Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Допомагав бідним та рятував невинних. Що ви знаєте про Cвятого Миколая та 19 грудня? (ТЕСТ)

Опубліковано

19 грудня відзначають день Миколая — святого, який допомагав іншим та рятував невинних людей. Його обожнюють діти по всьому світу, а дорослі продовжують створювати магію, ховаючи під подушки малечі подарунки. Миколаю приписують безліч легенд, а його біографія вже давно перетворилася на казкову. Перевірте, як добре ви знайомі зі Святим Миколаєм у новому тесті від ШоТам.

На території якої сучасної країни народився Святий Миколай?

Правильно! Неправильно!

За історичними переказами, Миколай народився між 270 та 286 роками нашої ери в місті Патарі на півострові Лікія. Це територія сучасної Туреччини. Миколай тривалий час служив у Мирах Лікійських (сучасна Анталія у Туреччині). Тому ще одне ім’я святого – Мир Лікійський.

У якій родині народився Миколай?

Правильно! Неправильно!

Миколай народився в заможній родині. За легендою, після смерті батьків Миколай отримав від них чималий спадок. І саме ці кошти він почав віддавати біднякам. Щоправда, Миколай не чекав, поки хтось проситиме про допомогу, а сам шукав людей, які потребують грошей. І головне — робив це таємно.

З якої країни почалася традиція готувати дітям подарунки до дня св. Миколая?

Правильно! Неправильно!

Звичай дарувати дітям подарунки до дня Святого Миколая розповсюдився Європою із середньовічної Німеччини. Згодом цю традицію перейняли Польща та Австрія, а потім — і Україна.

Хто, за легендою, першим привіз ікону Святого Миколая до Києва?

Правильно! Неправильно!

За легендою, Володимир Красне-Сонечко, більш відомий як Володимир Великий, 988 року привіз із Херсонесу ікону св. Миколая, якою його благословили при хрещенні. Дехто вважає, що князь-хреститель мав ще й друге, молитовне, таємне ім'я — Миколай.

Який церковний чин мав Миколай?

Правильно! Неправильно!

Миколай був єпископом. За легендою, коли в Мирах помер єпископ Іван, навколишні єпископи просили Бога вказати на найдостойнішого чоловіка на це звання. Згодом у сні архієпископ мав видіння: висвятити на єпископа потрібно чоловіка, який першим прийде зранку на молитву. Ним виявився Миколай, який ніколи не думав про таку честь, але й не міг йти проти Божої волі.

«Миколайчики» — це?

Правильно! Неправильно!

Це традиційне святкове солодке печиво або ж пряники, що дарують дітям у день святого Миколая. Солодощі можуть мати різну форму, від сонця чи зірочок — до коників чи янголів.

Продовжіть рядок з української пісні: «Ой, хто, хто Миколая любить, ой, хто, хто Миколаю служить, тому святий Миколай…»

Правильно! Неправильно!

Що знаходять під подушкою не дуже слухняні діти?

Правильно! Неправильно!

Різочку, а іноді — каміння чи вугілля. У такий спосіб Миколай натякає неслухняним дітям, що варто подумати над власною поведінкою та виправитися до наступного свята.

Хто супроводжує Миколая, згідно з українськими повір’ями?

Правильно! Неправильно!

Часто вважають, що Миколай приходить разом із двома янголами та двома чортиками. Навіщо? Саме ці супутники розповідають святому, як поводилася дитина, та на які подарунки вона заслуговує. Таке повір’я існує і в Чехії. А ось у Західній Європі переконані, що Миколай приходить разом із віслюком.

Покровителем якої професії вважають Миколая?

Правильно! Неправильно!

Найчастіше Миколая називають покровителем моряків. За однією з легенд, у місті, де Миколай був єпископом, панував голод. А біля берегів стояв корабель із зерном. Моряки начебто не хотіли ділитися зерном, допоки до них не прийшов Миколай. Він пообіцяв, що після цього в трюмах не стане менше зерна. Так і сталося. Відтоді моряки вважають святого своїм покровителем та вірять, що він може вгамувати шторм та врятувати їх у разі біди. Але це лише одна з численних легенд.

Кого, за легендою, вже в старості врятував Миколай від несправедливого засудження?

Правильно! Неправильно!

За легендою, вже на схилі років Миколай дізнався про несправедливе засудження трьох невинних воєвод. Аби врятувати людей, він помчав до іншого міста, встиг власноруч вирвати із рук ката меч та сказав: «Я готовий померти замість цих невинних».

Чому день Святого Миколая відзначають саме 19 грудня?

Правильно! Неправильно!

Миколай помер 19 грудня 345 року (за юліанським календарем). За доброчинність, вірність та щирість у служінні Богу єпископа канонізували. А 22 травня відзначають «весняного» або «літнього» Миколая. Миколу». Цього дня мощі святого перемістили до міста Барі, в Італії.

Допомагав бідним та рятував невинних. Що ви знаєте про Святого Миколая та свято 19 грудня?
Різочка під подушкою — краще, ніж нічого

Насправді непоганий результат, адже довкола постаті Святого Миколая вирує стільки легенд та вигадок, що відокремити правду від фантазій практично неможливо. Ми й самі перечитали стільки всього, що ледве змогли обрати всього 12 запитань. Поділіться цим тестом із друзям!
Ви точно заслуговуєте на кілька «миколайчиків»!

Ого, а ви знали чимало правильний відповідей! Сподіваємось, цьогоріч під вашою подушкою був подарунок, а не різочка. Адже ви заслуговуєте щонайменше на кілька солодких «миколайчиків» та гарний настрій упродовж усього дня. Зі святом! І не забудьте поділитися цим тестом із друзями.
До вас точно завітав Святий Миколай!

Ого! Здається, цей тест виявився занадто легким для вас. Після стількох правильних відповідей спробуйте лишень сказати, що до вас не приходив Миколай! Інакше пояснити такий крутий результат просто неможливо. Вітаємо зі святом!

Поділіться своїми результатами:

Коментарі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські та британські науковці розробили програму психологічної допомоги для чоловіків: як взяти участь

Опубліковано

Нова програма психологічної допомоги покликана зменшити зловживання алкоголем та покращити емоційний стан чоловіків, які відчувають стрес через війну. Її розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в межах проєкту CHANGE.

Про це ШоТам повідомляють представники проєкту CHANGE.

Наразі розробники запрошують охочих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином.

Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
  •  відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
  •  вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Участь у дослідженні є конфіденційною.

Читайте також: «Не подумайте, що я слабкий»: як працює Лінія підтримки для чоловіків

Як і для чого проводиться дослідження

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета — з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та як її впровадити. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Контакти для реєстрації на участь у дослідженні

Нагадаємо, ми розповідали, як надати першу психологічну допомогу: поради психолога.

Фото: Freepik

Коментарі

Читати далі