Суспільство
Два університети Києва потрапили до світового рейтингу найкращих вишів
Два університети столиці потрапили до світового рейтингу найкращих вишів за перспективами працевлаштування випускників QS World University Rankings.
Про це повідомив голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
Йдеться про Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського. Зокрема, в цьогорічному рейтингу КНУ опинився в діапазоні 301-500, а КПІ перебуває на 500+ місці.
Перші місця у світовому рейтингу зайняли три американські заклади вищої освіти – Массачусетський технологічний інститут, Стенфордський університет та Університет Каліфорнії.
Університети оцінювали за декількома показниками:
- відгуки потенційних працедавців про готовніть взяти на роботу випускників (30% оцінки);
- досягнення випускників у кар’єрі, науці, благодійності та фінансовій спроможності після навчання (25% оцінки);
- співпраця між університетом та бізнесом, зокрема, публічно доступні дані про спільні наукові проєкти (25% оцінки);
- частота візитів та появи працедавців на території університету (10% оцінки);
- рівень працевлаштування випускників, за яким підраховують кількість випускників, що отримали успішну пропозицію роботи впродовж року після завершення навчання (10% оцінки).
Про рейтинг
QS World University Rankings – рейтинг найкращих університетів світу, який щорічно складає Міжнародне аналітичне агентство в галузі вищої освіти. За словами упорядників, кожен із наведених у списку університетів продемонстрував здатність випускати випускників із навичками, необхідними для сучасного робочого місця.
«Враховуючи сильну конкуренцію у всьому світі за місце випускників, студенти повинні серйозно подумати про те, як університет може підготувати їх до роботи на повний робочий день, гарантуючи, що вони розвинуть необхідні навички та знання», — йдеться на сайті QS World University Rankings.
Раніше ми писали, що на Рівненщині подружжя переселенців із Донеччини навчає дітей робототехніці та програмуванню.
Крім того, компанія Google Україна оголосила про виділення 5 тисяч стипендій для українців, які втратили або ризикують втратити роботу
Фото: facebook.com/smartuniUA.
Суспільство
24 січня в Миколаєві запрацює новий простір для молоді — Українсько-данський молодіжний дім. Його офіційне відкриття відзначать подією Åbne Døre — Днем відчинених дверей. Усі охочі зможуть завітати, дослідити простір та познайомитися з командою.
Про це повідомляють організатори.
Дім для молоді
Українсько-данський молодіжний дім стане місцем для ідей, навчання, творчості й співпраці. Тут можна організовувати події, брати участь у тренінгах, працювати над власними проєктами й просто знаходити однодумців. Команда Дому працює для молоді міста й тих, хто хоче творити позитивні зміни у своїй громаді.
Протягом року в Миколаєві реалізували низку програм і ініціатив, зокрема навчання з методів діалогу, грантового менеджменту та локальних проєктів. Серед них — дві хвилі Ambassador Program, учасники яких уже стали частиною активної молодіжної спільноти.
Читати також: В Одесі запрацює єдиний хаб для громадськості
Програма події
Захід відбудеться за адресою: вул. Шевченка, 59.
Активності:
- 15:30–16:30 — квест «Досліджуй Молодіжний дім»;
- 16:30–17:00 — міні майстер-класи;
- 17:00–17:30 — неформальне спілкування та нетворкінг.
Молодь, яка хоче долучитися до ініціатив або просто познайомитися з оновленим простором, може прийти в Дім безкоштовно. Попередня реєстрація за посиланням.
Нагадаємо, що у Львові відкрили три сучасні навчально-виробничі хаби.
Фото: Freepik.
Суспільство
Катерина Єсипчук завершує навчання на спеціалізованих курсах і готується стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро.
Про це йдеться в сюжеті Вікна СТБ для телемарафону Єдині новини.
Курси стартували у вересні. У групу зарахували 25 осіб, серед яких було чотири жінки. Проте лише Катерина змогла продовжити навчання — інші дівчата залишили курси через складнощі із графіком, іспитами або рівнем зарплати.
Зараз на курсах залишилося 13 студентів. Вони отримують стипендію в розмірі 8 тисяч гривень щомісяця та проходять інтенсивне навчання, що включає теорію й практику.
Читати також: «У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки
Навчання, що вимагає витримки
Щодня студенти слухають лекції по чотири заняття п’ять разів на тиждень. Практична частина відбувається в тунелях метро — під наглядом досвідчених інструкторів студенти вчаться керувати поїздом.
«Машиніст працює один у тунелі. У критичній ситуації допомогти може тільки власна підготовка та витримка», — пояснює один із викладачів.
Подолання стереотипів
Катерина зізнається, що іноді стикається з упередженнями з боку колег. Однак її це не лякає.
«Дехто вважає, що жінкам тут не місце. Але, вибачте, доведеться звільнити місце. Ми можемо керувати поїздом так само, як і чоловіки. Наші руки й ноги працюють не гірше», — впевнено каже вона.
Нагадаємо, що до Львова везуть безбарʼєрні трамваї зі Швейцарії.
Фото: кадр з сюжету Вікна СТБ.
Суспільство
Трьох українських моряків, членів екіпажу вантажного судна Galaxy Leader, евакуювали з полону єменських хуситів. Операцію зі звільнення провели спільно Головне управління розвідки Міністерства оборони та Міністерство закордонних справ за підтримки султанату Оману.
Про це повідомили в ГУР МО.
Рік перемовин
Хусити захопили українців разом із судном у Червоному морі 19 листопада 2023 року. Тоді вони затримали корабель, який, за словами прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, використовувала британська фірма. Серед 25 членів екіпажу, окрім українців, перебували болгари, мексиканці та філіппінці.
Звільнення моряків стало результатом тривалих неофіційних перемовин, які тривали понад рік. Перший контакт із полоненими вдалося встановити лише 3 квітня 2024 року, а 22 січня 2025 року українців нарешті повернули додому.
Нагадаємо, що з російського полону повернули 25 важкохворих та поранених українців (ФОТО).
Фото: Depositphotos.