Суспільство
Для вчителів створили посібник, як говорити про російсько-українську війну з учнями
Міністерство освіти й науки України презентувало посібник «Як говорити про російсько-українську війну в школі. Уроки стійкості, боротьби та перемог». Підручник містить рекомендації для вчителів, які навчають учнів молодшої, середньої та старшої школи.
Про це повідомили у пресслужбі МОН України.
Уроки, подані в посібнику, покликані допомогти учнівству формувати активну громадянську позицію, навчати розрізняти факти й фейки та не піддаватися маніпуляціям і ворожій пропаганді. Учителі можуть використовувати його під час підготовки до виховної чи класної години, уроків із громадянської освіти, історії, української мови й літератури.
Також у посібник додали покликання на додаткові матеріали (статті, книги, відео тощо), щоб педагоги мали повноцінний інструментарій для проведення бесід.
Посібник містить три розділи:
- «Навіщо «— чому важливо говорити про війну в школі;
- «Що» — на чому варто акцентувати під час розмов;
- «Як» — як донести потрібну інформацію через конкретні вправи й техніки.
Водночас посібник створювали з урахуванням особливостей дитячої психіки та світосприйняття. У розробленні взяла участь дитяча й сімейна психологиня Світлана Ройз. Вона зазначила, що говорити про війну з дітьми надважливо, адже вони не мають сформованих версій подій. Якщо не розповісти їм про те, що відбувається, вони можуть вигадати власне пояснення або ж орієнтуватися на російські наративи та ворожу пропаганду.
Читайте також: 5 кейсів впливу контенту ШоТам на українське суспільство у 2023 році
Передусім пояснення від дорослих мають супроводжуватися відчуттям власної емоційної стійкості та спокою. Саме тому розмову варто почати із вправ, руханок, дій, спрямованих на те, щоб сконцентруватися на теперішньому моменті. Пояснення мають бути чіткі та зрозумілі для дітей.
Посібник не є нормативно-регуляторним документом і не передбачає обов’язкового виконання запропонованих інструкцій.
Ознайомитися з посібником можна за посиланням.
Нагадаємо, стартував набір на безоплатний курс креативних професій для молоді з інвалідністю від платформи Сareer Hub.
Також в Україні розробили курс про становлення національної ідентичності.
Фото: МОН України.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі