Суспільство
Два українські фільми здобули перемогу на кінофестивалі у Клівленді
Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» та художня стрічка «Памфір» стали одними із переможців 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді в штаті Огайо, США.
Про це повідомляється на сайті премії.
Стрічка про блокаду Маріуполя й злочини росіян отримала приз у номінації «Standing Up», де змагаються фільми про важливі суспільні події, активізм, боротьбу за справедливість.
ФІльм «Памфір» отримала нагороду в категорії «Фільми з Центральної та Східної Європи».
Про «20 днів у Маріуполі»
«20 днів у Маріуполі» – це документальний фільм створений на основі відеоматеріалів, які зняв Мстислав Чернов. Стрічка розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення.
Мстислав Чернов разом із фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко прибули в Маріуполь за годину до початку вторгнення як команда Associated Press. Команда українських журналістів, що опинилася в пастці в обложеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи жорстокості війни.
Про «Памфір»
У центрі сюжету стрічки – історія родини Леоніда на прізвисько «Памфір». Як і належить порядному сім’янину він їздить на заробітки до Польщі й намагається побудувати для родини не лише новий будинок, а й світле майбутнє. Адже вдома на нього завжди чекають любляча жінка Олена та син-підліток Назар. Та цього разу для родини все обертається справжньою драмою.
Читайте також: «Наші байки звільняли Херсон, а сьогодні тестуються Укрпоштою». Як це – розвивати стартап під час війни? Бренд електровелосипедів Bayka
Події фільму розгортаються у західних областях України напередодні традиційного карнавалу Маланка. Безумовна любов сім’ї Памфіра має побічну дію і змушує його звернути на ризикований шлях з незворотніми наслідками.
Довідка
Міжнародний кінофестиваль у Клівленді (The Cleveland International Film Festival (CIFF) – щорічний фестиваль кіно у Клівленді (Огайо, США). Заснований у 1977 році, за 46 років він збільшив свою програму від 7 до понад 300 стрічок з десятків країн. Щорічно фестиваль збирає понад 100 000 відвідувачів.
Нагадаємо, кінооб’єднання «Вавилон’13» випустило першу серію із документального проєкту «Війна-ненажера», мета якого – екранізувати короткі літературні твори українських авторів та авторок, які зараз захищають країну від Росії.
Крім того, вийшов документальний фільм про контрнаступ ЗСУ на Харківщині.
Фото: facebook.com/pamfirfilm.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі