Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Для ветеранів створили безоплатні офлайн-курси з кібербезпеки

Опубліковано

Компанія IT Specialist спільно з Національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» та бізнес-партнерами оголошує про запуск безкоштовного офлайн-курсу з інформаційної та кібербезпеки для ветеранів. Цей курс надасть учасникам практичні знання та навички в сфері інформаційної безпеки, а також розуміння сучасних тенденцій на ринк

Про це повідомляє IT Specialist.

Про ініціативу

До першого набору, що триватиме три місяці, відібрано 18 слухачів. Курс доступний всім ветеранам, які пройшли реабілітацію, незалежно від їх досвіду чи віку. Заняття проводитимуть понад 15 спікерів з державного та бізнес-секторів.

Програма курсу складається з трьох основних блоків, що охоплюють моніторинг інцидентів, реагування на атаки, проведення аудитів інформаційної безпеки, тести на проникнення, користування SOC і його інструментами, зокрема SIEM. Учасники також отримають навички командної роботи, публічних виступів, корпоративних комунікацій тощо.

Читати також: У Львові відкрито центр рекрутингу до перших у світі Сил безпілотних систем

«Студенти курсу отримають цінні практичні знання, розуміння ринкових тенденцій, а також можливість розв’язання реальних кейсів і знайомства з фахівцями кібербезпеки з різних галузей», — зазначили організатори.

По завершенню курсу, компанії-партнери розглянуть можливість працевлаштування випускників у своїх відділах кібербезпеки.

Довідка

IT Specialist — українська компанія, що надає послуги у сфері ІТ та кібербезпеки і активно реалізує освітні ініціативи, включаючи кіберакадемію CyberIN для студентів ЗВО та проведення вебінарів і воркшопів для всіх охочих.

Нагадаємо, що в Україні створили першу цифрову олімпійську збірну для вшановування пам’яті загиблих спортсменів: відео.

Фото: IT Specialist.

Технології

У Києві зацифрували касети зі свідченнями очевидців Голодомору

Опубліковано

Музей Голодомору завершив зацифрування 167 аудіокасет, на яких записали 373 унікальні свідчення тих, хто пережив Голодомор. Всі записи опублікують на сайті Музею Голодомору в розділі «Свідчення».

Про це повідомили в музеї.

Записи на касети зробили на початку 2000-х студенти, краєзнавці та музейні працівники в різних регіонах України. Вони містять детальні спогади тих, хто пережив штучний голод, організований комуністичним тоталітарним режимом понад 90 років тому. Кожне свідчення відображає особистий досвід виживання, взаємодопомоги та спротиву.

Після здобуття Україною незалежності намагалися зберегти родинні спогади про Голодомор, оскільки радянська влада тривалий час засекречувала архіви й переслідувала за будь-які згадки про геноцид. Багато історій дійшли до нас завдяки сімейним колекціям, які дослідники зафіксували на магнітній плівці.

Читайте також: У Києві зацифрували плиту з рельєфом вершника, якій близько тисячі років (ВІДЕО)

Оскільки аудіокасети з часом руйнуються, переведення матеріалів у цифровий формат гарантує їхнє збереження для майбутніх поколінь. Голоси свідків тепер зберігаються у високоякісних аудіофайлах, які можна прослухати в будь-який час на сайті Музею Голодомору.

Проєкт «Історія, збережена в “цифрі”» реалізували за підтримки Європейського Союзу в межах програми «Дім Європи».

Нагадаємо, що історики знайшли нові артефакти Пилипа Орлика та найдавніший козацький документ українською.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

В Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння

Опубліковано

В Україні відкрили офіс  Kongsberg Defence and Aerospace — норвезької компанії озброєння. Ракетні зенітні комплекси від цього виробника посилюють протиповітряну оборону України з початку повномасштабного вторгнення. 

Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.

Норвезькі зенітні ракетні комплекси NASAMS здатні уразити повітряні цілі на малих та середніх висотах за будь-яких погодних умов. Такі установки стоять на захисті українських міст від російських ракет і дронів. За словами Умєрова, у партнерстві зосередяться на розвитку спільних проєктів у сфері протиповітряної оборони. 

«Відкриття офісу — це черговий крок у розвитку партнерства між Україною, Норвегією та компанією Kongsberg. Разом реалізовуватимемо проєкти у сфері виробництва перехоплювачів, посилення ППО і захисту моря – напрямках, в яких Kongsberg є світовим лідером», — зазначив міністр оборони. 

Рустем Умєров також додав, що українські та норвезькі інженери зможуть працювати над покращенням вже наявного озброєння та впровадженням інновацій.

Читайте також: Українці донатили, а «Нова пошта» подвоїла: для підсилення ППО передали техніку на 279,5 млн грн

Про компанію 

KONGSBERG — це міжнародна технологічна група, яка пропонує рішення, що сприяють безпеці та ефективності складних операцій в екстремальних умовах. Компанія співпрацює з глобальними гравцями в оборонній, енергетичній, морській, рибній та аерокосмічній промисловості.

Рішення Kongsberg Defence & Aerospace захищають людей та критично важливу інфраструктуру в країнах по всьому світу. Як зазначають у компанії, їхні оборонні системи в галузі протиповітряної оборони, спостереження, тактичного зв’язку, бойових станцій та ракет знаходяться на передовій розвитку та допомагають зміцнити здатність країн захищатися від зовнішніх ворогів.

Застосування NASAMS

Нагадуємо, що Україна отримала легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Рустема Умєрова

Фото: Збройні сили Литви

Читати далі

Технології

Українські інженери стали одними з переможців інноваційного хакатону НАТО

Опубліковано

Компанія DONS з України посіла третє місце на міжнародному конкурсі NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченому боротьбі з FPV-дронами на оптоволокні. Разом із двома компаніями з США, українці отримали можливість доопрацювати свої розробки у співпраці з профільними структурами НАТО.

Про це повідомили в Міноборони.

Фінал хакатону відбувся в естонському Таллінні. Участь узяли 11 команд з восьми країн: України, Данії, Італії, Канади, Литви, Польщі, США та Франції. Журі складалося з експертів Міністерства оборони України, ЗСУ, НАТО та спільного центру JATEC.

Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»

«Участь українських компаній в інноваційних хакатонах НАТО є критично важливою для прискорення розвитку мілтеку, оскільки це дозволяє синхронізувати наші технічні вимоги зі стандартами Альянсу. Через платформу JATEC ми не лише інтегруємо бойовий досвід у масштабовані рішення, але й забезпечуємо сумісність засобів для досягнення домінування на полі бою»,— зазначив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.

Цього року конкурс побив рекорд — надійшло 162 технічні пропозиції, з них 42 подали українські команди. Захід організували JATEC у партнерстві з НАТО ACT та CCDCOE.

Нагадаємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі