Суспільство
Два українські фільми відібрали до найпрестижнішого міжнародного фестивалю документалок
Українські фільми покажуть на найпрестижнішому міжнародному фестивалі документального кіно IDFA в Амстердамі.
Йдеться про стрічки “Цей дощ ніколи не скінчиться” Аліни Горлової та “Не все буде добре” Адріана Пірву й Олени Максьом. Про це повідомили в пресслужбі Держкіно, передає Український інтерес.
“Цей дощ ніколи не скінчиться”
“Цей дощ ніколи не скінчиться” Аліни Горлової раніше був відомий під назвою “Поміж війн” (“Андрій Сулейман”). Стрічка запрошує глядача доєднатися до потужної й візуально захопливої подорожі 20-річного Андрія Сулеймана та його родини в нескінченному циклі війн. Андрій Сулейман разом із батьком переїхав із Сирії, але стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.
Фільм є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, був профінансований зокрема й Держкіно.
Режисеркою картини є Аліна Горлова, сценарій – Аліна Горлова та Максим Наконечний, продюсер – Максим Наконечний (TABOR Production).
На IDFA 2020 відбудеться світова прем’єра стрічки, в Україні картину покажуть у 2021-му.
Читайте також: З’явився тизер інтернет-серіалу про українських зумерів (ВІДЕО)
“Не все буде добре” – драма про чорнобильське покоління
Українсько-румунська документальна стрічка Адріана Пірву й Олени Максьом “Не все буде добре” (робоча назва “Народжені квітнем / Our special birthday”) – це драма про чорнобильське покоління, яке намагається осмислити своє місце в сучасному світі. 25-го квітня 1986 року молода румунська дівчина відправилася в Україну на екскурсію. Вона була на шостому місяці вагітності. Наступного дня вибухнув 4-й реактор найбільшої в Європі атомної електростанції, викидаючи в небо хмари радіоактивного пилу. У кінці липня повністю сліпим народився Адріан Пірву, син цієї молодої румунки, яка подорожувала Україною й дізналася про Чорнобиль тільки після повернення додому. Лише внаслідок фантастичної материнської жертовності й зусиль лікарів дитині частково повернули зір.
Читайте також: The New York Times включив стрічку української компанії до переліку найстрашніших фільмів
Режисерами та співавторами сценарію стрічки стали румун Адріан Пірву й українка Олена Максьом. Виробництво TATO FILM (Україна).
Чим особливий фестиваль?
У позаконкурсній програмі Best of fests цьогорічного фестивалю документального кіна IDFA представлений ще один український фільм – “Земля блакитна, ніби апельсин” Ірини Цілик, яка здобула нагороду за найкращу режисуру в категорії світової документалістики на американському фестивалі Sundance Festival. В українському прокаті стрічка з’явиться вже 26 листопада цього року.
Загалом до конкурсних програм фестивалю цього року відібрано 258 фільмів із 72 країн світу. До конкурсної програми First Appearance відібрано 12 стрічок і дві з них – роботи українських режисерок. Фестиваль відбуватиметься з 19 листопада до 6 грудня.
Фото: usfa.gov.ua
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі