Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Допомагав бідним та рятував невинних. Що ви знаєте про Cвятого Миколая та 19 грудня? (ТЕСТ)

Опубліковано

19 грудня відзначають день Миколая — святого, який допомагав іншим та рятував невинних людей. Його обожнюють діти по всьому світу, а дорослі продовжують створювати магію, ховаючи під подушки малечі подарунки. Миколаю приписують безліч легенд, а його біографія вже давно перетворилася на казкову. Перевірте, як добре ви знайомі зі Святим Миколаєм у новому тесті від ШоТам.

На території якої сучасної країни народився Святий Миколай?

Правильно! Неправильно!

За історичними переказами, Миколай народився між 270 та 286 роками нашої ери в місті Патарі на півострові Лікія. Це територія сучасної Туреччини. Миколай тривалий час служив у Мирах Лікійських (сучасна Анталія у Туреччині). Тому ще одне ім’я святого – Мир Лікійський.

У якій родині народився Миколай?

Правильно! Неправильно!

Миколай народився в заможній родині. За легендою, після смерті батьків Миколай отримав від них чималий спадок. І саме ці кошти він почав віддавати біднякам. Щоправда, Миколай не чекав, поки хтось проситиме про допомогу, а сам шукав людей, які потребують грошей. І головне — робив це таємно.

З якої країни почалася традиція готувати дітям подарунки до дня св. Миколая?

Правильно! Неправильно!

Звичай дарувати дітям подарунки до дня Святого Миколая розповсюдився Європою із середньовічної Німеччини. Згодом цю традицію перейняли Польща та Австрія, а потім — і Україна.

Хто, за легендою, першим привіз ікону Святого Миколая до Києва?

Правильно! Неправильно!

За легендою, Володимир Красне-Сонечко, більш відомий як Володимир Великий, 988 року привіз із Херсонесу ікону св. Миколая, якою його благословили при хрещенні. Дехто вважає, що князь-хреститель мав ще й друге, молитовне, таємне ім'я — Миколай.

Який церковний чин мав Миколай?

Правильно! Неправильно!

Миколай був єпископом. За легендою, коли в Мирах помер єпископ Іван, навколишні єпископи просили Бога вказати на найдостойнішого чоловіка на це звання. Згодом у сні архієпископ мав видіння: висвятити на єпископа потрібно чоловіка, який першим прийде зранку на молитву. Ним виявився Миколай, який ніколи не думав про таку честь, але й не міг йти проти Божої волі.

«Миколайчики» — це?

Правильно! Неправильно!

Це традиційне святкове солодке печиво або ж пряники, що дарують дітям у день святого Миколая. Солодощі можуть мати різну форму, від сонця чи зірочок — до коників чи янголів.

Продовжіть рядок з української пісні: «Ой, хто, хто Миколая любить, ой, хто, хто Миколаю служить, тому святий Миколай…»

Правильно! Неправильно!

Що знаходять під подушкою не дуже слухняні діти?

Правильно! Неправильно!

Різочку, а іноді — каміння чи вугілля. У такий спосіб Миколай натякає неслухняним дітям, що варто подумати над власною поведінкою та виправитися до наступного свята.

Хто супроводжує Миколая, згідно з українськими повір’ями?

Правильно! Неправильно!

Часто вважають, що Миколай приходить разом із двома янголами та двома чортиками. Навіщо? Саме ці супутники розповідають святому, як поводилася дитина, та на які подарунки вона заслуговує. Таке повір’я існує і в Чехії. А ось у Західній Європі переконані, що Миколай приходить разом із віслюком.

Покровителем якої професії вважають Миколая?

Правильно! Неправильно!

Найчастіше Миколая називають покровителем моряків. За однією з легенд, у місті, де Миколай був єпископом, панував голод. А біля берегів стояв корабель із зерном. Моряки начебто не хотіли ділитися зерном, допоки до них не прийшов Миколай. Він пообіцяв, що після цього в трюмах не стане менше зерна. Так і сталося. Відтоді моряки вважають святого своїм покровителем та вірять, що він може вгамувати шторм та врятувати їх у разі біди. Але це лише одна з численних легенд.

Кого, за легендою, вже в старості врятував Миколай від несправедливого засудження?

Правильно! Неправильно!

За легендою, вже на схилі років Миколай дізнався про несправедливе засудження трьох невинних воєвод. Аби врятувати людей, він помчав до іншого міста, встиг власноруч вирвати із рук ката меч та сказав: «Я готовий померти замість цих невинних».

Чому день Святого Миколая відзначають саме 19 грудня?

Правильно! Неправильно!

Миколай помер 19 грудня 345 року (за юліанським календарем). За доброчинність, вірність та щирість у служінні Богу єпископа канонізували. А 22 травня відзначають «весняного» або «літнього» Миколая. Миколу». Цього дня мощі святого перемістили до міста Барі, в Італії.

Допомагав бідним та рятував невинних. Що ви знаєте про Святого Миколая та свято 19 грудня?
Різочка під подушкою — краще, ніж нічого

Насправді непоганий результат, адже довкола постаті Святого Миколая вирує стільки легенд та вигадок, що відокремити правду від фантазій практично неможливо. Ми й самі перечитали стільки всього, що ледве змогли обрати всього 12 запитань. Поділіться цим тестом із друзям!
Ви точно заслуговуєте на кілька «миколайчиків»!

Ого, а ви знали чимало правильний відповідей! Сподіваємось, цьогоріч під вашою подушкою був подарунок, а не різочка. Адже ви заслуговуєте щонайменше на кілька солодких «миколайчиків» та гарний настрій упродовж усього дня. Зі святом! І не забудьте поділитися цим тестом із друзями.
До вас точно завітав Святий Миколай!

Ого! Здається, цей тест виявився занадто легким для вас. Після стількох правильних відповідей спробуйте лишень сказати, що до вас не приходив Миколай! Інакше пояснити такий крутий результат просто неможливо. Вітаємо зі святом!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя

Опубліковано

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.

Про це повідомили в UNITED24.

Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.

На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.

Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Опубліковано

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.

Про це повідомили у Lviv Travel.

Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.

«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Мапу можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Фото: «Квіткова карта Львова»

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Lviv Travel

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» модернізувала електричку для маршруту Київ – Чернігів (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Як оновили електричку

Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:

  • пандусами;
  • інклюзивними вбиральнями;
  • місцями для людей з інвалідністю;
  • кріпленнями для велосипедів;
  • камерами відеоспостереженням;
  • навігацією шрифтом Брайля;
  • зарядними портами Type-C і USB.

Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг

Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.

Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі