Суспільство
Docudays UA оголосив грант на створення документального кіно
В Україні стартував конкурс Civil Pitch 2.0 ― це можливість для режисерів/-ок, правозахисників/-ць і громадських активістів/-ок на створення документального кіно.
Про це ШоТам повідомили організатори конкурсу.
Проєкт Civil Pitch 2.0 триватиме два роки та розпочнеться як конкурс ідей, що згодом трансформується в лабораторію документального кіно. Темою проєкту стане «Кіно, що змінює».
Етапи конкурсу
На першому етапі організатори оберуть дванадцять проєктів, які візьмуть участь у воркшопі під керівництвом міжнародних фахівців і будуть представлені на пітчінгу під час Docudays UA у березні 2022 року.
У результаті пітчингу чотири проєкти-переможці отримають фінансування на виробництво короткометражних документальних фільмів (тривалість 8-15 хвилин) завбільшки 210 тис. гривень, а також менторську підтримку від провідних міжнародних професіоналів. Прем’єра стрічок відбудеться на Docudays UA у 2023 році:
- До 18 лютого 2022 року — конкурс ідей короткометражних документальних фільмів
- 8 березня 2022 року — оголошення фіналістів/-ок.
- 30 березня 2022 року на 19-му Docudays UA — пітчинг ідей фільмів перед групою міжнародних експертів та експерток із різних царин кіноіндустрії (представники/-ці онлайн-платформ, сейлз-агентів, фондів та фестивалів). Чотири переможці, яких визначить міжнародне журі, отримають фінансування розміром 210 тис. грн на виробництво своїх фільмів та менторську підтримку.
- Березень 2023 року — прем’єра чотирьох фільмів на 20-му Docudays UA.
Тьюторами конкурсу-лабораторії «Civil Pitch 2.0: Кіно, що змінює» міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA стали три режисери: Саломе Джаші (Грузія), Даніель Абма (Нідерланди) та Аудун Амундсен (Норвегія).
У березні 2022 року Саломе Джаші, Даніель Абма та Аудун Амундсен проведуть триденний тренінг для обраних учасників та учасниць «Civil Pitch 2.0: Кіно, що змінює», де допоможуть розвинути ідеї проєктів, підготуватися до пітчингу та пройти всі етапи створення фільмів.
Теми кіно
Теми, що розглядатимуться насамперед – інклюзія та недискримінація, постпандемічний світ (роботизація сфери зайнятості, розвиток охорони здоров’я та новітніх технологій), протидія корупції та громадський активізм.
Конкурс відкритий для режисерів/-ок, правозахисників/-ць і громадських активістів/-ок.
Докладніше про Civil Pitch 2.0, умови участі та тонкощі подачі заявок читайте у регламенті конкурсу тут.
Як взяти участь?
Щоб взяти участь у конкурсі, заповнюйте анкету за посиланням.
Прийом заявок триватиме з 13 грудня 2021 до 18 лютого 2022 року.
Читайте також: Так українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Про проєкт
Проєкт виник як платформа для взаємодії документалістів/-ок та громадських активістів/-ок заради створення фільмів, що переосмислюють соціальну дійсність в Україні.
Конкурс Civil Pitch 2.0 реалізується Docudays UA у межах проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Про тьюторів конкурсу
Саломе Джаші — режисерка та продюсерка документального кіно. Її стрічку «Приборкання саду» (2021) про колишнього прем’єр-міністра Грузії, що колекціонує 100-річні дерева, демонстрували на Sundance та Berlinale Forum, а також номінували на European Film Awards. Окрім того, Саломе — засновниця двох продакшн-компаній: Sakdoc Film та Microcosmos. Обидві продюсують авторське документальне й ігрове кіно.
Читайте також: «Виробництво почали з сараю й 170$». Як ветеран із Харкова знайомить світ з українськими ножами та новим видом спорту
Даніель Абма — режисер-документаліст та викладач. Його фільми брали участь у багатьох міжнародних кінофестивалях, а сам Даніель є тьютором на воркшопах у Латвії (Baltic Sea Docs), Грузії (CineDOC Tbilisi) та Україні (Docudays UA). З 2017 року викладає в найстарішій та найбільшій кіношколі Німеччини — Бабельсберзького Кіноуніверситету імені Конрада Вольфа Університеті. З 2018 року є учасником відбіркового комітету найважливішого фестивалю документального кіно у Німеччині — DOKLeipzig.
Аудун Амундсен — режисер та продюсер документального кіно. Свій перший фільм Аудун знімав 15 років у джунглях Індонезії, після чого створив продакшн-компанію GonzoDocs. Аудун проводить воркшопи для колег за фахом на теми онлайн-продажів та промоції. Його фільми «Ньютопія» та «Насі Паданг — вірусна пригода» придбали телеканали з різних куточків світу: NHK (Японія), GoPlay (Індонезія), ARTE (Франція) та інші.
Нагадаємо, вийшов трейлер документальної стрічки «Терикони», що бере участь у Берлінале.
Як ми повідомляли раніше, ізраїльська кінокомпанія зніматиме на Львівщині стрічку про Другу світову війну з бюджетом €4 млн.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі