Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
59739484 1977195582392072 1542521685993848832 n e1559737032763 59739484 1977195582392072 1542521685993848832 n e1559737032763

Суспільство

Дитячі простори та Центр культури нацменшин: на що скоро перетворяться муніципальні кінотеатри Києва (МАПА)

Опубліковано

Зараз міські кінотеатри приваблюють глядача низькими цінами на квитки, доступністю кінопродукту у спальних районах та подовженим прокатом українських стрічок. Але далі буде цікавіше, обіцяє Ірина Плехова, заступник директора з культурних проектів і комунікацій мережі кінотеатрів комунального підприємства “Київкінофільм”.

За рік-два кінотеатри переформатуються на культурні заклади “крокової” доступності. Що це значить для киян та гостей столиці, читайте у нашому інтерв’ю.  

Читайте також: Фільм про матір-одиначку на Донбасі змагатиметься у Каннах

Культура на околицях

Більшість із комунальних кінотеатрів мережі КП “Київкінофільм” розташована у віддалених районах столиці. А позаяк за культурним дозвіллям містяни, як правило, їздять до центру, існує думка, що муніципальні кінотеатри неприбуткові.

Із такими твердженнями категорично не згодна Ірина Плехова. За її словами, усі кінотеатри мережі знаходять свого глядача.

Читайте також: Фільм українського режисера увійшов до конкурсної програми Каннського кінофестивалю

“Так, деякі наші кінотеатри знаходяться у віддалених районах від центру, але саме там при запуску проектів ми особливо сильно відчули потребу київських глядачів у культурному продукті”,  – розповіла Ірина.

Ірина Плехова розповідає: не дивлячись на умовні “околиці”, у яких розташована більшість міських кінотеатрів, усі вони знаходять свого глядача

Вона зазначила, що кінотеатри мережі або самоокупні, як “Факел”, “Ліра”, або прибуткові – як, наприклад, “Лейпциг”, “Флоренція” або кінотеатр “Імені Тараса Шевченка”. Це означає, що у так званих “депресивних” районах міста також  споживачі кінокультури, готові витрачати і час, і гроші.

“Зокрема, у “Дніпрі” (колишній “Ленінград”) зал на 350 місць нещодавно під час показів литовської анімації був вщент заповнений дітьми, а найстаріший кінотеатр країни “Ліра” щомісяця приймає близько 2000 людей”.

Читайте також: Український документальний фільм покажуть на виставці у Відні

Минулий рік, що видався складним для кінопрокату в Україні, розповіла Ірина, майже не позначився на прибутках і відвідуваності муніципальних кінотеатрів.

За словами Ірини Плехової, 2018 рік був кризовим для кінопрокату. Проте відвідувачів муніципальних кінотеатрів не поменшало

Зброя проти конкурентів

Із великими кінотеатрами КП “Київкінофільм” зараз конкурують не тільки з допомогою низьких цін на квитки. Ірина Плехова розповідає, що, до прикладу, у “Лейпцигу” – один із найсучасніших лазерних кінопроекторів у столиці, а інші кінотеатри поступово оновлюють цифрове обладнання. Звісно, в оновлених залах вартість квитків вища, адже ресурсне обслуговування буде і коштувати дорожче. Але загалом по мережі квитків, дорожчих за 100 гривень (допрем’єрні покази кінострічок) – ви не знайдете.

Читайте також: В Україні створили додаток для телефону з аудіокнигами

Окрім того, практикують різноманітні безкоштовні покази для людей з пільгами та інвалідністю. Вони отримують ще ширші можливості долучитись до культурного продукту у міських кінотеатрах.

“За останні три роки десь близько 50 тисяч киян отримали можливість відвідати безкоштовні покази у нашій мережі”

Будь-який фільм по мережі (дивіться нижче на карті) коштує не дорожче 100 гривень – навіть допрем’єрні покази популярних стрічок

“Муніципальна” трансформація

У планах керівництва КП “Київкінофільм” у найближчому майбутньому перетворити міські кінотеатри на культурні центри.

Так, “Ліра” з лютого 2015 року успішно існує як кінотеатр українського кіно. Така “спеціалізація”, за ініціативи української кінематографічної спільноти, приваблює у кінотеатр-однозальник на 100 глядацьких місць тисячі відвідувачів.

Читайте також: В Україні з’явиться перший лазерний кінозал

Трансформація триватиме кілька років, але історія уже “вимальовується”. Наприклад, три дитячі кінотеатри мережі – “Промінь”, “Старт” та “Факел” – окрім того, що будуть модернізовані і отримають ремонт та нове обладнання, матимуть окремі креативні простори і співпрацюватимуть з різноманітними креативними майстернями. Під час кіносеансів для дітей їх батьки зможуть подивитися фільми у окремих залах.

