирати роботів.
«Хочемо через простір та сучасні інструменти вчити людей ремонту і показувати цінність тих речей, які у нас вже є», – Мар’яна Баран, проєктна менеджерка.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
Не вмієте тримати навіть молоток? Не страшно, тут все покажуть.
Користуватися можна усім – є абонемент на годину, день чи місяць.
У цеху влаштовують воркшопи для всіх охочих помайструвати.
І планують збільшити площу майстерень та накупити нових інструментів!
Нагадаємо, український стартап Livee з озеленення офісних приміщень залучив $250 тис. інвестицій.
Як ми повідомляли раніше, 8-річний екоблогер розповідає українцям про компостування.
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі