Економіка і бізнес
Доходи та видатки всіх місцевих бюджетів розмістили у відкритому доступі
В Україні запрацював державний веб-портал для моніторингу коштів органів місцевого самоврядування. Ресурс дозволяє побачити офіційні дані по всіх місцевих бюджетах. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
Навіщо це потрібно?
Відтепер можна досліджувати, з чого саме формується бюджет населеного пункту: скільки у ньому власних надходжень, а скільки дотується державою та іншими місцевими бюджетами. А також є можливість перевіряти витрати – куди і на що місцева влада спрямовує фінансовий ресурс.
Читайте також: Середня зарплата майже втричі перевищила мінімальну
Громада зможе побачити та належно оцінити і заробітні плати керівників, і суми на депозитах. Це дасть можливість громадянам жорстко вимагати змін у житті міст і сіл.
“Дані про місцеві бюджети відкривають ціле поле для дискусій між органами влади та активною громадою. Фінансова прозорість управління дозволяє мешканцям контролювати рух бюджетних коштів, а також допомагає посадовцям ефективно та доброчесно керувати місцевими фінансами”, – пояснює директор держустанови “Відкриті публічні фінанси” Олександр Комареус.
Як подивитися доходи і витрати свого міста чи села?
Міністерство фінансів України опублікувало інформацію про бюджет на державному порталі openbudget.gov.ua. Всього тут поки що 9603 бюджети. Інформація постійно оновлюється.
Бюджети міст і селищ міського типу можна знайти в секції “Місцеві бюджети” з пошуку. Також можна подивитися бюджети окремих областей. При кліці на них, відображається коротке зведення: виконання кошторису по дохідній та видатковій частині. При виборі окремого населеного пункту, виводяться дані про структуру бюджету і динаміку його виконання. Інформація оновлюється щомісяця.
Читайте також: В Україні запустять електронний реєстр “лікарняних”
Зокрема сайт Open budget має розділи – “Бюджетна грамотність”, “Бюджет”, «Місцеві бюджети» і “Контакти”.
“Бюджетна грамотність” містить інформацію про структуру бюджетної системи України, пояснюється бюджетний процес, а також має глосарій, який за алфавітним порядком дає визначення тих чи інших понять.
Читайте також: Заяву на оформлення біометричних документів тепер можна заповнити онлайн
У Мінфіні вважають, що це дозволить громадянам перевіряти, куди місцева влада використовує фінансові ресурси і яке походження мають гроші.
До кінця року команда держустанови “Відкриті Публічні фінанси” має намір відкрити на порталі інформацію про держборг і так зване “фінансування бюджету” – тобто, джерела покриття дефіциту.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay