

Суспільство
Дорожники показали фото зведення моста на першій українській бетонці
На Полтавщині триває будівництво першої бетонної дороги в країні -Н-31 “Дніпро-Решетилівка”. Наразі тривають роботи зі спорудження обходу м.Кобеляки.
Як розповідають дорожники, нова дорога дасть змогу вивести за межі населеного пункту вантажівки, знизити кількість ДТП, покращити техніко-експлуатаційні показники автодороги, зменшити кількість викидів забруднюючих речовин.

У рамках будівництва обходу споруджується міст через р.Ворскла. Зараз підрядна організація проводить влаштування буронабивних паль. Ширина проїзної частини на мосту буде становити 15 метрів (у тому числі по дві смуги в кожному напрямку по 3,75 м). Довжина – 145, 31 м.

Що відомо про першу українську бетонку?
Траса Н-31 Дніпро-Решетилівка – перша в Україні бетонна дорога, що будується в Полтавській області турецькою компанією OnurTaahhut Tasimacilik Insaat. Вона пролягає в Полтавській області, раніше мала позначення Р-52 та мала статус регіональної. Тепер їй надано назву Н-31 та статус національної. Дорога відходить від міжнародної траси М03/Е40 Київ-Полтава-Харків й сполучає столицю та Дніпро з Запоріжжям.
Читайте також: На Полтавщині відкрили 12 км бетонної дороги
Дорогу роблять за новою технологією – з бетону. Її розширять до 4 смуг, загальна товщина покриття становитиме 1,5 метрів! Зокрема, нижній шар – закріплений та стабілізований ґрунт має товщину 70 см, шар цементоґрунту 30 см. Далі йдуть 18 см пісного бетону та 26 – важкого бетону. На поздовжніх та поперечних швах на глибині 13 см вкладаються армуючі елементи.

Роботи здійснюються в рамках Державного інвестиційного проєкту за бюджетною програмою 3111820 “Розвиток автомобільної дороги Н-31 Дніпропетровськ – Царичанка – Кобеляки — Решетилівка”.

Суспільство

Українська біатлоністка Юлія Джима виборола для нашої збірної першу медаль у гонці Кубка світу, пише kyiv.media.
Зазначається, що у четвер, 21 січня, в італійському Антгольці під час жіночої індивідуальньої гонки Джима здобула срібло.
Читайте також: Українка стала найкращою дзюдоїсткою світу

30-річна спортсменка закрила всі 20 мішеней і посіла друге місце. Вона програла тільки австрійці Лізі Терезі Гаузер, яка здобула дебютну перемогу в кар’єрі. Замкнула трійку призерок француженка Анаіс Шевальє-Буше.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
“Джима – єдина біатлоністка в цій гонці, яка обійшлася без промахів. Гаузер і Шевальє-Буше заробили по хвилині штрафу, але були швидшими на лижні. Срібна медаль Джими – перша нагорода збірної України в цьому сезоні на Кубку світу”, – зазначено у повідомленні.
Завдяки успішному виступу Юлія Джима пройшла кваліфікацію до гонки з масовим стартом, що відбудеться у суботу, 23 січня.
Нагадаємо, Львівський велосипедний клуб потрапив у п‘ятірку найкращих у Європі.
Як ми повідомляли раніше, українка потрапила в трійку найкращих футбольних арбітрів світу.
Усі фото: kyiv.media.
Суспільство

У КП «Дарницьке лісопаркове господарство» в Києві триває підгодівля диких тварин, працівники лісництва проводять викладку кормів у спеціально відведених місцях.
Про це пише Вечірній Київ.
Зазначається, що найчастіше до годівниць приходять козулі. Їх «впізнають» за слідами на снігу, а от фотографій тварин немає — надто вони полохливі. Наближення людини чують здалека, і тікають.

Найбільшу (до 70%) частку в кормовому раціоні сарни (так ще називають цих маленьких оленів) складають трав’янисті рослини. З дерев і чагарників найчастіше об’їдає осику, вербу, горобину, липу, березу, дуб, ясен. Взимку іноді годується хвоєю молодих сосен, але на відміну від оленя й лося не їсть кору, тому із задоволенням пригощаються «віниками», які для них готують люди. Цікаво, що козулі, які приходять до годівниць Дарницького лісництва, більше люблять саме березові віники.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Також для копитних тварин залишають штучні солонці — використовують спеціальну брикетовану сіль-лизунець для того, щоб копитні могли поповнити дефіцит натрію та кальцію.

Про диких тварин на Київщині
Екологи стверджують, що фауна у місті і довколишніх лісах почуває себе досить непогано. Русанівку й Гідропарк уподобали хазяйновиті бобри, а Воскресенські сади та місцевість поблизу проспекту Свободи — лосі та косулі.
У Національному природному парку «Голосіївський» повідомляють, що у них основна концентрація великих тварин — у Конча-Заспі, на території Лісниківського відділення парку. Тут живуть лосі, кабани, борсуки, козулі, лисиці, зайці та кабани.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
Нагадаємо, на Тернопільщині сфотографували стадо плямистих оленів.
Як ми повідомляли раніше, у Києві в локдаун тварин із притулку привозитимуть новим господарям безкоштовно.
Головне фото: shostka-flora.in.ua.
Суспільство

Судноплавна компанія Hapag-Lloyd запускає блок-поїзди в Україні, які курсуватимуть з Одеси до Києва, Дніпра і Харкова.
Про це пише ЦТС з посиланням на повідомлення комерційного директора підрозділу Hapag-Lloyd AG Med Agents Катерини Ковиляєвої.
Читайте також: Кілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном
Згідно з опублікованою інформацією, з Одеського порту поїзди вирушатимуть тричі на тиждень. Блок-поїзд матиме від 30 до 45 платформ.

Довідка
У 2020 році територією України перевезли понад 425 тис. TEU ( TEU – двадцятифутовий еквівалент), що на 10,7% більше показників 2019 року. При цьому в складі контейнерних поїздів було транспортовано 230 тис. TEU – на 41% більше, ніж роком раніше.
Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка
Нагадаємо, Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів.
Як ми повідомляли раніше, Донецька залізниця відремонтувала 133,16 км колії.
Усі фото: cfts.org.ua.