Суспільство
«Довженко-Центр» відновлює кінопокази в Києві циклом українських горорів
Державний кіноархів «Довженко-Центр» відновлює кінопокази циклом українських горорів «Дивне, химерне, фантастичне».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці установи.
Нова програма включатиме українську класику, що увійшла до канону, та «стрічки, що заслуговують на місце в ньому, але не отримали належної уваги і доступу до глядача через несправедливу політику та турбулентність свого часу».
«Перший фільм нашої програми – “Оберіг” – стрічка трагічної долі. Остання робота Миколи Рашеєва могла б отримати статус культового українського горору, але її так і не випустили у прокат, показавши лише в ряді кіноклубів та пізно в ночі на деяких українських телеканалах», – зазначили в «Довженко-Центрі».
Це сторія двох побратимів з далекого поліського села, які перебралися до Києва в пошуках кращої долі. Один з них одразу опиняється у вирі життя, інший – на його узбіччі. Після загадкової смерті першого з них, його справу продовжує другий. Проте його шлях до гори зіштовхується з неабиякою перешкодою – поступово він перетворюються на справжнісінького вурдалака.
Стрічку з коментарем кінознавця та режисера Станіслава Битюцького представлять 8 липня о 19:15 в кінотеатрі-укритті Kino42. Більше про захід можна знайти за цим посиланням.
Про «Довженко-Центр»
Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший кіноархів України, в якому зберігається більше 9000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.
Заснований у 1994 році на базі найбільшої за часів СРСР української кінокопіювальної фабрики (заснованої в 1938 році), Довженко-Центр сьогодні – одна з найдинамічніших культурних інституцій України з широким міжнародним представництвом у кіногалузі.
Довженко-Центр об’єднує сучасне фільмосховище з системою клімат-контролю, єдину в Україні кінокопіювальну лабораторію, Музей кіно, паперовий кіноархів, медіатеку та власне видавництво й здійснює збереження, популяризацію, дослідження та поширення національної кіноспадщини в Україні та закордоном.
Нагадаємо, кримінальна драма «Носоріг» українського режисера Олега Сенцова отримала Гран-прі фестивалю «Любуське кіноліто» (Lubuskie Lato Filmowe) в Польщі.
Раніше ми повідомляли, що в онлайн-кінотеатрі Takflix вийшов фільм «Маріупольчанка» про жіночу футбольну команду з Маріуполя. Це частина документального серіалу «Прекрасна гра» про світ жіночого футболу в різних куточках України.
Фото: facebook.com/kino42kyiv.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі