Суспільство
Docudays UA оголосив переможців конкурсних програм
Фестиваль Docudays UA, який цьогоріч відбувся в 21-й раз, оголосив переможців та переможниць. Впродовж фестивалю було представлено 62 фільми з 34 країн світу, включаючи 19 українських стрічок, десять з яких мали національні прем’єри, а дев’ять — світові.
Про це повідомляє Docudays UA.
Темою цьогорічного фестивалю стала «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя», що підкреслює глибокі історичні та соціальні контексти сучасних конфліктів.
З 7 до 9 червня у кінотеатрі «Жовтень» усі охочі зможуть переглянути фільми-переможці.
Головні нагороди фестивалю
DOC Alliance Award 2024
- Найкращий повнометражний фільм: «Ландшафти та лють» (The Landscape and the Fury) Ніколь Фьоґеле
- Найкращий короткометражний фільм: «Розтрощені» (Crushed) Камій Віні
- Спеціальна відзнака для короткометражних фільмів: «Аборти на getty» (Getty Abortions) Франциз Кабіш
Приз глядацьких симпатій
- «Все має жити» (Everything needs to live) Тетяна Дородніцина та Андрій Литвиненко
- Фільм розповідає про повсякденне життя Анни Куркуріної — спортсменки, «найсильнішої жінки світу», зоозахисниці та відкритої лесбійки.
Нагорода журі кінокритиків і кінокритикинь
- «Фрагменти льоду» Марія Стоянова
- Стрічка досліджує життя батька режисерки — фігуриста, який гастролював за кордон та знімав своє життя на камеру в часи Перебудови.
Приз студентського журі
- Головний приз: «Фрагменти льоду» Марія Стоянова
- Спеціальна відзнака: «Кіоск» Даніель Стопа
Спеціальний приз RIGHTS NOW!
- Головний приз: «Все має жити» (Everything needs to live) Тетяна Дородніцина та Андрій Литвиненко
- Спеціальна відзнака: «Золоте життя» Бубакар Санґаре
Читати також: Дружина-українка одягла Пабло Пікассо у вишиванку (ВІДЕО)
DOCU/КОРОТКО
- Головний приз: «Під знаком якоря» Тарас Співак
- Фільм досліджує зв’язки між війною та культурою, радянським минулим та сучасністю, використовуючи матеріали кіноархівів часів розпаду СРСР та перших років незалежності України.
- Спеціальна відзнака: «Кіоск» Даніель Стопа
DOCU/УКРАЇНА
- Головний приз: «Фрагменти льоду» Марія Стоянова
- Спеціальна відзнака: «Nice Ladies» Марія Пономарьова
- Фільм розповідає про команду з чирлідингу 50+ з Харкова, яка готується до чемпіонату Європи, але їхні плани змінюються з початком повномасштабного вторгнення.
DOCU/Світ
- Головний приз: «Золоте життя» Бубакар Санґаре
- Спеціальна відзнака: «Фрагменти льоду» Марія Стоянова
Приз пам’яті продюсера фестивалю Андрія Матросова
- Головний приз: «Трішки чужа» Світлана Ліщинська
- Фільм розповідає про чотири покоління українок з однієї сім’ї, які досліджують руйнування своєї національної ідентичності через повномасштабне вторгнення Росії.
- Спеціальна відзнака: «Місія 200» Володимир Сидько
- Стрічка про Тетяну Потоцьку, яка придбала рефрижератор для перевезення тіл загиблих військових після початку вторгнення Росії.
Нагадаємо, що Укрзалізниця показала модернізований електропоїзд «Хомʼяк» на Львівщині.
Також ми повідомляли, що в Дії почали бета-тест освітнього застосунку для школярів «Мрія».
Фото: Docudays UA
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі