Суспільство
Е-квиток у Києві: де купити і як користуватись?
Із 1 листопада у Києві починають тестувати електронний квиток у громадському транспорті. Він діятиме на всі види транспорту на основі безконтактної електронної пластикової картки.
Тестовий період дозволить побачити недоліки і слабкі сторони системи та вчасно їх усунути, йдеться у повідомленні міської адміністрації.
Читайте також: У громадському транспорті Києва з’явилися валідатори
На сьогодні вже встановили близько 1200 валідаторів – спеціальних зчитувальних пристроїв – у наземному громадському транспорті та модернізували частину турнікетів у метро.
Як тепер оплатити проїзд?
Е-квиток – спеціальна проїзна картка, придбавши яку, надалі можна буде поповнювати коштами на проїзд. Пасажиру достатньо лише піднести квиток до валідатора. Проїзд оплачено.
При цьому контролери матимуть спеціальні прилади для перевірки транспортної картки.
Читайте також: Івано-Франківськ запроваджує sms-квиток у транспорті
Придбати картку, зокрема, можна буде у касах метрополітену, «Київпастрансу», муніципальних та комерційних кіосках («Союздрук», «ТурІнфо», «Т-Кіоск»).
Планується, що канали продажу карток будуть розширюватись за рахунок нових агентів із продажу.
Картка зовні схожа на стандартну банківську. Після купівлі її потрібно зареєструвати в особистому кабінеті на цьому сайті.
Вартість проїзду у громадському транспорті Києва – 8 гривень. Вартість такої картки – 40 гривень. Картку можна поповнювати за допомогою терміналів, інтернет-банкінгу, в спеціальних пунктах продажу. Можна отримати знижку при поповненні. Чим більша сума поповнення – тим більша знижка. Наприклад, можна знизити вартість однієї поїздки до 6,5 гривень, якщо поповнити картку на 50 поїздок.
Чому це важливо?
Готівка – це поганий облік і великі можливості для зловживань. А готівка від пасажирських перевезень в громадському транспорті – це мільйони гривень на день, значна частина яких дівається невідомо куди. А має йти на новий транспорт та комфорт і безпеку для пасажирів, зазначають у Мінінфраструктури.
Електронний квиток – це зручно для пасажира та ефективно для місцевої влади.
Читайте також: Нові зупинки транспорту обладнають захисними стовпчиками
Приміром, від запровадження електронного квитка в Батумі надходження до бюджету міста від транспортної сфери зросли на 30% і були спрямовані, що логічно, на закупівлю нового транспорту. І так має бути в усіх містах України з перспективою запровадження єдиного квитка по всій країні.
Біла Церква, Тернопіль, Дніпро – вже тестують і працюють з системами е-квитків. На черзі Одеса, Львів, Вінниця та інші міста.
Далі буде… єдиний квиток по всій країні
Наступні кроки − це сприяння розробці “хмарної” платформи електронного квитка. Сенс концепції в тому, кажуть у Мінінфраструктури, що малим і середнім містам може бути складно і дорого впроваджувати окремі системи е-квитка. Тому доцільно створити одну систему і надати містам доступ до неї. А в ”хмарі” вже кожне місто зможе встановлювати свої маршрути, тарифи, перевізників тощо, а також впроваджувати єдиний квиток на всі види транспорту, не лише громадського.
Така система теж стане базою для єдиного квитка, коли кожен зможе вільно подорожувати країною всіма видами транспорту, використовуючи універсальний єдиний квиток.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Коментарі