Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Для відновлення громад виділять €1 мільярд: подробиці

Опубліковано

Із 50 млрд євро, передбачених планом Ukraine Facility, понад 1 млрд отримають громади. Кошти буде спрямовано на фінансування питань відновлення.

Про це повідомляє  пресслужба Апарату Верховної Ради.

«Україна продовжує проводити низку реформ, і однією з основних є децентралізація, оскільки наші громади, муніципалітети будуть лідерами відновлення всієї держави, стануть точками прийняття рішень, де визначатимуться пріоритети кожної окремої громади», – зазначила вона. 

Народна депутатка нагадала, що у плані Ukraine Facility передбачені кошти для громад, і наголосила, що наразі важливо підвищувати компетенції органів місцевого самоврядування.

«Звичайно ж, пріоритети громад збігатимуться із загальнодержавною візією, але саме відновлення буде починатися з кожної конкретної громади. Важливо, що в плані Ukraine Facility із 50 млрд євро понад 1 млрд буде спрямовано на фінансування питань відновлення, і ці гроші отримають громади. Тому вже сьогодні треба працювати з громадами, щоб у них було правильне планування, щоб вони чітко розуміли, що потрібно відновлювати в першу чергу, які проєкти належатимуть до проєктів розвитку», – зазначила очільниця політичної партії «Слуга народу».

Читайте також: Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні: що туди ввійшло

Шуляк додала, що також у рамках Ukraine Facility є другий компонент, який передбачає створення інвестиційного фонду, до якого долучатимуться міжнародні та європейські інституції, як Європейський інвестиційний банк, Банк розвитку Ради Європи. 

Політик уточнила, що Банк розвитку Ради Європи на конференції в Берліні підписав угоду з Міністерством відновлення України про надання до кінця року 100 млн євро, аби в Україні продовжувалася програма «єВідновлення». 

«Ця допомога дасть можливість постраждалим українцям швидше отримувати кошти й купувати нові помешкання», – відзначила народна депутатка.

За її словами, у рамках Ukraine Facility є ще один компонент, що стосується підвищення компетенцій в органах місцевого самоврядування, громадах, муніципалітетах, який передбачає спрямування зусиль на навчання українських громад у сфері відновлення, здобуття певних навичок, які пов’язані з проєктним менеджментом, із питаннями з роботи з інвестиціями, з програмами місцевого економічного розвитку.

Водночас Шуляк нагадала, що наразі в межах програми «єПідтримка» вже виплачено понад 6 млрд грн українцям за пошкоджене житло, майже 59 тис. українських сімей отримали цільові гроші й активно проводять ремонти, а близько 5 млрд грн скеровано на компенсацію за житловими сертифікатами, і тисячі сімей уже мають змогу заїхати у нові домівки. 

Нагадаємо, у Тернополі відкрився перший рекрутинговий центр 63-ї бригади.

Фото: єВідновлення

Економіка

Євросоюз продовжив ще на рік «транспортний безвіз» для України

Опубліковано

Україна та Євросоюз продовжили дію Угоди про лібералізацію вантажних перевезень ще на рік із можливістю пролонгації.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

«20 червня у Брюсселі заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач та комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян підписали продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС», – ідеться в повідомленні.

Таким чином, угода діятиме щонайменше рік з можливістю автоматичного пролонгування до кінця 2025 року.

Крім пролонгування угоди, оновлений документ передбачає низку зобов’язань як для українських, так і для європейських перевізників.

Зокрема, всі водії повинні будуть мати документи, що підтверджують наявність ліцензії на перевезення. Крім того, всі вантажівки, що виконують перевезення відповідно до умов угоди, повинні бути спеціально промаркові.

Читайте також: ПриватБанк буде видавати пільгові кредити на будівництво газової генерації

Ще одним із нововведень є наявність підтверджувальних документів для вантажівок, що виїжджають з України порожніми за товаром в країни ЄС.

Йдеться в документі і про створення спеціальної робочої групи для аналізу впливу “безвізу” на ринок. Вона включатиме представників України та ЄС.

За словами Деркача, ця угода потрібна не лише Україні, вона також має позитивний вплив і на ринок ЄС, що підтверджують цифри.

«Наприклад, якщо порівнювати минулий рік із 2021-им, імпорт з боку ЄС до України зріс на понад 45%. Експорт вітчизняних товарів саме дорогами вдалось збільшити на 45%”, – наголосив заступник міністра.

Нагадаємо, вперше з 2022 року Україна запустила поромне сполучення в Грузію.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

На Львівщині почали виготовляти вагони-бункери для зерна

Опубліковано

У Львівській області розпочали виробництво перших зерновозів повністю української комплектації.

Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

фото: Максим Козицький

За його словами, нові вагони-бункери призначені для транспортування зерна та інших сипучих харчових вантажів по магістральних залізничних коліях і шляхами промислових підприємств. Вони надійно захищають вантаж від опадів і забезпечують його збереження.

 «Кожна деталь цих вагонів виготовлена в Україні. Серійне виробництво вже запущено, і підприємство підписало низку контрактів як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках», – зазначив Козицький.

Читати також: Держкіно переобере Раду з підтримки кіно: чому та коли

Всього компанія випустила близько 5 тисяч зерновозів різних типів. Нова модель є абсолютно новим зразком, і виробничі потужності дозволяють виготовляти від одного до трьох таких вагонів на день.

Окрім зерновозів, існує значний попит на виробництво цементовозів.

«Як бачимо, навіть попри війну та проблеми з логістикою, з великим бажанням можна досягти великих результатів. Завод надає роботу 650 людям, демонструючи, що локальні підприємства України здатні виготовляти якісну продукцію європейського рівня. Закликаю партнерів продовжувати інвестувати у розвиток промисловості на Львівщині», – наголосив Козицький.

Нагадаємо, що українці створили нову постапокаліптичну візуальну новелу.

Також ми повідомляли, що в Запорізькій області планують побудувати пʼять підземних шкіл.

Фото: Максим Козицький

Читати далі

Економіка

ПриватБанк буде видавати пільгові кредити на будівництво газової генерації

Опубліковано

ПриватБанк розпочав приймати заявки від корпоративних клієнтів та підприємців малого та середнього бізнесу на фінансування будівництва та облаштування газотурбінних, газопоршневих та біогазових генераційних установок за програмою “Доступні кредити 5−7−9%”.

Про це, як повідомили у Приваті, заявив член правління банку з питань МСБ Євген Заіграєв.

Деталі

Ця ініціатива, розширена Кабінетом міністрів, дозволяє отримати пільгове фінансування для встановлення енергогенераційного обладнання, що сприятиме розвитку малорозподільних систем енергогенерації.

Читати також: Понад 80% українців бачать безбарʼєрність в просторі обовʼязковою: дослідження

Програма також охоплює можливість використання кредитних коштів на придбання сонячних та вітрових електростанцій, а також обладнання для накопичення електричної енергії. Максимальна сума пільгового кредиту становить до 150 млн гривень на відповідні цілі. Для подання заявки на отримання кредиту відвідайте сайт ПриватБанку.

Нагадаємо, що вперше з 2022 року Україна запустила поромне столучення в Грузію.

Фото: ПриватБанк

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство7 днів тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення