Технології
Дві українські громади зобов’язалися повністю перейти на відновлювану енергію
Місто Тростянець та Баранівська ОТГ, що на Житомирщині, зобов’язалися повністю перейти на відновлювану енергію до 2050 року. Про це йдеться у меморандумі про наміри, які сторони підписали з міжнародною організацією 350.org – учасницею коаліції “Енергетичний перехід”, передає видання rubryka.
Як це втілюватимуть?
Для досягнення мети громади планують розвивати енергоефективність бюджетних і приватних будівель, скорочувати викиди транспорту, залучати інвестиції для реалізації проєктів відновлюваної енергетики.
Меморандум також підписала Асоціація малих міст України. «Ми будемо підтримувати процес переходу міст – членів асоціації на 100% відновлюваних джерел енергії та популяризувати цю мету серед міст», – зазначила виконавчий директор АММУ Катерина Проценко.
Читайте також: Три міста України повністю переходять на “зелену” енергетику
Що отримує громада?
У Баранівській ОТГ монтують сонячну електростанцію на 10 МВт. Вона ще не працює, але вже видно вигоди для громади: лише за оренду земельної ділянки інвестор щороку платитиме 1.6 млн грн.
“На станції працюватиме 10-12 людей у штаті, податки із їхньої заробітної плати (близько 200 000 грн) також будуть сплачуватись у місцевий бюджет. Робота СЕС посилить енергобезпеку громади та сприятиме її інвестиційно привабливому іміджу. Це один з наших перших кроків на шляху до 100 % ВДЕ”, — переконаний Анатолій Душко, голова Баранівської ОТГ.
Чекають інших
Коаліція “Енергетичний перехід” пропонує підтримку всім зацікавленим містам в розробці стратегії переходу на безпечне відновлювану енергетику.
“Наша мета – комфортні українські міста, а також рівні можливості для всіх мешканців громади інвестувати в розвиток енергоефективності та “зелені” проєкти, – каже координатор коаліції громадських організацій “Енергетичний перехід” Дмитро Сакалюк. – Ми допомагаємо муніципалітетам розробляти і впроваджувати плани дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату, що ведуть до зниження викидів парникових газів і 100% енергії з відновлювальних джерел енергії”.
Технології
Як працюватиме реєстр?
- ім’я та опис тварини;
- інформацію про вакцинацію та стерилізацію;
- контакти власників.
Етапи запуску
- Авторизація ветеринарів та клінік. Уже стартував перший етап: ветеринари подають заявки до Держпродспоживслужби для реєстрації в системі.
- Реєстрація тварин. Початок другого етапу планується на початок 2025 року.
Чому це важливо?
- відстежувати чисельність домашніх тварин;
- збирати дані про стан їхнього здоров’я та вакцинації;
- забезпечити кращий контроль над епідеміологічною ситуацією.
Коментарі
Технології
Що відомо:
- з червня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї, а також електронний кабінет власника. Ці сервіси значно спростили процес подачі документів;
- нова функція в «Дії» стане ще одним кроком у цифровізації послуг МВС.
Коментарі