Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
payments payments

Суспільство

Е-квиток у Києві: де купити і як користуватись?

Опубліковано

Із 1 листопада у Києві починають тестувати електронний квиток у громадському транспорті. Він діятиме на всі види транспорту на основі безконтактної електронної пластикової картки.

Тестовий період дозволить побачити недоліки і слабкі сторони системи та вчасно їх усунути, йдеться у повідомленні міської адміністрації.

Читайте також: У громадському транспорті Києва з’явилися валідатори

На сьогодні вже встановили близько 1200 валідаторів – спеціальних зчитувальних пристроїв – у наземному громадському транспорті та модернізували частину турнікетів у метро.

Як тепер оплатити проїзд?

Е-квиток – спеціальна проїзна картка, придбавши яку, надалі можна буде поповнювати коштами на проїзд. Пасажиру достатньо лише піднести квиток до валідатора. Проїзд оплачено.

При цьому контролери матимуть спеціальні прилади для перевірки транспортної картки.

Читайте також: Івано-Франківськ запроваджує sms-квиток у транспорті

Придбати картку, зокрема, можна буде у касах метрополітену, «Київпастрансу», муніципальних та комерційних кіосках («Союздрук», «ТурІнфо», «Т-Кіоск»).

Планується, що канали продажу карток будуть розширюватись за рахунок нових агентів із продажу.

Картка зовні схожа на стандартну банківську. Після купівлі її потрібно зареєструвати в особистому кабінеті на цьому сайті.

Вартість проїзду у громадському транспорті Києва – 8 гривень. Вартість такої картки – 40 гривень. Картку можна поповнювати за допомогою терміналів, інтернет-банкінгу, в спеціальних пунктах продажу. Можна отримати знижку при поповненні. Чим більша сума поповнення – тим більша знижка. Наприклад, можна знизити вартість однієї поїздки до 6,5 гривень, якщо поповнити картку на 50 поїздок.

Чому це важливо?

Готівка – це поганий облік і великі можливості для зловживань. А готівка від пасажирських перевезень в громадському транспорті – це мільйони гривень на день, значна частина яких дівається невідомо куди. А має йти на новий транспорт та комфорт і безпеку для пасажирів, зазначають у Мінінфраструктури.

Електронний квиток – це зручно для пасажира та ефективно для місцевої влади.

Читайте також: Нові зупинки транспорту обладнають захисними стовпчиками

Приміром, від запровадження електронного квитка в Батумі надходження до бюджету міста від транспортної сфери зросли на 30% і були спрямовані, що логічно, на закупівлю нового транспорту. І так має бути в усіх містах України з перспективою запровадження єдиного квитка по всій країні.

Біла Церква, Тернопіль, Дніпро – вже тестують і працюють з системами е-квитків. На черзі Одеса, Львів, Вінниця та інші міста.

Далі буде… єдиний квиток по всій країні

Наступні кроки − це сприяння розробці “хмарної” платформи електронного квитка. Сенс концепції в тому, кажуть у Мінінфраструктури, що малим і середнім містам може бути складно і дорого впроваджувати окремі системи е-квитка. Тому доцільно створити одну систему і надати містам доступ до неї. А в ”хмарі” вже кожне місто зможе встановлювати свої маршрути, тарифи, перевізників тощо, а також впроваджувати єдиний квиток на всі види транспорту, не лише громадського.

Така система теж стане базою для єдиного квитка, коли кожен зможе вільно подорожувати країною всіма видами транспорту, використовуючи універсальний єдиний квиток.

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Суспільство

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі

Опубліковано

На міжнародному фестивалі незалежного кіно OFF CAMERA, що відбуватиметься у Кракові з 26 квітня по 5 травня, покажуть два українські фільми.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Державного агентства України з питань кіно.

Фільм “Назавжди-Назавжди” режисерки Анни Бурякової увійшов до основної конкурсної програми. Стрічка розповідає про складні стосунки та вибори в сучасному суспільстві через призму особистих історій його персонажів.

“Назавжди-Назавжди” відтворює драматичні й комічні моменти з життя підлітків наприкінці 1990-х років через історію 15-річної Тоні. Вона змушена змінити школу через аб’юзивні стосунки з колишнім однокласником, що не припиняє її переслідувати. Нове освітнє середовище несе нові виклики, зокрема участь у любовному трикутнику, який ставить Тоню перед моральним вибором і допомагає осмислити власні бажання та цінності.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Читайте також: Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Фільм “Уроки толерантності” режисера Аркадія Непиталюка покажуть у конкурсній програмі “На межі”, що зосереджена на актуальних соціальних темах та новаторському підході до кінематографії. Ця драматична комедія висвітлює життя провінційної шкільної вчительки, яка використовує урядову програму євроінтеграції для розв’язання своїх особистих криз.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Основний сюжет розгортається навколо головної героїні, яка стикається з важкими життєвими випробуваннями, включно з фінансовими труднощами та загрозою розпаду сім’ї. У найскладніший момент свого життя вона дізнається про програму “Уроки толерантності”, яка надає нові можливості для особистісного та професійного розвитку.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні.

Фото: Державного агентства України з питань кіно

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Опубліковано

До Всесвітнього дня книги та авторського права, Укрзалізниця розігрує для пасажирів п’ять книжок про Київ з нової серії проєкту «Книга-мандрівка. Міста».

Про це повідомляє УЗ на сторінці у Facebook.

Відсьогодні ж і до кінця тижня підписники сторінки Укрзалізниці в Facebook отримають можливість виграти одну з 5 книжок – «Книгу-мандрівку. Київ» для цього необхідно:

  • вподобати сторінку Укрзалізниці у Facebook;
  • написати в коментарях до цього посту ТОП-3 книг, які б ви порадили для читання під час подорожі поїздом.

Читайте також: Була залізничницею, а тепер вирішує питання ВПО. Переселенка з Донеччини завдяки стажуванню знайшла себе на новому місці

“Переможці будуть обрані серед тих, хто виконав всі умови, випадковим чином, та зможуть отримати свої книжки на будь-якому найближчому залізничному вокзалі”, – розповіли в УЗ.

Додамо, минулого тижня книжки, які розповідають про 6 незламних прифронтових міст України – Харків, Чернігів, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ – зʼявились у бортовій бібліотеці на 6 маршрутах Укрзалізниці, почитати їх під час подорожі можуть всі бажаючі пасажири.

Нагадаємо, в Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У МОЗ нагадали про важливість вакцинації

Опубліковано

МОЗ України нагадує про важливість вакцинації від небезпечних інфекцій. Українській календар профілактичних щеплень наразі передбачає вакцинацію проти 10 хвороб.

Про це повідомляє МОЗ.

“Це вакцинація проти туберкульозу, гепатиту В, правця, дифтерії, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи (рубелли), кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції (Hib-інфекція)”, – пояснили у МОЗ.

Читайте також: EIT Jumpstarter: українським стартапам пропонують участь в програмі та гранти

Усі вакцини, які використовуються згідно з календарем щеплень можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря.

Нагадаємо, на Київщині один день діятиме Містечко здоровʼя.

Фото: МОЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: