Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Docudays UA оголосив грант на створення документального кіно

Опубліковано

В Україні стартував конкурс Civil Pitch 2.0 ― це можливість для режисерів/-ок, правозахисників/-ць і громадських активістів/-ок на створення документального кіно.

Про це ШоТам повідомили організатори конкурсу.

Проєкт Civil Pitch 2.0 триватиме два роки та розпочнеться як конкурс ідей, що згодом трансформується в лабораторію документального кіно. Темою проєкту стане «Кіно, що змінює». 

Етапи конкурсу

На першому етапі організатори оберуть дванадцять проєктів, які візьмуть участь у воркшопі під керівництвом міжнародних фахівців і будуть представлені на пітчінгу під час Docudays UA у березні 2022 року.

У результаті пітчингу чотири проєкти-переможці отримають фінансування на виробництво короткометражних документальних фільмів (тривалість 8-15 хвилин) завбільшки 210 тис. гривень, а також менторську підтримку від провідних міжнародних професіоналів. Прем’єра стрічок відбудеться на Docudays UA у 2023 році:

  • До 18 лютого 2022 року — конкурс ідей короткометражних документальних фільмів
  • 8 березня 2022 року — оголошення фіналістів/-ок.
  • 30 березня 2022 року на 19-му Docudays UA — пітчинг ідей фільмів перед групою міжнародних експертів та експерток із різних царин кіноіндустрії (представники/-ці онлайн-платформ, сейлз-агентів, фондів та фестивалів). Чотири переможці, яких визначить міжнародне журі, отримають фінансування розміром 210 тис. грн на виробництво своїх фільмів та менторську підтримку.
  • Березень 2023 року — прем’єра чотирьох фільмів на 20-му Docudays UA. 

Тьюторами конкурсу-лабораторії «Civil Pitch 2.0: Кіно, що змінює» міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA стали три режисери: Саломе Джаші (Грузія), Даніель Абма (Нідерланди) та Аудун Амундсен (Норвегія).

У березні 2022 року Саломе Джаші, Даніель Абма та Аудун Амундсен проведуть триденний тренінг для обраних учасників та учасниць «Civil Pitch 2.0: Кіно, що змінює», де допоможуть розвинути ідеї проєктів, підготуватися до пітчингу та пройти всі етапи створення фільмів.

Теми кіно

Теми, що розглядатимуться насамперед – інклюзія та недискримінація, постпандемічний світ (роботизація сфери зайнятості, розвиток охорони здоров’я та новітніх технологій), протидія корупції та громадський активізм.

Конкурс відкритий для режисерів/-ок, правозахисників/-ць і громадських активістів/-ок. 

Докладніше про Civil Pitch 2.0, умови участі та тонкощі подачі заявок читайте у регламенті конкурсу тут.

Як взяти участь?

Щоб взяти участь у конкурсі, заповнюйте анкету за посиланням.

Прийом заявок триватиме з 13 грудня 2021 до 18 лютого 2022 року.

Читайте такожТак українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

Про проєкт

Проєкт виник як платформа для взаємодії документалістів/-ок та громадських активістів/-ок заради створення фільмів, що переосмислюють соціальну дійсність в Україні.

Конкурс Civil Pitch 2.0 реалізується Docudays UA у межах проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Про тьюторів конкурсу

Саломе Джаші — режисерка та продюсерка документального кіно. Її стрічку «Приборкання саду» (2021) про колишнього прем’єр-міністра Грузії, що колекціонує 100-річні дерева, демонстрували на Sundance та Berlinale Forum, а також номінували на European Film Awards. Окрім того, Саломе — засновниця двох продакшн-компаній: Sakdoc Film та Microcosmos. Обидві продюсують авторське документальне й ігрове кіно. 

Читайте також«Виробництво почали з сараю й 170$». Як ветеран із Харкова знайомить світ з українськими ножами та новим видом спорту

Даніель Абма — режисер-документаліст та викладач. Його фільми брали участь у багатьох міжнародних кінофестивалях, а сам Даніель є тьютором на воркшопах у Латвії (Baltic Sea Docs), Грузії (CineDOC Tbilisi) та Україні (Docudays UA). З 2017 року викладає в найстарішій та найбільшій кіношколі Німеччини — Бабельсберзького Кіноуніверситету імені Конрада Вольфа Університеті. З 2018 року є учасником відбіркового комітету найважливішого фестивалю документального кіно у Німеччині — DOKLeipzig. 

Аудун Амундсен — режисер та продюсер документального кіно. Свій перший фільм Аудун знімав 15 років у джунглях Індонезії, після чого створив продакшн-компанію GonzoDocs. Аудун проводить воркшопи для колег за фахом на теми онлайн-продажів та промоції. Його фільми «Ньютопія» та «Насі Паданг — вірусна пригода» придбали телеканали з різних куточків світу: NHK (Японія), GoPlay (Індонезія), ARTE (Франція) та інші.

Нагадаємо, вийшов трейлер документальної стрічки «Терикони», що бере участь у Берлінале.

Як ми повідомляли раніше, ізраїльська кінокомпанія зніматиме на Львівщині стрічку про Другу світову війну з бюджетом €4 млн.

Суспільство

«Укрзалізниця» запустила офіційні канали для пасажирів приміського сполучення

Опубліковано

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.

Про це повідомили в УЗ.

Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:

  • затримки поїздів;
  • призначення нових поїздів.
  • модернізацію рухомого складу;
  • тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
  • інші важливі новини приміського сполучення.

В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.

Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.

Про це повідомили в «Жовтій стрічці».

У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:

«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».

Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя

Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).

Фото: телеграм-канал руху

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути

Опубліковано

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.

Про це повідомили в УЗ.

Як відновити квитки

  1. Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
  2. Натиснути на банер на головній сторінці.
  3. Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
  4. Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.

Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.

Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix

Про кібератаку на «Укрзалізницю»

23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес1 день тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство3 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство4 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...