Зала кінотеатру “Дніпро”, заповнена дітьми під час Днів литовського кіно. Загалом протягом 4 днів близько тисячі глядачів познайомились з сучасним литовським кіно та кінокласикою

Кінотеатр “Дніпро” після реконструкції за рік-два планують реорганізувати у центр культури національних меншин, ціллю якого стане доступність української спільноти до культурного продукту нацменшин, які проживають і працюють в Україні.

Також одним із пріоритетів КП “Київкінофільм” перетворення кінотеатру “Київська Русь” на великий сучасний кіно-концертний комплекс, тим паче, що у столиці бракує концертних майданчиків на понад 1000 глядацьких місць.

Читайте також: В український прокат виходить фільм про Асканію-Нову

На модернізацію роботи муніципальних кінотеатрів, згідно з міською програмою, протягом 2019 року витратять 100 мільйонів гривень (при цьому, 75 млн. спрямовано на капітальний ремонт кінотеатру “Краків”, який місто планує реорганізувати у Європейський культурний центр. Інші кошти також використовуватимуться в рамках капітальних ремонтів приміщень комунальних кінотеатрів).

Сьогодні керівники муніципальних кінотеатрів самостійно шукають унікальні мистецькі продукти та фінансування під творчі проекти. Тепер постає потреба у комунікації з глядачем, аби ми були впізнавані як щось більше, аніж просто кінотеатри – як джерело міської кінокультури.

Суспільство

Учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту

Опубліковано

У квітні стартувала програма UK-Ukraine School Partnerships, що об’єднає 100 українських і британських шкіл навколо теми «Радощі читання». Її мета — розвиток мовних навичок, культурний обмін і співпраця між учнями та вчителями обох країн.

Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.

Що відомо про проєкт

Першу хвилю вже розпочали 15 українських і 15 британських шкіл. Загалом у 2025-2026 роках до участі залучать по 50 шкіл з кожної країни.

Партнерства передбачають спільні освітні проєкти тривалістю від 4 до 6 місяців із можливістю продовження. Школи отримають методичну підтримку від Британської Ради та Національного фонду грамотності Великої Британії.

Читайте також: Google запускає програму з ШІ для українських освітян: як доєднатися

Програма також дає можливість українським учням у Великій Британії зберігати зв’язок з українською освітою, а вчителям — підвищувати кваліфікацію.

Ініціатива є частиною Угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією, яку підписали у січні 2025 року. Програму реалізує Британська Рада в Україні спільно з МОН України за підтримки Міністерства освіти Великої Британії.

Нагадаємо, що вчителі зможуть автоматично створювати тести для учнів на платформі «Мрія».

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Суспільство

Пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах

Опубліковано

Завдяки пасажирам, які купували «Бойовий чай» у потягах «Укрзалізниці», вдалося акумулювати 6 550 000 гривень. У межах проєкту УЗ «Залізно поруч» зібрали на три нові автомобілі для евакуації поранених з фронту.

Про це повідомили в УЗ.

Про результати збору

Нові авто отримала 54-та окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи. Ці спеціалізовані автомобілі використовуватимуть для евакуації поранених з лінії бойового зіткнення до стабілізаційних пунктів, а далі — до медичних потягів УЗ.

Передачу авто провели на території мультимодального залізничного термінального комплексу, символічно поєднавши підтримку фронту зі стратегічною логістикою. Загалом завдяки цій ініціативі військові отримали вже 12 машин.

Читайте також: Канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО)

Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

У Києві на ВДНГ створюють терапевтичний сад: що в ньому буде

Опубліковано

На території ВДНГ у Києві з’явиться терапевтичний сад — простір для зцілення, реабілітації та соціалізації людей, які постраждали від війни. Над проєктом працюють команди Big City Lab та PUPA.

Про це повідомила CEO Big City Lab Вікторія Тітова.

Для чого створюють сад

Сад стане місцем для внутрішнього відновлення через взаємодію з природою, адаптивний спорт, творчість і спільні практики. Простір створюють насамперед для ветеранів, людей із ПТСР, пацієнтів реабілітаційних центрів та їхніх родин.

Команда розробляла концепцію саду протягом п’яти місяців за участі психологів, психотерапевтів, ботаніків, ландшафтних архітекторів з ЄС і Великобританії, працівників шпиталів, волонтерів, ветеранів і членів їхніх сімей.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі встановили останній відреставрований хрест (ФОТО)

Новий сад складатиметься з:

  • майданчика для тілесних практик, ерготерапії та адаптивного спорту;
  • зони садівничої терапії;
  • простору для арттерапії, лекцій, майстер-класів і групової роботи;
  • індивідуальних зон відпочинку;
  • окремої зони для дітей.

Проєкт реалізує ВДНГ спільно з Міністерством у справах ветеранів у межах Національної стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Вікторії Тітової

Читати далі